Srdcerváči. Kniha 5

Srdcerváči. Kniha 5 https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528922/bmid_srdcervaci-kniha-5-658a9898d1fc9.jpg 5 163 37

Srdcerváči / Motýliky série

< 5. díl

Nick a Charlie jsou pořád hrozně zamilovaní. Konečně si řekli ta dvě magická slůvka a Charlie skoro přesvědčil mamku, aby mu dovolila u Nicka přespat. Chtěl by jejich vztah posunout o něco dál… ale dovede najít sebevědomí, které je k tomu potřeba? A změní se vše s Nickovým odchodem na vysokou příští rok? Pokračování kultovních komiksů od bestsellerové autorky Alice Osemanové dál vypráví příběh Nicka a Charlieho, jejich společného života a všech maličkostí, které se sčítají v něco většího.... celý text

Komiksy Romány
Vydáno: , CooBoo

Heartstopper: Volume Five , 2023

Erra
11.03.2024 5 z 5

Je to prostě rozkošné, asi každý četl předešlé díly, takže nemusím říkat víc.

Lenka2533
09.03.2024 5 z 5

Opět pohlazení po duši. Moc se mi to líbilo, k Nickovi a Charliemu se ráda vracím :) Krásně jsem si u toho odpočinula. Nemohla jsem se tohoto dílu dočkat.

roman9276
08.03.2024 5 z 5

Srdcerváči jsou láska. Nick a Charlie jsou ňuňu a tahle feelgood romantika mě vždycky trochu zahřeje na srdci. Autorka v předchozím díle naznačila, že tohle bude poslední díl a jsem rád, že se rozhodla tuto sérii prozatím neuzavřít a dá nám ještě jeden díl. Sice bych radši kdyby pokračovala až do nekonečna, ale nedá se nic dělat :)

nelkaa1850
06.03.2024 5 z 5

Srdcerváči jsou jedna moje velká srdcovka. Každá knížka je tak strašně roztomilá ze to je nejroztomilejsi knížka ze všech knížek který mám v knihovně. Nick řeší odchod na vysokou, protože je poslední rok na Truhamu, ale nechce opouštět Charlieho a být od něj daleko. Charlie je vporadku doma ale pořad si musí hlídat co jí, ale pořad se o něho rodiče bojí. Charlie a Nick jsou hodně spolu, snad každý den. Charlie se dostává různé příležitosti, Oba dva chtějí posunout vztah ale zatím je pořad někdo vyruší #humbookblogeri #humbook

Akléda_
05.03.2024 5 z 5

Od třetího dílu, který je můj nejoblíbenější jsem si říkala že žádný si už asi stejně tak nezamiluju. A pátý díl mě mile překvapil! Miluju to celé, úplně všechny díly, Nick a Charlie jsou prostě boží, je to děsně roztomilé, při čtení se smějete, culíte, uchechtáváte a když máte dočteno tak si přijdete jak kdybyste za sebou měli objímací maraton svých blízkých, protože celá série Srdcerváčů je jako jedno velké objetí. Tady už navíc zacházíme i do větších intimností na což jsem se moc těšila a bylo to boží! I přes to, že se to čte moc hezky a celé je to neskutečně ňuňaté se tu řeší i vážná témata, ale autorka to prostě dokáže podat tak, že to na vás stejně působí mile, zároveň to ale neznevažuje. No prostě, miluju to. Srdcerváče, autorčinu celou tvorbu, její kresbu, to co vytvořila, ach. Krásné, nádherné, pokud potřebujete pohlazení po duši a milý příběh, tady ho máte. #humbookblogeri #humbook #spoluprace

Kristulda
04.03.2024 5 z 5

Opravdu mi to neuvěřitelně baví, řeší se různé témata, jen mi malinko vadí, že tam nejsou i hetero páry, aby to bylo komplexní.

Bettybook
28.02.2024 5 z 5

Ačkoliv jsem smutná, že je toto předposlední díl, cítím, že autorka dělá správnou věc. Není třeba, aby se série natahovala, a už vůbec ne kvůli hypu. Tenhle díl je sex positive, což je za mě velký krok a moc dobrý krok. Přidalo to příběhu zas trošku uvěřitelnosti.
Série si drží kvalitu, za což autorce velký palec nahoru!

barus1261
27.02.2024 4 z 5

(SPOILER) Srdcerváči jsou pro mne srdcovým dílem, protože jsou to první knížky, které jsem se učila číst v angličtině. A i když jsem tento díl četla v češtině, tak vůbec nezklamal. Spíš naopak. Tento díl mne bavil více než ostatní. Bylo tím, že Nick začal “konečně” řešit i sám sebe a učil se najít sám sebe, i když to možná někeré trochu zraní. To ale patří k životu, aby člověk byl někdy sobec. A není se vůbec za co stydět. A navíc VELKÝ bonus této knihy je, že jsou tam trochu spicy scény, což já miluju, hih.
Moc bych chtěla poděkovat “humbook a humbookblogeři” za spolupráci a poskytnutí této bombastické knihy! Jsem velice ráda, že mohu spolupracovat s tak milými lidmi. Děkuji.

