Srdcerváči. Kniha 2

Srdcerváči. Kniha 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420221/bmid_srdcervaci-kniha-druha-epB-420221.jpg 4 874 115

Srdcerváči / Motýliky série

Nick a Charlie jsou nejlepší kamarádi. Nick ví, že je Charlie gay, a Charlie si je jistý, že Nick není. Ale láska dovede překvapit a Nick tak přijde na spoustu věcí o svých přátelích, o své rodině a i o sobě samotném…

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Heartstoppers. Volume Two , 2019

BetyN.
31.07.2020 5 z 5

Už jedničku jsem si zamilovala, ale druhý díl je ještě lepší. Opět mi to skvěle zvedlo náladu a při čtení jsem se nemohla přestat usmívat. Věřím, že pro spoustu lidí bude taková dávka roztomilosti příliš, ale já Srdcerváčům fandím. Oproti předchozímu dílů přidávám hvězdičku na plný počet.

chaera
29.07.2020 5 z 5

(čteno v originále) Po přečtení prvního dílu jsem se hned pustila do tohohle. Příběh Nicka a Charlieho jsem si naprosto zamilovala a ani tento díl mě rozhodně nezklamal. Sladké, milé, člověku to nedá, aby se při čtení neusmíval. Stejně jako u předchozího dílu se i tento čte neuvěřitelně rychle a snadno, takže jsem to měla hned přečtené. 5/5

oblakaknih
04.07.2020 5 z 5

Tohle čtení mě jednou zničí. Podle mě neexistuje kniha, u které bych se cítila lépe než u této.
První díl byl skvělý, okamžitě jsem si ho zamilovala a věděla jsem, že se musím pustit i do dalších.
Jediné, co se dá knize vytknout je to, jak je krátká. Měla jsem ji přečtenou asi za hodinu. Už teď se nemůžu dočkat, až příběh zapomenu a pustím se do série znovu.
Stejně jako první díl je to roztomilé, řeší to i nějaké důležité téma a nemůžete se při čtení neusmívat.
Myslím, že kdybych knihu četla na veřejnosti, musela bych se za sebe stydět. Smála jsem se dokonce nahlas!
Autorka vše skvěle popsala, každé postavě dala něco speciálního a promyslela příběh do nejmenších detailů.
Těším se na další díl.
Miluji a doporučuji!

lena.o.knihach
02.07.2020 4 z 5

Do druhého dílu jsem šla s velkým očekáváním, ale nejspíš jsem to trochu přepískla a autorce jsem věřila až moc.

Ano, bylo to stejně roztomilé, ale něco tomu chybělo. Nicméně Nick a Charlie stále super, ale už to má to svoje "ale". V podstatě tam všechno plynulo jak po másle a nedočkala jsem se žádného dramatu.

Doufám, že to třetí díl zas trochu oživí.

SakiG
21.06.2020 4 z 5

Hezké, milé, roztomilé. To je tak asi všechno co by se o knížce dalo říct. Děj je předvídatelný, kresba lehce minimalistická a za půl hodiny máte knížku přečtenou. Ale je to sladké. Samé pusinky, tajné scházení a roztomilé SMSky. Proto se mi to líbilo, proto si přečtu i další díl a proto dávám 4 hvězdičky :3

milan.krimsky
19.06.2020 5 z 5

Druhý díl tohoto romantického komiksu je o opětování a přijímání lásky a coming outingu, opět nechybí to co by měl správný děj mít; těším se na další vydání třetího dílu

SknihouVrukách
19.06.2020 4 z 5

Pred pár dňami som dočítala druhý diel grafického románu Heartstopper. Za mňa bol druhý diel o dosť lepší ako prvý. Páčilo sa mi, že sa v knihe riešili vážnejšie témy a príbeh nebol taký naivný ako v jednotke. Áno, dej je stále jednoduchý a naivný, ale má dej v dvojke má pridanú hodnotu. Postavy mi bolo sympatické a knihe nemám čo vytknúť. Určite si ju prečítajte.4⭐/5⭐

Pitbullka
08.06.2020 5 z 5

I druhý díl byl milý, svižný a bavil mě. Těším se, kam se bude příběh ubírat dál.

Jaehyun
02.06.2020 4 z 5

První díl mi přišel lepší :/ tohle byla trochu nuda za ty peníze. Zbytečné řešení toho co vlastně Nick je. Autorka druhý díl mohla využít trochu jinak a líp. Navíc ty "zvukové efekty" Přeložené z aj do čj jsou ehhh. Kdyby ta kniha nebyla v aj dražší tak bych si koupila, protože si myslím že by byla citelnější.

blackoutzuzi
20.05.2020 5 z 5

Druhý díl mých oblíbených Srdcerváčů.
A nezklamal :) Komiks s LGBT tématikou, podaný velmi citlivě a neuvěřitelně roztomile. Nemohla jsem si pomoct, úplně jsem se u příběhu rozplývala! Jsem moc ráda, že knihy s touto tématikou vycházejí čím dál víc a dodají někomu, kdo to potřebuje, odvahu a hlavně - ukazují, že být "jiný" je úplně a naprosto v pořádku!!

bara-z5649
17.04.2020 5 z 5

Jen a jen se bude neustále u tohoto komiksu culit a usmívat a taky občas hihňat nad některými scénami????.

an1927
03.04.2020 5 z 5

Sladké a roztomilé jako první díl, tato dvojice hrdinů mi opravdu přirostla k srdci.

