Ocelová klepeta

Ocelová klepeta obálka knihy
Mé hodnocení:

Cyklus Válečné lítice Čtvrtá autorova kniha z řady Válečné lítice. Ocelovými klepety nazývají vojáci SS jednotky Wotan nový tank, který má německé armádě zajistit vítězství u Kursku a pomoci ke konečnému vítězství. Nastupují tedy vysilující pochod na východ, tam se však dozvídají změnu plánu a rozkaz přemístit se k Itálii. U Neapole úderný prapor čeká osudové překvapení v podobě spojeneckých armád. Pro své knihy čerpá autor náměty z autentických vzpomínek důstojníka Dodenburga, jehož rukopis byl nalezen dvacet let po válce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13283/ocelova-klepeta-bv6-13283.jpg 4.441

SS Wotan 3.

Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno, Baronet

Claws of Steel, 1974

Kniha Ocelová klepeta

čef
21.02.2019

Těžiště tohoto dílu Válečných lític je bitva u Kurska, kde padla poslední naděje Říše na zvrat v boji se SSSR. Opět děsivé scény z války strojů, ve které padaly mladé životy pro nic a za nic a také na Sicílii s nástupem mladých tváří Američanů, ještě plných nevinnosti, kterých se ještě nedotkla brutalita a nepoznamenala hrůza totální války. Naši hrdinové si už pomalu nebo rychleji, podobně jako miliony jiných Němců, uvědomují, že už jde jen o záchranu vlastního života. Někteří z toho chmuří, jako hlavní hrdina von Dodenburg, jiní švejkují jako hyperpotentní a vyčůraný Schulze. Historicky hodně zajímavé, literárně v daném žánru dokonalé.

cepice
30.09.2018

Pro všechny fanoušky literatury o druhé světové válce je tohle jedna z knih na doporučeném seznamu literatury. :)

Až na ten polootevřený konec je to super.

coquus
19.05.2018

Jedná se o válečné příběhy z pohledu německých vojáků v roce 1943. Válečné štěstí se obrací, a tak můžeme pozorovat nejen rostoucí pochybnosti o konečném vítězství, ale i o smyslu celé války vůbec. Některé scény sice jsou popisovány dost drasticky, domnívám se však, že na to, jaké hrůzy se tam musely dít, to je ještě slabý odvar.

dearkiki
13.07.2017

Řekla bych, že některé popisy jsou tu ještě drsnější než je u Kesslera obvyklé, ale stejně jsem tu knížku přečetla na jeden zátah během odpoledne. Nedalo se od toho odtrhnout. Skvělá oddychovka, jako vždy. Těším se na další.

technik1965
06.08.2013

Lahké - oddychové čítanie, dobre sa kniha číta.

Donatello
02.01.2013

Moc pěkně napsaná knížka a čtivá kniha, zvláště dobře jsou zde vylíčeny detaily, jak to vypadá v tanku po průstřelu pancíře... Nedobré pro slabší povahy...