Staré krivdy

Staré krivdy https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171951/stare-krivdy-171951.jpg 4 47 7

Po rozvode si už Bess a Michael Curran nemali čo povedať. Jediné, čo ich ešte spájalo boli ich deti. Keď ich nečakane zvedie do kopy ich staršia dcéra Lisa pod zámienkou spoločnej večere, Michael a Bess sa opäť stretávajú. Po šokujúcej správe, ktorú im dcéra zvestuje, sú obaja nútení zabudnúť na minulosť a začať odznova…

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Bygones , 1992

uzivatel83509
11.06.2023 4 z 5

Hezký příběh o tom, že je možné vstoupit 2x do jedné řeky :-)
Bess a Michael jsou rozvedení, mají spolu dvě děti. I přes nepřízeň osudu jsou znovu svedeni dohromady dcerou Lisou, která je chce mít oba na své svatbě... naopak jejich syn Randy řeší všemožné problémy a s otcem nemá moc dobrý vztah.

Barbora H
21.09.2018 4 z 5

Kniha nebyla špatná...

jaroslava1
18.10.2017 5 z 5

Příběh je klasická červená knihovna,ale dalo se to číst

amysa
14.06.2015 3 z 5

I když se jedná o docela milý, příjemný a od samého začátku předvídatelný příběh, tak já prostě musím snížit hodnocení za naprosto příšerné češtinářské patvary a opakované chyby v textu... Zkrátka se to tentokrát vydavateli ( překladateli a korektorovi ) hodně nepovedlo a mně tím úplně nadobro zkazili čtenářský zážitek a nepomohl ani fakt, že se jedná o mou oblíbenou autorku, vlastně spíš naopak, mrzí mě to o to víc:-(

kika 13
19.01.2013 3 z 5

Klasická červená knihovna,ale čte se to pěkně.

modranka
20.08.2012 5 z 5

Tento príbeh je o tom, ako sa dá rozpadnuté manželstvo dať opäť dohromady, kde nedôvera má stále miesto a rany sa len ťažko hoja. Je to príbeh, kde ústrednými postavami sú síce manželia Bess a Michael a ich opätovné zblíženie, ale zaujímavejšími postavami je syn a dcéra. Dcéra, ktorá si myslí, že rodičia sa musia opäť zosobášiť a syn, ktorý síce otca má rád a 6 rokov mu veľmi chýbal, no nedokáže mu to povedať a preto radšej siahne po drogách. Až keď hrozí jeho smrť, všetci zúčastnení pochopia, kto bol v tejto studenej manželskej vojne tým najzraniteľnejším.
Odporúčam prečítať všetkým, ktorí hľadajú zaujímavé témy a ktorí nad príbehom radi premýšľajú.

Alix
30.11.-0001 3 z 5

Je to sice román pro ženy, což moc nemusím, ale psychologie postav je docela dobrá. Bývalí manželé, kteří se musí setkat, protože jejich dcera se bude vdávat a chce je usmířit a skoro dospělý syn, který se z jejich rozvodu nedokáže vzpamatovat a sám v sobě se nevyzná.