Spisovatel

Spisovatel https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521920/bmid_spisovatel-64f09d6e3c16b.jpg 4 58 35

Hana píše a překládá texty. Ve svém volnu pracuje na vlastním rukopise, protože jako každý třetí člověk na zeměkouli i ona se chce stát spisovatelkou. A jako mnoho dalších žen na světě prahne po muži snů a po všem, o co ji první manžel, hafefobik s chorobným strachem z doteků, připravil. Ovládaná a poblázněná svou vulvou narazí na svého oblíbeného spisovatele, ovládaného a poblázněného rozdrceným egem. Když požádá Hanu o zhodnocení svého nového rukopisu, na oplátku začne číst nejen její text, ale i ji samotnou. Seznámí ji se světem, v němž se pohybuje, a otevře jí dveře k jejímu snu.... celý text

Ven_D
09.10.2023 4 z 5

Erotická kráska od nakladatelství Epocha s obálkou, která do světa nekřičí, že půjde o lacinou romanci. Anotace je příjemná, přesto nijak originální. Co tedy od české autorky čekat? Bombu či kardinální průšvih?

Po dočtení se ve mně perou dvě části. Jedna si čtení užila na maximální možnou míru a ta druhá chce vrtat, protože pár nedokonalostí by se našlo. Pojďme si ale říct, že obě hlavní postavy jsou poněkud excentrické, takže ač osobně vnímám některé jejich kroky jako uspěchané, ukvapené, zbrklé a nelogické, ke zvoleným charakterům v podstatě sedí.

Erotika je úžasná vážně a bez přehánění. Je vášnivá, do jisté míry i celkem originální a především vkusně pojatá. Nejde o žádný přehnaný kýč, což vítám s radostí. A rovněž je vychytaná rozumná míra. Spisovatel je v podstatě erotická romance, která se nijak nepřetvařuje, nicméně obsahuje pár velmi zajímavých prvků... kompletní znění recenze najdete na webu Knižní díra!

kaja9825
09.10.2023 3 z 5

Tento měsíc jsem měla štěstí, že v rámci #spoluprace s @epochanakladatelstvi jsem se mohla stát knižním předskokanem této knížky a můžu říct, že to bylo fajn počtení k odreagování.

Hlavní postava Hana je prostě takový chodící nemotorný slon v porcelánu a i když je to možná klišé, tak přesně s takovou postavou dokážu soucítit, protože do tohohle klubu patřím taky.
Oproti tomu je Adam perfektní kus mužského a k tomu i spisovatel. Ukáže se, že ani on není tak perfektní jak se zdá.

Nejvíc sympatická je mi ale nejlepší kamarádkya Hany. Každý bychom měli mít ve svém životě někoho, jako je Ali. Vtipná, bez servítek, prořízlá pusa a prostě přesný opak nudy.

Postavy na jedničku, ale problém jsem měla spíš s tou erotickou částí knížky. Ze začátku byla ta chemie úplně boží.
Nemám ráda, když na sebe hlavní postavy vlítnou hned na druhý stránce a nebo naopak až moc dlouhé protahování a tady se mi to splnilo, ale potom mi zase nějaké sexuální scény přišly až nerealistické. Nebo to bude tím, že vedu opravdu nudný život s klasickým sexem.
Kdo si to stihne jako rozdat na ruském kole?
Letos jsem na jednom byla a to se točilo celkem rychle i na to si dát s někým romantickou pusu, natož si dát rychlovku.

Celkově se mi ale knížka líbila a hlavně její závěr, který je zase jak vystřiženej z klasické romantiky a pohladí po duši.

Ctupovecerech
05.10.2023 3 z 5

K románu Spisovatel jsem se dostala díky spolupráci s nakladatelstvím Epocha a byla jsem velmi zvědavá - erotické romány běžně nečtu. Asi nebudu objektivní v hodnocení, toto totiž není a nebude můj žánr. Spíše než erotický román to za mě byla červená knihovna (u které mám tendence převracet oči a kroutit hlavou). Knize ale nelze upřít čtivost a rychlý spád, bavilo mě spisovatelské prostředí (i když v českém prostředí to pro mě bylo takové nerealistické). Myslím, že fanoušci žánru si nejspíš přijdou na své, já jsem spíš v rozpacích (a to se mi stávalo někdy i při čtení ).
Nedá mi to a musím ještě připomenout autorčinu prvotinu Bez tváře, která se věnuje velmi zajímavému tématu.
#epochalnibeletrie

liiz_cita
04.10.2023 4 z 5

Obálka je na prvý pohľad vkusná a dokonalo vystihuje názov knihy a žáner, do ktorého patrí.

Hlavná hrdinka Hana je vášnivá čitateľka, prekladateľka a práve píše svoj prvý rukopis. Má za sebou nevydarené manželstvo s mužom, ktorý trpí hapfefóbiou. Ja osobne som o hapfefóbii doteraz nepočula a prekvapilo ma, že existuje chorobný strach z akejkoľvek formy dotyku. Hana je však trochu smoliarka a funguje ako magnet na trapasy. Keď sa jej v kaviarni podarí zhodiť zo stola veci jedného chlapa a prevrátiť mu hrnček (našťastie už bez kávy) dalo by sa to nazvať aj šťastím. Keď si ho začne detailnejšie obzerať, zistí, že to nie je nikto iný, ako slávny spisovateľ Adam Ezra. Po tom trapase sa dajú do reči a on jej ponúkne svoj ešte nedokončený rukopis na betovanie. Povedzme si, ktorá z nás by odolala takej ponuke? Ja isto nie.

