Stalo se zítra

Stalo se zítra tvoří jednu z největších antologií science fiction v češtině. Science fiction u nás žije a daří se jí skvěle, ať už jde o cesty na neznámé světy, cesty časem, setkání s mimozemšťany, pátrání po záhadách budoucích světů nebo soužití s roboty a androidy. Science fiction může být a je různorodá. Povídky a novely v této antologii mají společné jedno: nenudí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17718/stalo-se-zitra-Ara-17718.jpg 498
Povídky, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Svoboda

Kniha Stalo se zítra

RoBertino27
18.08.2020

Společně s antologiemi Návrat na planetu Zemi a Roboti a Androidi lze Stalo se zítra považovat za pilíř tvorby sci-fi v tehdejším Československu. Pochopitelně tu jsou příběhy nepříliš zajímavé, ale také poutavé, dramatické a stejně tak humorné. Určitě si každý, kdo má rád tento druh literatury, svůj šálek čaje najde.

BStone
12.08.2018

Velice povedená sbírka, kterou dodnes čtu u oběda.

RichardvonT.
17.01.2017

Jak se pan Klásek sbližoval se ženami prostřednictvím elektronického Casanovy a jiné povídky:-)) Výtečně.

Capinka
27.11.2016

Většina povídek se mi nelíbila, protože tehdy asi letěl určitý styl psaní, který mi nesedl. V povídkách se něco děje a najednou v poslední větě bývá něco odhaleno, co jsem prostě vetsinou nepobrala. Jedna z těch, která se mi hned nevykouřila z hlavy a nejvíce se mi líbila, byla ta o mumii. Jinak fakt nic moc...a četla jsem to fakt dlouho, jak mě to nebavilo.

eraserhead
02.07.2015

Už jsem to tady psal určitě několikrát a určitě to ještě několikrát napíšu (ještě jich v knihovně několik mám), ale tyhle "socialistické" sci-fi antologie mám rád. Tahle je specificky československá, rozdělená do několika tématických bloků. A v každém z nich se najdou povídky hloubavé, zábavné i naučné, reflektující tehdejší současnost, možnou budoucnosti i různé aspekty lidství, lidského života, myšlení a chování. Obecně se mi povídky líbily hodně, tu více, tu méně. Zajímavé je, že mě nejméně bavily povídky nejdelší, konkrétně detektivní DEN A NOC, mytologicky "filosofická" ORFEUS V PODSVĚTÍ, kterou jsem nakonec, navzdory mému notorickému dočítání a neustálému přemáhání, ani nedočetl a závěreční CIZINCI. Celkově ale radost číst.

lennyd
08.01.2014

Celkem sympatická sbírka povídek českých sci-fi autorů, samozřejmě - některé jsou velmi povedené, a některé už méně (zde platí plná úměra mezi délkou povídky a zábavností - musím říct, že tři nejdelší povídky (Den a noc, Mumie, Orfeus v podsvětí) patřily k těm nejméně zábavným). Naopak velmi kladně hodnotím : Výprava která propadla, Pořádek musí být, Kočka. Celkově jsem ale spokojen s časem, který jsem s knihou strávil.

Phoenix16.cz
07.01.2013

Ze světové SF jsem si "odskočila" do našich vod a to nijak současných, ale do zlatých začátků české sci-fi. Netušila jsem, co od takovéto sbírky čekat a na jejím konci pořád tak nějak nevím, co si myslet. Česká SF je rozhodně velice odlišná, ale zároveň obsahuje jeden charakteristický rys povídkové sbírky. Jsou tu hodně dobré povídky a samozřejmě i ty méně povedené. Která je která určitě závisí na názoru každého čtenáře. Za mě si z celé sbírky vzpomínám na pár dobrých kousků, ale zbytek jsem tak nějak pustila jedním uchem tam a druhým ven.