Šťastní lidé čtou a pijou kávu

Šťastní lidé čtou a pijou kávu https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288665/bmid_stastni-lide-ctou-a-pijou-kavu-s5A-288665.jpg 3 1075 1075

Dá se vyléčit zlomené srdce? Mladá Pařížanka Diane je přesvědčená, že šťastní lidé čtou a pijou kávu, a proto tak nazve svou kavárnu. Když však při automobilové nehodě zahyne její manžel i malá dcerka, Diane ztratí smysl života. Zoufalá mladá žena se zcela uzavře před světem a přestane se starat i o svou literární kavárnu. Nakonec se rozhodne odjet do Irska, které toužil navštívit její muž, a na jeho bouřlivém a drsném pobřeží dát do pořádku svůj život. Netuší, že tu potká muže, který rázem její život změní. Záhadný fotograf Edward, kolem nějž se dějí podivné věci, ji přiměje vrátit se do života. V současné době se podle knihy natáčí i film.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Motto

Les gens heureux lisent et boivent du café , 2013

HDosoudilová
17.05.2016 5 z 5

Moc krásná a chytlavá kniha. Četla se mi moc dobře až mi bylo líto, že je konec. Docela bych uvítala i pokračování. A na film jsem také zvědavá.

babyboar
16.05.2016 4 z 5

Tak špatné, abych dala tři hvězdičky, to není a ta čtvrtá je především za konec. Krásná obálka je výborný marketingový tah. Na knize je vidět, že původně vyšla jako blog na pokračování. Kapitoly jsou krátké a přesto je na konci každé něco, co přesvědčí čtenáře o pokračování ve čtení. Hrdinka ani její kouření mě v příběhu neobtěžovalo, ale k srdci mi tedy také nepřirostla ani ona, ani Edward. Sympatické mi nakonec byly spíše vedlejší postavy.

kalinkacz
15.05.2016 1 z 5

Neurazí, ale ani nepřekvapí... To je podle mě věta, která nejvíce vystihuje děj tohoto románu... Románu, kterého jsou plná knihkupectví a který díky svému názvu musí mít doma v knihovně každá žena... Věřte mi, že ho doma mít opravdu nemusíte.. Neříkám, aby jste ho nečetli, ale není to nic, bez čeho by váš čtenářský život nemohl pokračovat dál.. Takže si tuto knihu třeba pujčte v knihovně, tak nepřijdete o to, co všichni čtou a zároveň neutratíte zbytečné peníze... Děj je totiž velice velice jednoduchý, průhledný a opravdu snadno odhadnutelný... Nijak jsem se neztotožnila s hlavní hrdinkou a bylo mi i z části jedno, jestli se ze smrti manžela a dcery v tom Irsku oklepe nebo ne... Styl autorčina psaní taktéž není ničím jedinečným, příběh se čte dobře, ale není to nic neobvyklého.. Bohužel jsem z knihy dost zklamaná a dočetla jsem ji jen proto, že rozečtené knihy neodkládám...

cmelda87
14.05.2016 3 z 5

Dlouho se mi nestalo, že bych měla knížku tak rychle přečtenou. Zvládla jsem ji v kuse asi za dvě hodiny. Četlo se to celkem svižně, nicméně mám z té knížky zvláštní pocit. Nějak ten příběh v sobě nejsem schopna přijatelně zpracovat. Nejvíc se mi tam asi líbil Félix a Postman Pat :-)
A co víc k tomu říct? Šťastní lide čtou a pijí kávu mi více věcmi připomíná Levandulový pokoj, ale ten se mi líbil mnohem mnohem víc.

luba65
13.05.2016 2 z 5

Název mě upoutal, čtení ovšem ničím nedostalo do kolen, škoda..

SBH
06.05.2016 odpad!

Mračny cigaretového kouře jsem se prokašlala až na poslední stránku. Jednoznačně nejhorší kniha, jakou jsem kdy četla. Příběh o ničem. Téma by vydalo na pár moudrých myšlenek, ani sladkobolná romance by neurazila. Ovšem na podobný nesmysl je zcela jistě škoda papíru. Postavy ploché a nedůvěryhodné. Hlavní hrdinka není schopna si sama nahodit pojistky, zato lusknutím prstů se odstěhuje do zahraničí přes půl Evropy. Na Edwarda je vyloženě hrubá, provokativní, dokonce jej kope jehlovými podpatky (cože?!?!), o odstavec níže padá strachy do bláta, když na ni E. promluví. Ostatní hrdinové vykazují tytéž parametry.
Takže řečeno se Saturninem a dědečkem - jenom ten proužek věčného cigaretového kouře je uvěřitelný (a odporný). Mimochodem za krásný přebal a název bych dala dvě hvězdičky mínus kvůli klamavé reklamě.

