Za všechny prachy

Za všechny prachy https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21710/mid_serie-stephanie-plumove-za-vsechny--mt5-21710.jpg 4 179 33

Stephanie Plumová série

Detektivní román o mladé ženě, kterou existenční problémy přiměly stát se lovkyní výtečníků, za něž jedna firma složila kauci a oni se nedostavili k soudu. Sympatická, ale trošku ztřeštěná hlavní hrdinka si jako první případ vezme rovnou ten nejobtížnější - za deset tisíc dolarů najít a vydat spravedlnosti bývalého policistu, který je podezřelý z vraždy prvního stupně. Háček je ale v tom, že hledaný je její kamarád z dětství, pro něhož navíc měla vždycky slabost. Zpočátku se jí zdá, že toto nové "zaměstnání" nebude tak náročné a nebezpečné, jak jí říkali, ale pátrání nepostupuje tak rychle, jak si představovala, protože stále vycházejí najevo nové skutečnosti kolem vraždy, jíž se měl policista dopustit. Aby získala aspoň nějaké peníze, pustí se i do dalších případů "menšího" významu... Čtivý a napínavý román psaný "ich formou", v němž nechybí ani humor, si jistě najde své příznivce.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Alpress

One for the money , 1994

Plútarchos
11.06.2015 2 z 5

Na tuhle knihu jsem se docela těšil, protože ji "pobíječmuch" ohodnotil 5 hvězdičkami a má autorku mezi oblíbenými - a já mu věřím :-). Ale musím sebemrskačsky přiznat, že mě příběh zklamal a hlavní hrdinka nenadchla. Docela jsem se přemáhal s hledáním něčeho, co by mě překvapilo nebo obohatilo, přesvědčoval jsem sám sebe, že to musí být ke konci určitě lepší, dědečkovsky chápavě jsem kroutil hlavou tam, kde se autorka pokusila o sarkasmus nebo o vtip - ale nic! Zhola NIC! To jsem se daleko více zasmál Zaglobovým lamentacím v Sienkiewiczově Ohněm a mečem. A když v závěrečné scéně někdo odpojil šňůru od telefonu, kterým následně Stephanie zavolá na policii, tak jsem byl rozhodnut! Dvě hvězdičky - jednu pro "pobijecmuch" a druhou za...? No tak dobrá, druhou za to oddechové čtení a alespoň snahu o humor. A ten telefon zase v ložnici zapojili! :-)

malen
19.07.2014

Přesně tak, lehké , pohodové , na koupalište :)

kneslova
16.06.2014 4 z 5

Jak zde bylo řečeno, toto je typické lehké čtení, pohodové, vtipné. Na 5 hvězd to u mě není, ale nebudete se nudit a zasmějete se, co chtít víc...

milamil
15.05.2014

Knihu mi doporučila knihovnice a byla jsem z ní nadšená. Hned jsem koukla i na film ale ten mě tolik nenadchl. Už čtu druhý díl a taky super.

janyska13
29.03.2014 5 z 5

Super kniha, bavila mě, sice jsem první viděla film, ale to nevadí.

P.ary
13.11.2013 5 z 5

Musím uznat, že první díl byl skvělý, nepamatuji si, že bych se u detektivky takhle někdy pobavila :-) Takže určitě budu pokračovat v dalších dílech :-)

nier
22.09.2013 3 z 5

Tak jo...na knížku jsem se docela dost těšila a to byla možná chyba...chvíle, kdy jsem se skvěle bavila, střídaly zase pasáže, které se mi vlekly...uvidím co přinese druhý díl

evafort
13.09.2013 4 z 5

Oddychová knížka, hezky se čte a párkrát jsem se i s chutí zasmála. Už se těším na pokračování.

kokosek
21.06.2013 4 z 5

Zajimavé letní čtení. Autorka píše detektivku ve stylu Bridget Jones. A ono to jde.
Nic víc než odpočinkové čtení to není, al epotenciál ke zlepšování tam je. Další díly by mohly být jen a jen lepší.
Teď kouknu na film a jsme zvědav co s tím udělali.

iqtiqe
28.03.2013 4 z 5

Hlavní hrdinka není žádný superhrdina ani génius, není nesmrtelná, není neomylná, zkrátka vypadá realisticky. Jazyk se mi líbí, je přirozený, v překladu jsou sem tam použity obraty, které by zasloužily opravu. Příběh dobře čtivý, dobře napsaný, ale je to lehčí čtení, žádné těžké propracované drama.

RADOST
19.11.2012 4 z 5

Detektivka, u které se pobavíte a odreagujete.

fionKa
22.09.2012 5 z 5

Nejdříve jsem sice viděla film a až poté se vůbec dozvěděla o knize, ale obojí má své kouzlo...
a hlášky jsou fakt libový ;)

Honey0105
10.06.2011 5 z 5

Svůj názor na tuto autorku jsem publikovala již několikrát, ale stejně musím znovu říct (napsat), že tato žena je naprosto geniální! Miluji tuhle její sérii o Stephanii. Je to četba teda hlavně pro ženy, ale opravdu stojí za to! Myslím si, že víc jsem se u jiných knih ještě nepobavila.
Tenhle první díl se velice povedl. Četla jsem ho sice až naposled (nejdřív jsem četla zbývajících-u nás zatím vydaných-pět dílů), ale dala jsem si to dokupy a byla jsem moc spokojená.
Myslím si, že nejzábavnější je samozřejmě scéna ve vaně (nebo to byl sprchový kout-četla jsem již dávno, tak si moc nepamatuji).
Všem obdivovatelkám Morelliho vřele doporučuji!

Janet Evanovich
americká, 1943
2016  76%Podfuk
2003  84%Za všechny prachy
2017  85%Štvanice
2001  88%Lovkyně zločinců
2017  83%Přísně tajná

Kniha Za všechny prachy je v