Srdce na obrtlíku

Volné pokračování románu Prosinec už je takovej.
Prvotina mladého irského autora, která se stala čtenářskou senzací a knihou roku. Téměř detektivní příběh ze současného Irska, vyprávěný v jedenadvaceti kapitolkách jedenadvaceti obyvateli nejmenovaného městečka, jejichž osudy se prolínají. Každá postava svou osobní zpovědí přidá další nečekaná fakta, čtenář si buduje vlastní představu a musí několikrát změnit názor. Výsledná mozaika pak nejen objasňuje zápletku, ale podává zároveň velmi působivý a citlivý obraz lidských vztahů pod náporem hospodářské krize.

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/220550/srdce-na-obrtliku-vO5-220550.jpg 4.456
Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno, Kniha Zlín

The Spinning Heart, 2012

Počet stran161
Jazyk vydáníčeský
PřekladAlice Hyrmanová-McElveen
EdiceFleet (87.)
Vazba knihypevná / vázaná s přebalem
ISBN978-80-7473-315-4

Kniha Srdce na obrtlíku

Rubbertrouble
23.10.2019

Překvapivě dobrá kniha s hrozným obalem a strašným názvem. Ani jedno se k ní podle mě nehodí. :)

ivana02
05.10.2019

Další úžasná kniha od autora, kterou jsem přečetla. Mně to nepřipadá jako volné pokračování Prosince, ale je stejně zvláštní a to já mám ráda. Každou kapitolu vypráví jeden z obyvatel městečka a postupně si z toho uděláte celkový, celistvý příběh. Kniha nebude pro každého, ale je to přesně můj styl.

indyka
08.09.2019

Kniha jako dělaná na deštivé odpoledne. Doporučuji číst ji co nejvíce na jeden zátah, vypravěčů (= postav) se zde vyskytuje mnoho a držet s tím propletencem krok dá trochu práci.

Zápletka není nikterak složitá, spíš se jedná o náhled na život a vztahy v nepříznivé době, kdy každý žije jednoduše tak, jak umí. Irsko je drsné, krize taktéž a o lidech ani nemluvě...náhled je to občas dost syrový.

Martinates
30.08.2019

Krásná kniha,skvěle napsaná, četla jsem na jeden zátah. Doporučuji!

bublifut
16.06.2019

Jedna z nejhezčích knih, které jsem v poslední době přečetl. V

Knihomlok2015
28.04.2019

Ještě lepší pokračováni Prosince a ještě větší medvědí služba Irsku. Protože mě po tomhle výletu do jednoho irského městečka rozhodně láká mnohem míň se tam jednou podívat - je to tam samej magor! (ale skvěle napsanej)

allebra
31.03.2019

Zajímavý náhled do vztahů obyvatel jednoho irského městečka pod tlakem hospodářské krize. Myslím, že tragický osud jednoho z nich většině připadal jako celkem zasloužený. Opravdu pestrý přehled různých charakterů a osudů. Napsáno velmi přesvědčivě stejně jako Prosinec už je takovej. Obě knížky se mi líbily stejně, proto i stejně hodnotím. Ráda si přečtu i další knihy od tohoto autora.

Imor
27.03.2019

Prosinec už je takovej byl psycho příběh, ale toto bylo jednadvacet psycho povedených povídek.

detektivky

Donal Ryan
irská, 1976

Kniha Srdce na obrtlíku je v