Knizectvi
22.03.2020 4 z 5

Druhý díl kreslené slaďárny od Alice. Tentokrát jsem si ho přečetl v originále a nevím jestli je to tím a nebo je prostě druhý díl lepší než ten první. Konečně se něco děje, něco smysluplného. Stále je to ten praštěný nereálný svět, kde je každej gay nebo lesba ale všichni s tím mají problém, ale teď už mi to tolik nevadilo. Je to opět kousek který máte na půl hoďky čtení a v originále se dokonce čte mnohem lépe. Vlastně jsem se hned po dočtení pustil do pokračování, které je stejně jako první a druhý díl dostupné online a je to prostě fajn slaďák, jak ostatně říká už název, komix si ani nehraje na nic jiného. Takže určitě doporučuju každému kdo potřebuje zlepšit náladu a projasnit den :)

ElissBooks
08.03.2020 4 z 5

Musím říct, že tento díl se mi líbil o malinko víc než jednička. Už to nebylo jen takové slaďounké počteníčko, ale řešili se zde i trochu vážnější věci jako například coming out či jak na gaye reaguje okolí a jak se zachovají nejbližší lidé. Líbilo se mi, že tam bylo i několik vcelku reálných situací, které mohou v životě potkat každého, kdo vyjde se svojí sexualitou ven. Stále to bylo však velmi pohodové a oddechové čtení, které vám zpříjemní těžký den. Hrozně moc se těším na díl třetí, protože mě zajímá, kam se příběh vyvine. Takže pokud se vám líbil první díl a chcete zase číst něco milého pozitivního a jednoduchého, tak vám tohle doporučuji. Navíc ty ilustrace jsou z mého pohledu (totálního neznalce umění) úplně nádherné!

4⭐️/5⭐️ - Stejně fajn jako první díl :-) A máte to hned přečtené

Za knihu děkuji Albatros Media

M.anon
08.03.2020 5 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem si říkala, že dvojka už taková nebude. Dobře spletla jsem se, je ještě lepší :D. Nemuzu se dočkat dalšího dílu..:-)

spencer
22.02.2020 5 z 5

Tento komiks je prostě roztomilý. Líbilo se mi, jak začal přesně tam, kde ten poslední díl skončil. Zpracování bylo opět skvělé a obdivovala jsem všechny detaily, které se v kresbách objevily. Moc se těším na další pokračování s Charliem a Nickem:)

Knižní střípky
12.02.2020 4 z 5

Moc ráda jsem se opět setkala se starými dobrými známými NICKEM a CHARLIEM z prvního dílu. Bylo moc pěkné pozorovat, jak se jejich vztah dále vyvíjel, opravdu bych nevěřila tomu, že se mi tak moc bude líbit komiks o gayích, ale již u prvního dílu jsem se do tohoto příběhu zamilovala. Je to milé, citlivé, dojemné.

RemiBlack
02.02.2020 4 z 5

2019/43
Dvojka jde prvnímu dílu v patách a drží nastavenou laťku. Byly tam moc pěkné momenty, které vážně zahřály u srdíčka. ;) Nick a jeho maminka, například. Zaslouží si ty stejné komiksové 4*.

Anie94
30.01.2020 4 z 5

Srdcerváči jsou šestou a sedmou přečtenou knihou tohoto roku. Někdo by možná mohl namítnout, že to je komiks, a to se mezi knihy nepočítá. Já to ale počítám a to je nejdůležitější. Ale teď už něco ke knížce. Poslední dobou se tady rozběhl "srdcerváčský" boom a všichni je četli a chválili, chválili a četli. Já se k nim asi neřadim. Nebo né, že by se mi knížka nelíbila. Po grafické stránce je to moc hezká knížka, ale jinak asi nepatřim do cílové věkové skupiny, protože mě ten příběh přišel jako takové kliše, přeslazená a málo pravděpodobná pohádka pro dospívající. Při prvním dílu jsem si myslela, že dám komiksu šanci - je krásně graficky zpracovaný, postavy jsou milé a sympatické, ale když se ve druhém díle Nick "vybarvil" a jeho maminka na to reagovala tak jak reagovala, tak to mě dostalo úplně. V současné době jsou takový rodiče, kteří orientaci svého dítěte přijmou se stoickým klidem, ale stále se bohužel setkáváme s lidmi, kterým taková "odlišná" orientace přijde zahanbující a pohoršující celou rodinu, že je pro ně přijatelnější dostat svou vnučku do blázince, když se díky nepochopení své rodiny pokusila o sebevraždu. A to není výmysl, který jsem četla někde na internetu, to se poblíž mé rodiny opravdu stalo! Jinak je to krásný komiks, krásně nakreslený, zpracovaný a sympatický, ale trošku hodně zidealizovaný.

Veveruška1992
27.01.2020 5 z 5

Přečteno v zápětí po knize první a den je rázem o něčem jiném :) tohle se nemůže omrzet v žádném věku, tolik lásky a pochopení bych přála každému...moc se těším na další knihu, tahle byla skvělá, autorka musí být romantik a to se mi líbí :))