Spolubydlící

Spolubydlící https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413598/bmid_spolubydlici-sQE-413598.jpg 4 1286 370

Muž a žena sdílejí postel - přitom se nikdy nepotkali Tiffy Moorová potřebuje levné bydlení, a to rychle. Leon Twomey žije v bytě s jednou postelí, má noční směny a potřebuje peníze. Jejich přátelé si myslí, že jsou šílení, ale jde přece o dokonalé řešení: Leon přes den přebývá v bytě, zatímco Tiffy je v práci, a ona tam zase tráví čas večer a v noci. Nepotkávají se, přesto spolu začnou navazovat vztah prostřednictvím vzkazů na lístečcích, které si v bytě nechávají. Brzy se ale ukáže, že jejich uspořádání nebude tak jednoduché, jak se zpočátku zdálo...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Flatshare , 2019

bekule
30.05.2023 4 z 5

Pomalý rozjezd a hodně dlouho zbytečně rozvláčné a pak vás příběh chytí a už jen čtete a čtete. Vůbec to nebyl ztracený čas s knihou, milá oddychovka.

bezzink
28.04.2023 5 z 5

Kdyz jsem si precetla, ze spolu hlavni akteri hovori skrze vzkazy, hrozne dlouho se mi do toho nechtelo. Prislo mi, ze to nebude mit zadny spad, zadnou jiskru. Takze se na knihu prasilo asi tak pres mesic v knihovne. Nakonec vzhledem k blizicimu se datu konce vypujcni doby, jsem se k tomu chte nechte prinutila.
PROSIM nenechte tuto knihu lezet tak dlouho na polici jako ja! OPAKUJI! Neudelejte tu stejnou chybu!
Tohle byl cestinarsky balzam. Fakt super krasny preklad. Kloboucek panu prekladateli.
To zpracovani bylo naprosto originalni, neotrele, zajimave, proste za me necekana pridana hodnota k jinak skvelemu, milemu pribehu. Takze nenechte se odradit zpracovanim. To zpracovani je na tom to nejvic. :)) Nakonec jsem si i zvykla na absenci prime reci u Leona. Zkratka - originalni.
Jinak pribeh byl moc mily a taky vedlejsi postavy me dost bavily. Celkove ten humor mi strasne moc sednul. Taky se to odehrava v mem milovanem Londyne, a to mi samo o sobe staci ke stesti.
Suma sumarum nemuzu jinak nez dat plny pocet. Fakt moc doporucuji. OPAKUJI - nezavahejte jako ja! Tahle kniha si nezaslouzi byt jakkoliv opomijena.

cedricdiggory
22.04.2023 5 z 5

Bylo to fajn. Občas milé, něžné, pak zase dojemné a smutné. Mám rád autory (a autorky), kteří umí i na běžné životní trable nahlédnout zas trochu jinak a zpracovat je takovým způsobem, že pobaví, rozesmutní, ale hlavně zaujmou. Tohle se mi líbilo, formou i příběhem. Od autorky si přečtu něco dalšího.

dooky
17.04.2023 4 z 5

Začátek mě moc bavil, potom přišla uprostřed nějaká podivná krize a konec to celé vylepšil na 4 hvězdy. Psaní lístečků bylo super a moc oceňuji také příběhy v pozadí, kterých bylo hned několik a vlastně všechny zajímavé.

Aracely
02.04.2023 5 z 5

Skvělá kniha, četla jsem jí dlouho, ale i s přestávkami jsem vždy věděla, kde jsem skončila. Vskutku originální a skvělý nápad, jak s bydlením, tak s dopisováním si prostřednictvím vzkazů na papírky.
Kniha skrývá i vážná a smutná témata, jenže takový je i sám život. Není tady nic nereálného, přesto se to čte dobře.

Určitě si ráda přečtu od autorky i něco dalšího.

Anor505
06.03.2023 5 z 5

Tohle byla perfektní romantická komedie s velmi originálním námětem a u situací kolem spolubydlení jsem se královsky bavila. Navíc měla kniha přesah i do vážnějších témat, jako je například odchod z toxického vztahu s manipulátorem. Vše bylo hezky vyvážené, romantika, humor i životní trable. Knížku můžu rozhodně doporučit.

lucinova
17.02.2023 4 z 5

Námět mi přišel velmi originální, proto jsem po knize okamžitě sáhla. Milá romantická komedie, která rozhodně neurazí a celkově splnila má očekávání

mrkrt
12.02.2023 4 z 5

Bezva oddychovka :)

kalache
04.02.2023 5 z 5

...dost jsem se bavil a to nejsem žena,doufám...

Knihochod
07.01.2023 5 z 5

Tiffy, ktorá sa po niekoľkých odlúčeniach a opätovných návratoch tentokrát definitívne rozíde s Justinom, sa konečne rozhodne nechať ho kompletne odísť zo svojho života a presťahovať sa. Keďže nemá peňazí nazvyš, rozhodne sa spolubývať s Leonom - ošetrovateľom, ktorý byt okupuje cez deň, keď je Tiffy v práci a tá ho zase obýva večer a cez víkendy, keď sa tam zase nenachádza Leon. Títo dvaja sa reálne nikdy nestretli, ich komunikácia prebieha len prostredníctvom lepíkov s odkazmi či SMS správ, vďaka ktorým si postupne utvoria vzťah. Ale to ešte netušia, čo ich čaká, keď sa jedného dňa reálne stretnú.

Táto kniha je úžasná! Dej ma veľmi bavil i keď je plný takých tých ľahko predvídateľných udalostí, ktoré jednoducho už akosi automaticky očakávate.

