Nick a Charlie

Nick a Charlie https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491273/bmid_nick-a-charlie-tv6-491273.jpg 4 248 39

Stýskání lásku jenom umocňuje, že jo? Všichni ví, že Nick a Charlie jsou dokonalý pár – jsou nerozdělitelní. Ale teď Nick odchází na vysokou školu a Charlie zůstane na střední sám. Všichni se ptají, jestli zůstávají spolu, ale co je to za hloupou otázku?! Vždyť tohle je Nick a Charlie, proboha! Jak se však nezadržitelně blíží chvíle, kdy se budou muset rozloučit, oba začínají pochybovat: je jejich láska opravdu dost silná na to, aby vydržela i vztah na dálku? Nebo jen oddalují nevyhnutelné? První láska koneckonců málokdy vydrží věčně…... celý text

Literatura světová Novely Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Nick And Charlie , 2015

Grohlinka
10.10.2022 2 z 5

Musim rict, ze me tahle knizecka vlastne vubec nebavila. Nicka mi bylo celkem lito a Charlieho nam rada cim dal tim min, hrozna osoba. Vlastne uplne zbytecny pribeh. Ale pro fanousky Srdcervacu je kazde rozsireni pribehu urcite fajn.

Fortuna7
25.09.2022 5 z 5

Další super roztomiloučká novelka. Zápletka mě bavila, do postav jsem vžila snad ještě víc než v komiksech a už se neskutečně moc těším na další knihy ze série.

TomTomis
21.09.2022 3 z 5

Příliš jednoduché. Už nejsem cílová skupina. Četlo se to dobře. Ale další knihy autorky už asi číst nebudu. Svět Nicka a Charlieho je na kupě stránek a přitom by se dal dotyčný příběh shrnout do několika vět. Seriálová podobě se mi líbila více. To se mi většinou u knih nestává.

Makůvka
11.09.2022 5 z 5

Opět krátká, příjemná jednohubka o vztahu Nicka a Charliho. Za mě o fous lepší než novela Letos v zimě. Bylo zajímavé sledovat myšlenkové pochody obou chlapců a jak každý prožíval své trápení. Chvílemi to bylo až dojemné a člověk si rád zavzpomínal, když mu bylo kdysi dávno krásných 18 let.

kindlova42
01.09.2022 3 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audio. Nebylo to špatné, ale přišlo mi, že se tam vlastně nic moc neudálo, chápu, že je to jen novela, ale i tak jsem čekala něco víc (více dialogů mezi postavami). Trošku to vytáhl konec, proto 3hvězdy.

Alethea_k
30.08.2022 4 z 5

Sama o sobě kniha o ničem a škoda papíru, jako letní odpočinkovka ale super. Prolomila jsem díky ní čtecí krizi.

dawson321
23.08.2022 4 z 5

Samotné Srdcerváče mám raději, hlavně kvůli kresbám. Těch tu moc nebylo, celkově byl příběh spíše ukecaný. Co se týká děje, tak taky nic převratného nepřinesl. Každopádně Nicka a Charlieho mám stále rád a baví mě si číst jejich lovestory.

Sigurd_Lesandi
14.08.2022 2 z 5

Knihu jsem si koupil hlavně proto, že mě zajímalo, jak dokázala autorka takové téma zpracovat na pouhých 176 stranách. Bohužel se to moc nepovedlo.
Celý příběh se odehrává ještě před tím, než Nick odjede na univerzitu, což za mě není úplně to, co anotace slibovala, ale nevadí. Problém nastal hlavně u postav. Autorka v této sérii vytvořila hned několik unikátních charakterů, které jsme měli možnost poznat. Z nějakého důvodu se ale rozhodla veškeré informace o nich vyhodit oknem a psát, jak se jí zrovna nyní zachtělo. A nebyly to jen drobné změny. Drtivá většina postav se chovala tak, jak bych po přečtení komiksů a vidění seriálu nikdy neřekl.
Charlie byl kapitola sám o sobě. Já mu nikdy na chuť nepřišel a tady se moje nelibost dostala na úplně nový level. Tahle postava by potřebovala zatřást a probrat se. Je těžké užít si romantickou novelu, když jednu z hlavních postav nemůžete vystát. Chudák Nick.
Bohužel se kniha ani dobře nečetla. Místo beletrie to spíše působilo jako slohové práce, které obě postavy napsaly o sobě navzájem do školy.
Největší problém mám ale se samotnou pointou. Během celého děje jsem si opakoval, jaká je to blbost, jak nelogicky se všichni chovají, a jak to celé prostě nedává smysl. Třešničkou na trpkém dortu bylo, když i autorka na konci příběhu řekla, že to celé byla vlastně úplná prkotina. Kdyby bylo charakterům 14, ještě by se dalo o něčem bavit, ale Charliemu je 17 a Nickovi 18, a takto se dospělí lidé prostě nechovají.
Pro mě už druhé velké zklamání od autorky a opravdu se obávám, jak bude celá série srdcerváčů zakončena.

pavla9879
05.08.2022 5 z 5

Na tak útlou knížečku poměrně slušné drama. Tak nějak každý tuší, jak to dopadne, protože jsou to prostě Nick a Charlie, ale pořád je tu to vtíravé co kdyby... Fakt sem několik kapitol nervy ani nedýchala.