Radzha
26.02.2024 5 z 5

(SPOILER) Nakonec to není poslední díl a čeká nás ještě jeden!!!! Za což jsem neskutečně rád a už se nemůžu dočkat.
Pátá kniha mi asi uběhla nejrychleji ze všech. Krásně vygradovaný vztah Nicka a Charlieho k další metě. Sice tomu byla věnována většina část knihy, ale stalo to za to. Škoda, že nebyl věnovaný větší prostor Nickově výběru vysoké školy. Super popsané a vykreslené získání sebevědomí Charlieho a i Nickovo bádání nad sebou samým.
PECKA!

lena.o.knihach
22.02.2024 4 z 5

Za knihu v rámci #spoluprace mockrát děkuji @albatrosmedia

Pátý díl Srdcerváčů je předposledním dílem této úspěšné série, jejíž velmi povedenou seriálovou adaptaci najdete na Netflixu. Mně se líbí obě zpracování a na pokračování jsem se hodně těšila.

Nick a Charlie chtějí vztah posunout zas o krok dál, čekají je první intimnosti a do toho Nick řeší výběr vysoké školy a s tím případný vztah na dálku a další věci.

Tento díl mě ničím nepřekvapil, dostala jsem přesně to, na co jsem od Alice Oseman zvyklá. Zabývá se tu problémy, které se netýkají jen dospívání, poukáže vždy na obě strany a není díl, kdyby mě autorka nepřinutila se připitoměle uculovat.

Kate3003
21.02.2024 3 z 5

Po dočtení páté knihy Srdcerváčů se trošku vnitřně peru s tím jak komiks vnímám. Pořád mi to přijde jako ňuňatý příběh který se krásně čte a má opravdu velmi povedenou kresbu, ale na druhou stranu už mi některé věci přijdou do komiksu dané maličko na sílu.
Chápu, že autorka chce ve svých knihách upozornit na různé problémy, či situace, které mohou lidi potkat a říci všem, že je v pořádku se někdy cítit zle. Že není třeba se bát o svých problémech mluvit a říct si o pomoc, což opravdu oceňuji, ale nacpat veškeré tyto věci do jedné skupiny osob či rodiny mi úplně nesedí.
Mám s toho trošku pocit, že aby bylo upozorněno na vše tak každá osoba v komiksu dostala do vínku některou vlastnost/problém kterou chtěla autorka vytáhnout na světlo. Zároveň je však tato situace hozena jen tak do pléna bez většího propracování, takže to trochu působí jako přebytečná informace. Mě osobně by bylo milejší, kdyby se zaměřila pouze na nějakou část, tak jak tomu bylo třeba v prvních třech komiksech a další životní situace zařadila do samostatného komiksu, případně k úplně novým postavám i kdyby ve stejném světě.
I přes tohle všechno jsem, ale dostala přesně to co jsem očekávala. Komiks, který je díky své kresbě pastvou pro oko a scény, které při přečtení vyvolají úsměv na tváři. Přesto, že komiks vlastně řeší vážná témata, pořád si zachovává takové to miloučké prostředí do kterého se člověk rád vrátí.
Za poskytnutí komiksu k recenzi v rámci spolupráce velmi děkuji Albatrosmedia

JitulHa
20.02.2024 4 z 5

Mělo se za to, že pátá kniha Srdcerváčů bude tou poslední, ale není tomu tak, Alice Oseman se rozhodla sérii rozšířit ještě o jeden (prý už doopravdy závěrečný) díl. Zatímco, předchozí komiks hrál na hodně depresivní notu, jelikož se v něm Charlie i Nick potýkali s nelehkými situacemi a problémy. Následující pětka, je typicky YA, protože si tu naši hrdinové prochází spíše obyčejným obdobím dospívání... Tudíž, se řeší, zejména vzájemná intimita či rozhodování, kam směřovat ve studiu, tedy i v životě dál. Setkáme se také se všemi starými známými, a možná trochu nakoukneme i do vztahu Tori a Michaela... Co dodat, tohle si prostě musíte zamilovat už jen kvůli osobitým ilustracím, a vůbec těm citoslovcím v textu! Uvidíme, co přinese pověstné velké finále.