Maichalka
03.05.2016 3 z 5

Kniha si mne přitáhla svým obalem a názvem - trochu mne zklamalo, že o literární kavárně bylo nejvíce až u konce....při čtení jsem měla pocit, že hlavní hrdinové stále kouří a pijí alkohol.. přečteno za dva dny.. Konec jsem čekala trochu jiný..

martinkaLLL
02.05.2016 5 z 5

Výborná knížka. Doporučuji začít číst ráno, kniha nejde odložit dokud se nedostanete až na konec, ať nedopadnete jako já, četla jsem až do 2 do rána.

bookcase
01.05.2016 3 z 5

Nečetlo se to špatně, za dvě hodiny jsem byla s knížkou u konce, ale taky jsem čekala něco jiného. Víc Irska, víc kavárny, víc všeho. Autorka klouzala hodně po povrchu, některé věci nebyly vysvětleny.

Ditules
25.04.2016 3 z 5

Podle anotace, obálky a vašho milovaného Irska očekáváte, že Vám kniha vyrazí dech....a ano, zpočátku je příběh vážně dramatický, ale ten konec je nemastný neslaný.... Každopádně doufám, že autorka ještě něco u nás vydá.....

Peace
24.04.2016 3 z 5

"Počítáme s tím, že smutek po nějakém čase překonáme, a domníváme se, že je nevhodné a dokonce škodlivé, když si ho neprožijeme."

Příběh začal velmi slibně, s Diane jsem soucítila a držela jí palce, aby všechny rány osudu zvládla. Postupem času se však z knihy stal klasický románek a chvílemi mi vadil i příliš jednoduchý styl, kterým byl děj napsán.
Bohužel, krásná obálka a masivní reklama převyšuje kvalitu samotné knihy...

Luciecii
24.04.2016 5 z 5

Pod názvem si člověk představuje úplně jiný děj, úplně jiný příběh. Proto mě na prvních stránkách zarazilo, jakým směrem se příběh bude odvíjet. Ale mile mě překvapilo, až zaskočilo, že jsem knihu přečetla za jeden den a totálně mě pohltila :)
Hlavní postava je sice trochu zvláštní, občas jsem jí nemohla pochopit, vžít se do ní. Ale možná o to lépe se to celé četlo a člověku to nastiňovalo úplně jiné náhledy a chování, než co by sám kdy udělal a vymyslel. Příběh skončil tak, jak to pro hlavní hrdinku bylo asi nejlepší a líbí se mi, že z toho nebyla typický love story :)

Jeanie
22.04.2016 2 z 5

Hlavní hrdinka mi neskutečně lezla na nervy :-D Dvě hvězdičkyv dávám jen proto, že miluju Irsko a Francii. Námět příběhu by vůbec nebyl špatný, ale chtělo by ho víc propracovat a rozvést, takhle šlo všechno ráz na ráz a konec taky nic moc.

Radka89
20.04.2016 1 z 5

Přiznám se, že na jsem pod názvem knihy čekala uplně jiný příběh. Bohužel jsem byla trochu zklamaná, námět nebyl špatný, ale přišlo mi to všechno jednoduché a lehce předvídatelné. Myslím, že připravovaný film bude těžký "doják", se kterými se ted roztrh pytel viz hvězdy nám nepřály apod. Ale ať si každý udělá svůj obrázek... :-)

Lucy2211
10.04.2016 5 z 5

Nadšenost! Po přečtení názorů zde jsem moc neočekávala, ale opravdu jsem byla příjemně překvapena :)
Více v mé recenzi na blogu: http://knizninebe22.blogspot.cz/2016/04/recenze-stastni-lide-ctou-pijou-kavu.html

zuzana2599
09.04.2016 4 z 5

Šťavnatá knižní jednohubka. Náplň smutná i veselá s příchutí jemného humoru.
Vzkaz pro Diane: Diane, nepřeháněj to s tím kouřením !

Anasa
09.04.2016 2 z 5

Zajímavý název mě přitáhl, obsah mne zklamal. Zajímavá ženská hrdinka se vůbec neobjevila, zdálo se, že se neobjeví ani kavárna s poutavým jménem. Jediné, co mne mile překvapilo, byl závěr. Kupodivu v něm hrdinka definitivně nespočinula v náručí romantického rozervance, ač jinak nejraději ze všeho někomu spočívala v náručí či na hrudi. Konečně vzala život do svých rukou a přesvědčila mne, že kavárna existuje.

Veri-Art
09.04.2016 5 z 5

Úžasná kniha! Příběh mě naprosto uchvátil a vtáhl do svého děje i prostředí. Už dlouhou dobu jsem na takto výjimečnou knihu nenarazila. A i když příběh nekončí tak, jak by si nejspíše většina čtenářů představovala, určitě vás nezklame ;)

majáček
06.04.2016 5 z 5

Skvěle napsaná knížka. Má to šmrnc. Jsou tam zvraty, které čtenáře úplně vtáhnou do děje. Dokázala mě rozesmát i tekly slzy. Těším se na překlady dalších děl, které již autorka napsala.

andrea4315
29.03.2016 5 z 5

úžasný doják, takhle pěkně jsem si naposledy pobulela, když jsem byla těhotná :-).