Spriaznené duše

Spriaznené duše https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399878/bmid_spriaznene-duse-ryA-399878.jpg 4 634 634

Existuje niekde vaša spriaznená duša? Predstavte si svet, v ktorom ju môžete nájsť vďaka novému vedeckému objavu. Stačí jednoduchá analýza DNA a hneď je jasné, pre koho ste boli stvorení. Databáza zahŕňa miliardu ľudí z celého sveta. No na „večnú lásku“ nie je stopercentná záruka. Pretože dokonca aj spriaznené duše majú svoje tajomstvá. A niektoré sú smrteľne šokujúce...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Lindeni

The One , 2016

ClarrWinchester
03.06.2018 5 z 5

Téhle knize nemám snad co vytknout. Naprosto mě uchvátila a vtáhla do velmi napínavého děje. Nikdy jsem nemohla knihu odložit, protože mě neustále nutila si přečíst další kapitolu. Jediné, co se mi kazilo celkový dojem, byl rozvleklý začátek. Ale věřte, že se přes něj vyplatí překousat. Originální, napínavé, skvěle napsané. Milovníkům thrillerů doporučuji!

Danka1975
17.05.2018 4 z 5

Jak účninné!!!! :-)
Svižné čtění i přes to, že kniha má 500 stránek, to fakt "odsejpalo". :-) Krátké,úderné kapitoly,které mě nutily dát hned další. Takže účel byl splněn.
Téma je dost zajímavé, promyšlené autorem, žádné zbytečné kudrlinky (až na motýlky v břiše u chlapa :-)))).. . . .Zakončím komentář větou mé dcery: "Tak tohle mě ba!" :-)

kniznistranky
13.05.2018 3 z 5

Velmi zajímavá a velmi čtivá kniha. Zprvu jsem se trochu bála, že se mi jednotlivé osudy hlavních hrdinů budou plést, ale nakonec tomu tam nebylo. Bylo to opravdu čtivé, napínavé, ale konec mě trochu zklamal. Čekala jsem ten konec asi trochu víc nečekaný. Celé se to neslo v takovém poklidném stylu. Shrnula bych to asi takto: velmi čtivé, odpočinkové, ne moc náročné. Takové neurazí nenadchne.

Sabka123
05.05.2018 5 z 5

Naprosto dokonale napsaná kniha. Napínavá, plná zvratů, fascinoval mě i sériový vrah a myšlenky psychopata. Všechny příběhy byly skvěle vylíčeny, četly se úplně samy. Po každé přečtené kapitole jsem byla ohromena a překvapena s pusou dokořán, prostě neuvěřitelné. Bezkonkurenčně jedna z nejzajímavějších.

Cari
21.04.2018 5 z 5

WOW! Do těchto třech písmenek by se dala shrnout celá kniha. Já nevím, proč jsem ji tak dlouho odkládala. Asi proto, že ten název ve mně evokoval úplně něco jiného. Nějaký romantický/klišé příběh, ale ono ne!
Kniha mě okamžitě pohltila a nepustila, dokud jsem nepřečetla poslední stránku. Už dlouho se mi něco takového nestalo. Perfektní nápad, perfektní zpracování. Ačkoliv v příběhu vystupuje pět osob, každá linie je zajímavá! Ani jedna mě nenudila. Naopak, jak stránky přibývaly, víc a víc jsem chtěla vědět, jak jejich příběhy dopadnou.
Autor píše takovým jednoduchým, ale osobním stylem? Nevím, jak to úplně nazvat, ale prostě na chvíli jsem byla každou jednou postavou v jeho příběhu. Bylo strašně lehké se do nich vžít.
Opravdu skvělý počin! Plný zvratů, napětí a emocí. Dostalo mě, jak měl autor skvěle vymyšlené příběhy a jejich postupné odkrývaní - všechno sedělo. Po skutečně dlouhé době jsem četla knihu, kde jsem nenašla žádná hluchá místa! Ale jako vážně... Ani jednu stránku jsem nepřeskočila.
Btw: Byla jsem jediná, kdo přemýšlel o tom, proč všichni cítili tu spřízněnost, ačkoliv existovala možnost, že ty páry byly špatně spárovány? :D Že by zafungoval "placebo" efekt? Tolik chtěli najít svou spřízněnou, že tomu nakonec uvěřili?
Každopádně, příběh byl skvělý! Docela jsem zalitovala, že autorovi u nás vyšla zatím jen jedna kniha. Nakonec chci jen říct, že se těším na další autorovo dílo!

Izu
14.04.2018

Příběh mě už od začátku vůbec ničím neoslovil.Za mě nulové nadšení a knihu jsem odložila.

Marcela52
06.04.2018 5 z 5

Kniha se moc dobře četla a téma, které si autor zvolil rozhodně donutí k zamyšlení. Příběhy několika dvojic, které uvěří tomu, že seznámení přes internet, kam zadají svoje DNA, jim zaručí výběr toho pravého životního partnera, jsou hlavně varující. Každý vynález lze zneužít a zvlášť v dnešní době, kdy většina mladých lidí je bez facebooku doslova ztracená, bychom měli více spoléhat na své instinkty a zdravý rozum, než na tzv. přátele z internetu. Rozhodně zajímavý námět, který čtenáře až do poslední stránky udržuje v napětí. Doporučuji!

kaaaca
28.03.2018 5 z 5

Perfektní knížka, ve které je všechno,co si čtenář jen může přát. A zároveň skvěle napsáno.

morella
26.03.2018 5 z 5

Takhle skvělou knihu jsem už dlouho nečetla. Plná zvratů, napětí a emocí. Doporučuji z celého čtenářského srdce.

