Barva z kosmu

Výbor z povídek amerického autora, který patří nejen k zakladatelům, ale i nejlepším autorům moderně pojatého hororu. Čtenáři jistě ocení působivou atmosféru příběhů, v nichž tajemné síly, nepoznané zlo a kosmické hrůzy vyvolávají mrazení v zádech

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12023/spisy-h-p-lovecrafta-barva-z-kosmu-a-jine-horrory-12023.jpg 4.4168
Literatura světová, Horory, Povídky
Vydáno, Zlatý kůň

Kniha Barva z kosmu

sasa.chetan
11.11.2020

barvu z kosmu moc rad nemam, neznamena to, ale ze to je zle

Crimble
07.07.2020

Nebyla to totální bomba, ale dobrý! (audio na Vltavě)

kralika
16.01.2020

Zhruba polovina povídek se váže do snového cyklu a poněkud se tak vymykají Lovecraftově tvorbě, jak ji vnímá většina. Za mě však byly nejlepší Prokletý dům a titulní Barva z kosmu, kde ovšem musím dodat, že novější Žáčkův překlad je citlivější i údernější.

tomexx
03.01.2020

Peklo na Zemi

Janadvorackova
25.08.2019

K jeho povídkám se dostávám tak nějak náhodně. Ale vždycky mě překvapí mírou imaginace, kterou by mnozí dnešní autoři mohli Lovecraftovi jen tiše závidět.
Také závidím, tak čtu :).

Usire
27.06.2019

Zpočátku se to tváří nevině, ale postupem děj houstne až vrcholí nepříjemným pocitem, který ve mě zůstal dlouho po přečtení. Rozhodně vícerozměrné dílo, které nenudí.

Mirka.K
26.09.2018

Tak jsem dala Lovecraftovi ještě jednu šanci a zkusila jsem další z jeho sbírek. A musím se přiznat, že pořád nechápu, proč je považován za krále hororu. Jeho povídky sice vychází ze zajímavých nápadů, které mají potenciál čtenáře vyděsit, ale vypadají jako by je psal začátečník, který neumí vyprávět. Většina povídek má upovídaný začátek a konec a nic mezi tím. Příběhům chybí gradace a část s vyvrcholením.
Jediné dvě povídky, které stojí za to si přečíst, i když také trpí zmíněnými neduhy, jsou "Barva z vesmíru" a "Prokletý dům". Povídky ze Snového cyklu by se mi četly lépe, kdyby je psal někdo s poetičtějším jazykem než Lovecraft.

danny_21
08.09.2017

Těžko se mi hodnotí tato sbírka opĕvovaného Lovecrafta. Povídky snové, o putování za vybájenými krajinami šly uplnĕ mimo mĕ, ty které se věnovaly boji nebo čelení neznámému se líbily daleko víc. No jako celek to vidím na čistý střed - 50 %