Revan

Na okraji galaxie číhá monstrózní zlo, chystající se rozdrtit Republiku. Zastavit ho může jen jeden Jedi, odvržený svým vlastním řádem... Hrdina, zrádce, dobyvatel, zlosyn, spasitel – tím vším byl muž jménem Revan. Z Coruscantu odletěl jako Jedi, rozhodnutý odrazit útok Mandalorianů. Vrátil se jako stoupenec Sithů, odhodlaný zničit Republiku. Rada Jediů vrátila Revanovi původní život, cenou za vykoupení však byla jeho paměť. Zůstaly mu jen noční můry – a hluboký, přetrvávající strach. Co se stalo za Vnějším okrajem? Co mu brání vzpomenout si a zároveň zapomenout? Jistý si může být jen jednou věcí: samotné základy Republiky ohrožuje cosi temného. Revan netuší, jak hrozbu odhalit, natož zneškodnit. Nikdy nečelil mocnějšímu a ďábelštějšímu protivníkovi. Jeho úsilí je dost možná odsouzeno k nezdaru, ale zastavit ho může jen smrt....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261328/big_star-wars-revan-7XC-261328.jpg 4.5186
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Egmont (ČR)

Star Wars - The Old Republic. Revan, 2011

Kniha Revan

DK_Ronie
15.09.2021

Za mě naprostá lahůdka :o)

Nedělalo mi problém se začíst už od začátku, jak tu někdo vytýkal - ale ano, pak dál to mělo čím dál tím větší hype a spád :o) Líbily se mi snad všechny postavy. Nicméně Revan... no chápu, proč má tolik fanoušků a bývá označován za jednu z nejoblíbenějších postav SW universa. Pro fanoušky SW určitě povinná kniha. Obsahuje i řadu zajímavých informací. A čím dál tím víc těm knihám obecně přicházím na chuť. Karpyshyn je borec, protože tato kniha i trilogie Darth Bane jsou výborný a člověk to zhltne jak malinu. Což teda neznamená, že bych neuvítal, kdyby někdo tyhle knihy zfilmoval (a nepodělal to)... :o)

SPOILER:
No a jak tu někdo psal - v momentě, kdy nastoupil Revan na Nyriss... jako - what the fuck? :o) Celkově v té knize několik důkazů toho, jak je to badass postava (i to, že u císaře hned nezdechne, na rozdíl asi tak od každého - nechápu, jak v nějakém žebříčku nejsilnějších sithů nemohl tento císař být vůbec zmíněn, podle mě měl být na prvním místě).

Aneisreading
12.08.2021

(+ SPOILER) Jedná se o první sw knihu z legend, kterou jsem četla a musím říct, že se to četlo samo. Styl psaní byl poutavý a je hodně znát, že autor star wars zná, a tak nějak jsem si uvědomila, že knihy mají zkrátka něco do sebe. Některé aspekty síly, Sithy a Jedie kniha popsala lépe jak Canon.

Je pravda, že ze začátku mi trvalo se začíst, ne kvůli stylu psaní, ale spíš kvůli pozvolnému rozjezdu děje, takže tam mě to tolik ještě nebavilo, linka s maskou Mandalora mě moc nebavila ani jsem moc nechápala její smysl pro budoucí děj. No a pak co se týče druhé části knihy, tak to už byl slušný hype. Mělo to skvělý spád, žádné zbytečné remcání a opisování okolo, jen teda co se týče toho konce, mi vadí, jak to bylo strašně otevřené...ta myšlenka byla fakt hezká, mělo to přesah a i to, jak je Scourge zradil mi přišlo docela reálný jak ze života, ale měla jsem prostě pocit, že kniha je v tomhle nedokončená, chápu, o co se snažil autor, ale působí to lehce já nevím...odflákle? Zároveň se mi ale líbila ta myšlenka Bastily a o co Revan bojoval, to bylo moc pěkné.

Zak66
09.07.2021

Naprosto bombastická knížka o mé nejoblíbenější postavě ze Star Wars universa. Začátek má sice trochu pomalejší rozjezd, ale zbytek je naprosto skvělý a konec absolutně dechberoucí. Postavy Scourge, Meetry a Canderouse fungují parádně a Revan tu exceluje. Moc se mi tu líbí vztah Revana a Bastily. Krásná spojitost se hrami KOTOR, KOTOR 2 a The Old Republic. Povinnost pro každého fanouška Star Wars.

PS: Po druhém přečtení ještě lepší. Za ty dva roky od prvního přečtení jsem se s mnoha postavami ještě více sblížil. Kniha Revan se stala právoplatně mojí nejoblíbenější knihou vůbec!

vojta888
06.03.2021

Skvělé pro všechny milovníky star wars .

StarPopcorn
30.11.2020

(+ SPOILER) Přečteno za chvíli, prostě se od toho nedá odtrhnout! Za mě je Revan nejlepší charakter celého SW Universa a postavy z Nové trilogie se proti němu můžou jít zahrabat :)
Jeho fanoušky určitě tato kniha potěší, zvlášť moment, když těsně po jeho osvobození přijde Nyriss :) Canderous je stejný jako ve hře, takže naprosto výborný. Bastila a Meetra mi též sedly. A Scourge je taky brilantně napsaná postava. Do každého charakteru se člověk dokáže výborně vcítit. 5/5*

Köttur
03.10.2020

Spolu s Baneovou trilogii je Revan jednou z nejlepších knih, která ve SW universu kdy vyšla. Dobře zpracované postavy, dějová linka nemá chybu, nenudí vás a nějakou akci najdete skoro na každé druhé stránce. Co mě osobně zklamalo byl ten konec, to prostě proč?

daniel6725
24.08.2020

Kultovní postava z kultovní RPG hry Knights of the Old Republic a vysvětlení, co se s ní stalo po zničení Star Forge. Povinnost pro každého pravého fanouška Star Wars. Strhující jízda od začátku do konce.

Sorrangar
11.04.2020

Velmi poutavý příběh, který určitě potěší všechny fanoušky postavy Revana. Plynule navazuje na hru Knights od the Old republic.