Davidin
28.07.2022 3 z 5

Kdo by čekal, že tyto krátké novely budou původním základem příběhu, než ho autorka rozvedla v komiksech? Paradox. V této dojde na hádku. Ano, mezi Nickem a Charliem. Je to (naštěstí) krátké a především hořkosladké...

Bettybook
23.07.2022 5 z 5

Jsem věrným fanouškem Srdcerváčů, proto mě tato novela nemohla minout. Letos v zimě jsem četla v lednu a autorčin styl psaní jsem si nemohla dostatečně vynachválit. A Alice Oseman mi i v této novele dokázala, že to umí a já ji za to miluji. Díla ze světa Srdcerváčů mě nikdy nepřestanou bavit. Už si jen přečíst Solitaire.

Lenka2533
13.07.2022 5 z 5

Moc pěkná novela. Zhltla jsem jí extrémně rychle, protože to vůbec není náročné a je to velice kraťoučké. Mně, jakožto milovnici Srdcerváčů, se to moc líbilo. Asi vám to nepředá nic moc velkého, ale pohladí to po dušičce :) Jestli máte Srdcerváče rádi, tak si tohle přečte. Je to prostě pěkné a navíc vás to opět vezme do světa Nicka a Charlieho.

Sabča92
12.07.2022 4 z 5

Sérii Srdcerváče mám ráda, grafické romány mám přečtené a vyhlížím závěrečný díl, který ve své domovině stále ještě nevyšel. Nick a Charlie dějově zapadá za 4. díl grafického románu, ale trošku předpokládám, že děj pátého dílu možná bude samotné novele předcházet. Námět je jednoduchý. Nastává poslední týden školy, kdy studenty čekají zkoušky. Zatímco Charlie postupuje do posledního ročníku střední školy, o rok starší Nick se těší na nástup na univerzitu. Nicka a Charlieho tak čeká vztah na dálku. Vlastně celá novela se točí kolem Nicka a Charlieho, což není žádné překvapení. Dá se říct, že se dá novela číst i samostatně, protože autorka v ději zopakuje nejdůležitější fakta ze série. Při čtení se budete stejně culit, jako u předchozích dílů. Nechybí chemie mezi hlavními hrdiny, jejich vztah opět postoupil dál, ovšem o to víc ho čeká těžší zkouška. Je jejich láska silná natolik, aby zvládla odloučení?
Co mi v novele vadilo, bylo to, že to nebylo víc do hloubky popsané. A také ty sprostá slova.
S Nickem a Charliem jsem strávila milou hodinku, a těším se na jejich další osudy. Pokud máte komiksovou sérii také rádi, pak po knížečce rozhodně sáhněte.
Hodnotím: 3,5/5

Niamh15
03.07.2022 2 z 5

Tenhle příběh by měl zůstat v komiksu.

Ivka14
29.06.2022 4 z 5

miluji nicka a charlieho a i jsem si pobrečela

terryaknihy
27.06.2022 4 z 5

Nick a Charlie jsou krásnou a velmi útlou novelou k známému komiksu Srdcerváči. Sama jsem četla i komiksovou podobu a moc se mi líbila, ale pokud vás komiksy minuly, určitě jste narazily na celosvětově známou seriálovou podobu.
Tato novela je tedy takové volné pokračování komiksů, kdy Nickovi se blíží nástup na vysokou školu, ale Charlie zůstává ještě rok na středí. Vyvstává nám tu tedy téma blízkého odloučení a jak moc silný je jejich vztah, aby zvládli vztah na dálku? Jak moc to ovlivní jejich lásku a přátelství?
Je to stejně jako komiksy krásné, něžné, vtipné a romantické. Ideální pro všechny, co mají rádi YA žánr nebo si chtějí udělat příjemné čtení u odpolední kávičky.
Čte se to jedna báseň, kluci se chovají na svůj pubertální věk a ani v této knize nejsme ochuzeni o hezké grafické zpracování :).

Libris_Na_Ex
04.06.2022 4 z 5

Prostě další Srdcerváči. A přesně to jsem teď potřebovala.

Komaeda
04.06.2022 4 z 5

Krátké, velká písmena a řádkování, ilustrace. Dobrá povídka

Elion
26.05.2022 5 z 5

Tohle byla nádherná novela k Srdcerváčům.
Za mě to byla nádherná doplňková kniha. Krátký příběh o strachu jich obou z nových věcí a zároveň ze strachu že zůstane každý sám. Pro Nicka a Charliho to ale nikdy nemůže skončit špatně a jeden zná druhého tak dobře, že vědí, že všechno zvládnou. Že tu budou vždycky jeden pro druhého.