Sigurd_Lesandi
16.02.2024 2 z 5

Oproti minulému dílu to bylo vlastně super. Hlavní problém, který s tímto dílem ale zase mám, je, že je všechno extrémně prvoplánové. Autorka chce psát o sexu, tak se od první strany neustále zmiňuje první pohlavní styk. Když to dojde ke zdárnému konci, tak chce psát o univerzitách, takže se nebude řešit nic jiného. Žádný postupný vývoj tam nehledejte.
To, čím byly první 3 díly tak super, bylo, že měl příběh vrstvy. Viděli jsme jejich dospívání, strasti i radosti, a hlavně i ten úplně normální život. Na to všechno se ale autorka vykašlala. Může mi někdo vysvětlit, proč dostaneme dvojstranu o líbání, ale když se bavíme o závěrečných zkouškách, je to shrnuto na jedné straně?
Vedlejší postavy nás taky asi přestali zajímat, protože tu působí jen jako doplňky, aby ten příběh nějak dával smysl (což bohužel ani tak nedává). Potřebujeme někoho s kapelou? Bum Sarah. Někoho na prohlídku vysokých škol? Bum Elle. Bavíme se o sexu? Bum Aled, a tak dále. Tam to ani nepůsobí, že by ty postavy fakt byly kamarádi, jen je tam autorka prostě potřebovala.
Další důkaz toho, jak moc to bylo o ničem, je nekonečná estráda s prohlídkou vysokých škol. O ničem jiném totiž druhá polovina není. Je strašně hezký, že si s Nickem projdeme x univerzit, na které by se mohl hlásit. Ale dozvíme se třeba proč by tam měl chtít (kromě týmu rugby), co chce dělat, proč je některá vysoká lepší jak jiná, nebo třeba problematiku, zda se na ni má vůbec šanci dostat? Nene, moc složitý
A zase se musím vrátit k minulému dílu, kde autorka psala příběh o anorexii bez anorexie. Já fakt nevím, jestli jí nikdo neřekl, že kreslí komiks, ale co tak já vím, tak hlavní výhoda toho komiksu jsou obrázky, ne? Tak proč ani jednou nevidíme, co to znamená mít anorexii? Jak si třeba Charlie huntuje tělo. Že je třeba přehnaně hubený? Pokud by opět autorka sama nezmínila na jedné straně, že má Charlie nějaké jizvy, tak o tom ani nevíme.
A víte, co mě mrzí fakt nejvíc? Není potřeba mnoho, aby to bylo dobrý. Všechny moje výtky se dají tak jednoduše opravit. Bohužel by to asi chtělo příběh víc rozpracovat, což se nejspíš nikomu nechce. Oproti minulému dílu jsem aspoň nějaké zlepšení zaznamenal, ale pomohlo to nějak moc? Ani ne. Ve finále to pro mě je stále nesmyslný příběh absolutně o ničem, který si chce místy hrát na hloubku, která tam ale není.

Fani
13.02.2024 5 z 5

Opět miloučký příběh. Já ty kluky proste miluju. Mrzí mě, ze šestým dílem to skončí ale určitě se knim ještě vrátím

Iva095
13.02.2024 5 z 5

Stejně jako předchozí díly tak i tento jsem si užila.
Nick a Charlie jsou skvělá dvojka a myslím, že není vůbec těžké si je oblíbit.
Šestý díl by měl být poslední. Tak jsem zvědavá jak to autorka celé zakončí.

Dave799
12.02.2024 4 z 5

Komiks mi přišel trochu slabší, než předchozí 4, ale je to roztomilé čtení na deštivé odpoledne

Makůvka
12.02.2024 5 z 5

(SPOILER) Zvědavost mi nedala a již po páté jsem sáhla po komiksu s Nickem a Charliem. I když nejsem vůbec cílová skupina těchto knížek, tak mě zajímalo, jak se bude vyvíjet příběh dál a jestli se jejich vztah někam posune.
Knížka byla opět velice čtivá a pěkně zpracovaná. Téma tentokrát nebylo tak smutné. Řešil se odchod na vysokou školu a vztah na dálku, ale i to je důležité téma, které musí dospívající děti řešit a zamyslet se nad ním a rozhodnout se, co pro ně bude do budoucna nejlepší.
Knížka určitě stojí za přečtení a jsem zvědavá, jak se autorka popere s "prý" posledním šestým dílem.