Staletí kolem nás

Přehled vývoje stavebních slohů na našem území od románského až do období české moderní architektury (Kotěra, Plečnik, Gočár). Bohatý obrazový materiál, nákresy stavebních prvků, fotodokumentace, jmenný a věcný rejstřík.

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161770/big_staleti-kolem-nas-161770.jpg 4.773

Kniha Staletí kolem nás

Sandik
16.09.2020

V podstatě základní a víceméně taky jediná přehledná publikace, věnující se architektonickým prvkům atp. Určena je asi zaujatým laikům či studentům prvních ročníků vysokých škol (klasicky dějin umění či architektura). Rozhodně ji užijí i humanitně orientovaní gymnasisté atp. Rozhodně není bez chyb, není v ní vše, vůbec se nevěnuje například historické barevnosti, neobsahuje přesné datace, terminologie je v ní hodně zjednodušená atp. Pro skutečnou práci s historickou architekturou (klasicky pro stavebněhistorický průzkum, restaurátorské průzkumy architektury atp) by ale bylo vhodné mít práci o poznání podrobnější. Nic lepšího ale v češtině nemáme, takže díky za ni! Celkový dojem: 65%

Morisius
18.07.2019

Kniha, která by neměla chybět v každé knihovně. Základ pro poznání architektury.

Hebrey
19.10.2017

Spíše než přečteno by se dalo říci několikrát důkladně prolistováno a prostudováno už před delší dobou. Knihu jsme měli doma, a tak jsem měla příležitost do ní nahlížet po libosti. Nakonec jsem ji potřebovala na střední škole jako podklad k maturitě, protože jsme brali dějiny umění a tohle byl asi nejlepší zdroj informací. Asi neznám lepší knihu o dějinách architektury v různých slozích, která by nabízela tak detailní přehled a zároveň byla napsaná tak, aby jí pochopil i nearchitekt.

Adelajda_4
05.05.2017

Herout má úžasný dar, vysvětlit dějiny architektury tak, aby byly jasné památkáři, i úplnému laikovi a ještě je to poměrně čtivé.

ThrisaManx
22.05.2016

Opět pro hlubší studium ale vyžaduje více času. A určitě to není kniha na jedno přečtení :)

ThrisaManx
19.05.2016

Musím se přidat, skvělá kniha. Kdo chcete získat přehled, sáhněte po této knize.

Rade
30.07.2015

Můj celoživotní průvodce památkami.

Mondie
24.07.2015

Herout je legenda mezi studenty výtvarného umění. Je to "bible" a souhlasím naprosto se všemi komentáři