Ouninka
25.03.2018 5 z 5

Výborná knížka....každá kapitola mě bavila a vždy něčím překvapila...skvěle vykreslený popis myšlení psychopata....knížka už teď patří mezi moje nej oblíbené knihy ! :-)

peitho.1
17.03.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem za poslední dobu četla. Výborné spojení romantiky, thrilleru a psychologického románu, skvělé téma a ještě lepší provedení. Vřele doporučuji!

Illaa
14.03.2018 5 z 5

Jedním slovem pecka. Kniha mě ohromně bavila, dlouho jsem takhle nadšená nebyla. V knize se pravidelně střídá pět osob a pět osudů, které pojí dohromady jedno téma - hledání dokonalého partnera. Zvraty byly hrozně nečekané, když už jsem si myslela, že nic dalšího přijít nemůže, stejně přišlo.

Astonius
09.03.2018 2 z 5

Bohužel, za sebe musím říct, že to bylo velmi slabé. Naivní zápletky tvářící se jako velké životní osudy, z nichž jsem cítila takové nějaké "morální ponaučení pro děti" na mnoho témat (kriminalita, homosexualita, umírání, popularita atd.). Styl mne též moc neuchvátil, nevím, jestli spisovatel vydal ve své domovině víc knih, ale bylo to psané tak nějak bez emocí, četla jsem prostě popisy situací, aniž bych je víc prožívala - takový ten dar zajímavého podání, to, co dělá spisovatele spisovatelem, mi tam chyběl. V tomto směru si myslím, že je to dané též tím, že čtenář sleduje 5 příběhů, což je docela dost a když jsem to na začátku čtení zjistila, dost mne to rozladilo. Je však také pravda, že se to pak už člověku nijak neplete a po druhém "kole" jednotlivých kapitol už se orientuje bez problémů. Na mě to pojímalo velké množství témat, která chtěl zřejmě autor zpracovat a propojit, v důsledku čehož jsem žádný příběh nesledovala dostatečně do hloubky, aby se mne víc dotkl. No a některé zápletky (ne-li všechny) byly stupňované do absurdna, že jim bylo těžké uvěřit (nejvíce uhozený mi přišel "kriminální případ"). Absolutně nefungovala psychologie jednotlivých postav, což je pro mne základní věc, abych příběh brala vážně - ti lidé se v daných situacích a v daných postaveních chovali naprosto nelogicky, někdy až jakoby z dětských představ, takže můj celkový dojem z vyprávěných příběhů je takový, že to byla pro mne zbytečná kniha, podprůměr.

orinka3
09.03.2018 5 z 5

Tak to byla opravdu pecka. Zpočátku se zdálo, že půjde o lehké zábavné téma. Jenže pak to šlo do hloubky a začala jsem být lehce nervózní z vývoje. Nikdo z těch, o kterých se tu píše, neměl přímočarý vztah. Mrazivé čtení o myšlení psychopata, sériového vraha. Ta, která spustila do chodu pekelný stroj, poháněný spřízněnou DNA a kterou ani na chvíli nepřepadají pochyby o svém díle, se na konci knihy dočká velkého překvapení. Pokora je pro ni cizí slovo, proto ani nepřemýšlí, že by něco bylo špatně. Špatní jsou ti druzí! Svým způsobem psychopat taky...Ne, rozhodně tu nejsou klasické happyendy. A člověk si uvědomí, že nemá co zasahovat Pánubohu do JEHO tvoření.

kristyna2349
15.02.2018 4 z 5

Zajímavé téma knihy, naštěstí naše věda zatím není tak daleko. Krátké kapitoly se dobře četly. Dost často končily nějakým zvratem, což člověka nutilo číst stále dál a dál.

AnetV
12.02.2018 5 z 5

Páni, dlouho mě žádná kniha tak nedostala. Už od druhé kapitoly,kde se představí Christopher mi spadla brada, jsem hltala jednu kapitolu za druhou. Rozhodně doporučuji.

Vladísek
11.02.2018 5 z 5

Tato kniha mě opravdu příjemně překvapila. Od první stránky naprosto skvělé a rozvržení do krátkých kapitol, kdy každá z nich sleduje a popisuje vždy jednu dějovou linku konkrétní postavy, bylo autorem dobře promyšlené. Napětí je dávkováno pomalu, nevíte co přijde, můžete jen hádat. Kniha mě udržovala v napětí takřka nepřetržitě, nenašla jsem v ní žádné "hluché" místo. Myslím, že co se hodnocení týče, pět hvězdiček je právem zasloužených.

iveta3689
10.02.2018 5 z 5

Parádní knížka. Každý jednotlivý příběh byl neskutečně výborně napsaný a klidně by vystačil na samostatnou knihu. Ale takhle dohromady to byla geniální směsice, od které se nedalo odtrhnout.

Miriam-věštkyně
29.01.2018 4 z 5

Zajímavý námět, který Vás nutil číst dál a dál jen pro, abyste nakonci zjistili, že výsledek může být jiný než se na první pohled může zdát ... :-)

peko
26.01.2018 5 z 5