Srdce na udici

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Soubor osmi povídek ze současnosti a nedávné minulosti, o hledání slov a cest, příběhy dějové i náladové; odhalují svébytné světy z pohledu vypravěčů mužských i ženských, mladých i stárnoucích. Povídky se vzájemně prolínají a doplňují, společně pak skládají obraz doby, rozmanitých lidských osudů a vztahů.

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/11743/srdce-na-udici-dKY-11743.png 457
Žánr
Povídky, Literatura česká
Vydáno, Petrov
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Srdce na udici

Přidat komentář
harena
03. října

Srdce na udici je kniha, kterou si musím přečíst ještě jednou. Nevšední jazyk, přesné dávkování emocí a osudy i chování, které donutí k zamyšlení. Těžko říct, která povídka se mi líbila víc. U první povídky jsem se na konci i trošku pousmála, když chlapa s přeraženou páteří dokázal postavit na nohy testosteron, poslední povídka je silně emotivní, ale všechny jsou poutavé a snad každého čtenáře něčím osloví. Až u kuchařinky jsem si uvědomila, že se příběhy vzájemně prolínají. Moc krásné, jsem ráda, že mě kniha neminula.

intelektuálka
03.07.2018

Soubor povídek ze života napsaný s autorčiným pochopením - o nemoci, o lásce, o
mezilidských vztazích a o smrti...
Mně se nejvíce líbil závěr - "Slova nevyslovená" :

Mám vás ráda. Nikdy jsem vám to neřekla. Neuměla jsem to vyslovit...

Věta, kterou bychom v životě měli říkat často - než bude pozdě...

000nugatovej
23.05.2018

Musím se přiznat, že mne tyto povídky moc neoslovily. Připadaly mi upovídané s mnoha zbytečnými odbočkami. Snad jen to, že jednotlivé postavy procházely více povídkami, jim dávalo zajímavější rozměr.

kulzuz
14.02.2018

Místy poeticky psaná kniha povídek s hlubšími myšlenkami a lidskými pocity, které autorka nenásilně a nenápadně provázala jednotlivými postavami. Mohu doporučit všem, kteří ocení jazykově pěkně napsanou knihu a chtějí se na chvíli zastavit a zamyslet.

Bukina
01.01.2018

Knížka by si zasloužila přečíst i dvakrát,aby situace a postavy,jež se v povídkách prolínají,byly dokonale pochopeny.

Eremites
16.09.2017

Mám ráda povídky a mám ráda Andronikovou - tudíž pro me velmi příjemný čtenářský zážitek. Zajímavé postavy, skvělé pointy, zručný styl psaní. Srdeční záležitost, ke které se budu ráda vracet.

aralka
06.01.2016

Knížku jsem četla už asi před 10 lety, ale moc se mi líbila, pamatuju si, že byla skvěle sestavena tak, že postavy se v povídkách navzájem prolínaly a pokaždé jste je viděli trošku z jiného úhlu a to bylo dost nevšední a moc působivé... celkově podle mě dobře napsáno, bohužel žádnou další knížku už si od této talentované spisovatelky nepřečteme... :-(

Faby
20.03.2013

Je zajímavé,jak do sebe příběhy navzájem zapadají.