K môjmu nadšeniu napomájú aj kapitoly, ktorých síce je veľa, ale sú krátke, takže sa dej krásne posúva a človek nie je zaťažovaný zbytočne dlhými opismy. A teda kapitoly sa tu striedajú - raz je dej písaný z pohľadu Tiffy, druhý raz z pohľadu Leona (proste na preskačku). No a ešte to, že kniha je delená na udalosti v rôznych mesiacoch v roku, tak to je tiež úplne výborné, pretože ja mám veľmi rada tieto posuny v deji.

Zase je to teda jeden z tých typicky romantických príbehov, ktoré jednoducho končia šťastne aj keby sa niekde v prostriedku knihy stalo čokoľvek. Ale teda priznám sa, že taký záver, aký má táto kniha, som absolútne nečakala. To je čosi tak neskutočne nádherné, že to moje beznádejné romantické srdiečko narástlo tak o štyri čísla, naplnilo sa oceánom hlbokej lásky a vydáva zo seba tichučké "áááách".

Nemám čo viac povedať, iba snáď toľko, že táto kniha sa radí k jedným z najlepších, čo som v tomto roku prečítala a môžem ju jedine odporučiť aj Vám ostatným. A ak ste extrémne romantické duše, tak tým dupľom!

bajulda
01.01.2023 5 z 5

Splnilo očekávání milé odechovky. Četla se lehce a byla vtipná.

Šárka.Šála
24.10.2022 5 z 5

Není to můj oblíbený žánr knížek, ale byla jsem mile překvapená... vtip, spád děje...moc se mi knížka líbila.

Marci_Vaj
20.10.2022 5 z 5

Paráda, četlo se to moc dobře, ty lístečky, vzkazy byly super :) Oba byly moc fajn, i jejich přátelé...
Richie by mohl mít svůj vlastní příběh, ten bych si určitě přečetla :)

Ráčkajda
14.10.2022 5 z 5

Tuhle knihu jsem dlouho odkládala, nějak se mi do ní stále nechtělo ...jsem tak ráda, že jsem se nakonec přemohla. Pro mě pecka... krátké kapitoly a miluju vyprávění z pohledu více postav. Navíc mi postavy byly hrozně sympatické a moc jsem jim fandila....i když od začátku bylo jasné jak to dopadne.

sarka5148
13.09.2022

Příjemná knížka, i když s nepříjemným tématem, které jsem si sama prožila. Půjčení z knihovny nelituju ️

Lexie321
10.09.2022 5 z 5

Senzačne čítanie. Táto kniha sa mi páčila dokonca viac ako Road Trip. Rozprávanie Tiffy aj Leona bravúrne posúvalo dej dalej. Všetky postavy dokonca aj Justin boli skvelé napísané a dobre sa o nich čítalo. Od začiatku do konca mala kniha dobre tempo. Určite odporúčam aj pre čitateľov, ktorý tento žáner až tak nečítajú.

jitka_dankova
07.09.2022 4 z 5

Překvapivý příběh dvou dospělých lidí: silného introverta, který nemá rád změny, a ženy, která potřebuje každou věc hned probrat se všemi svými přáteli a hodně mluví. Oceňuji, že v knize nešlo jen o romantickou linku. Kniha nenápadně ukazuje i další témata, hodně například z paliativní péče, posledních chvílích umírajících pacientů, i nespravedlivý proces a obvinění z trestného činu, ale hlavně potom téma gaslightingu (forma psychické manipulace a citového zneužívání).
Vzkazy, dopisy a smsky, přes které spolu hlavní hrdinové komunikovali, byly půvabné. Jde o velmi pěkně zpracované téma, kdy si osoby spolu vlastně dopisují. Mám tyto příběhy ráda (viz můj vlastní seznam knih), tato kniha to téma pojala velmi dospěle.
Škoda jen, že autorka v pohledech Leona neuměla použít přímou řeč - kvůli tomuto detailu se jeho části hůř četly.

Lenka2533
26.08.2022 4 z 5

Tuto knížku jsem četla dýl, než jsem si myslela, protože mě ze začátku moc nebavila a trvalo mi se začíst. Ale když uběhlo něco přes sto stránek, tak mě to začalo bavit víc. Příběh mě zajímal, takže jsem chtěla číst dál.
Leon byl naprosto skvělá postava. Měl dobré vlastnosti, byl hrozně hodný a ochotný. Tiffy byla taky fajn, ale občas tam něco drhlo. Ale její kamarádi a vedlejší postavy (kromě Justina samozřejmě) byly úžasné. Bavilo mě dopisování mezi hlavními hrdiny a jejich úsilí o to, dostat Richieho ven z vězení.
Celkově to bylo fajn čtení, jen začátek mi trochu trval. 4 ⭐

JankaV80
19.08.2022 5 z 5

Kniha, u které čtenář hned na začátku tuší, jak to celé dopadne a přesto něco trochu jiného, protože oba spolubydlící, jak Tiffy, tak Leon, mají ve svém životě něco, s čím se musí poprat/postavit se tomu čelem. A přestože se dlouhou dobu, kdy spolu bydlí, nepotkávají, jeden druhému psychicky pomáhá a navádí ho správným směrem.
Knížka na volný čas (dovolená, prázdniny, ...) jak dělaná. Rozhodně doporučuji.

hlavajda93
12.08.2022 5 z 5

Původně jsem tuto knihu odkládala a na poprvé se do ní nemohla začíst, ale nakonec jsem se k ní vrátila a rozhodně nelituji. Moc pěkný příběh, kde se střídá pohled Tiffy a Leona a postupně se propojují. Moc se mi líbila i linka vedlejších postav. Napínavý a postupný děj, ne nějaký rychlý konec na 2 strany.

milostné romány romantika psychická traumata zfilmováno – TV seriál spolubydlící

Beth O’Leary
britská, 1992