Začnú sa stretávať kvôli jeho rukopisu. Ich čisto profesionálny vzťah sa celkom rýchlo zmení na ľúbostný. Tu musím povedať, že to bolo na mňa trochu prirýchle a veľmi som im tú príťažlivosť a to iskrenie neverila. Presvedčili ma až niekde v druhej tretine príbehu. Adam sa však musí popasovať aj so svojím životom. Má pred sebou rozvod, trápi ho bipolárna porucha a robí rozhodnutia bez rozmýšľania. Pri Adamovi a jeho kariére som sa pozastavila. Kiežby sme mali aj na Slovensku alebo v Česku aspoň jedného takéto úspešného spisovateľa, ktorému by sa knihy prekladali do viacerých svetových jazykov a nakrúcali by sa podľa nich filmy.

Erotické hot scény vedia byť v knihách niekedy kameňom úrazu. Ale v tomto príbehu ma celkom príjemne prekvapili. Boli plné vášne, živočíšnosti a veľmi vkusne napísané. Páčil sa mi aj autorkin humor, ktorým celý príbeh okorenila. Núdzu o vtipné momenty som teda nemala. Veľmi som si obľúbila aj Haninu kamarátku Ali, ktorá vniesla do deja viac radosti. Na posledných stranách ma čakalo zopár prekvapení, ktoré mi spôsobili menšiu zástavu srdca.

marta14
30.09.2023 4 z 5

Kniha Spisovatel, je za mě skvělá četba, pokud milujete erotické romány. Navíc je od české autorky, což já moc nevyhledávám, ale o to víc mě překvapilo, jak to autorka zvládla.
Hlavní hrdinka Hana se seznámí se spisovatelem Adamem. V knize je hodně vtipných scén, to mě ze začátku hodně bavilo. Hana byla totiž celkem smolařka, určitě by se něco takového stalo i mně. Na můj vkus tam těch trapných situací bylo ale postupem času až moc. Adam se mi líbil v knize čím dál víc. Hlavně se mně osobně líbilo jedno jeho gesto, narozdíl od Hany, což mě v té knize dost naštvalo. Za mě ta její reakce byla až moc přehnaná, dlouho mě v knize něco tak nenaštvalo. Ale zbytek knihy už byl skvělý .
A ten konec? Autorka mě hodně napínala a já potřebovala vědět, jak to skončí...(Ale to bych vám prozradila moc). Ještě je třeba dodat, že Hana má kamarádku, která má hroznou slovní zásobu. Určité výrazy byly vážně šílené. Ale stejně si ji zamilujete, obzvlášť ke konci knihy. A bez ní by to prostě nebylo ono.
Erotické scény byli skvěle popsané, určitě není snadné, něco takového napsat. Možná by některé z nich šly ještě daleko lépe, ale jak už jsem řekla, je určitě těžké něco takového napsat, aby se do toho čtenář nějakým způsobem ponořil.
Na konec bych chtěla říct, že knihu můžu určitě doporučit. I přes nějaké malé mínusy mě to moc bavilo a nudit se u toho určitě nebudete. Takže určitě knihu zkuste.

RoseDadas
28.09.2023 3 z 5

3,5*
Lucie Salová se v knižních vodách nepohybuje poprvé. V roce 2021 jí taktéž u nakladatelství Epocha vyšel román s názvem Bez tváře, jehož recepce nebyla u českých čtenářů úplně nejhorší. Nyní přichází s novým příběhem, jenž rozezvučí struny téměř každé ženy. Spisovatel je totiž erotickým románem, který si nebere servítky a neostýchá se "erotiky bez obalu".

Kniha vykresluje české prostředí, přičemž se nejvíc soustředí na spisovatelskou scénu, která je v tomto případě vnímána dosti naivním pohledem.

Po jazykové stránce se mi líbilo, že autorka využívala neotřelé popisy sexuálních scén, některá její přirovnání mi přišla trefná a sexy. Dialogy byly plynulé, živé a zajímavé. Co rozhodně nelze upřít, je fakt, že autorka dokázala stvořit tři zajímavé osobnosti Hanu, Ezru a Ali. Ali jsem měla asi nejradši, a to díky její prořízlé puse.

Spisovatel je četbou pro dospělé ženy, které hledají vzrušení a útěk od reality. Bonusem je nahlédnutí pod pokličku toho, co vše obnáší vydat knihu - a že to rozhodně není nic jednoduchého.

alexsmangabook

Z IG profilu:
V první řadě musím říct, že jsem docela nováčkem, co se týká žánru - erotický román. Četla jsem sice pár knih, ale polovina z nich pro mě byla spíš průměrem a nebo pod průměrem. Tím pádem jsem se lehce bála, že budu opět zklamaná.

Začátek knihy byl pro mě zlomovým bodem, musela jsem se vypořádat s rychlým tempem rozvíjejícího se vztahu. Je pravda, že v tomto žánru se tempo všeobecně (samozřejmě ne všude) bere více rychle, hádám, že jsem si ještě jako nováček nezvykla.
Když ale budu brát v potaz minulost hlavní hrdinky a její chtíč a našeho hlavního hrdinu - muže snů, teoreticky by se to dalo odpustit a dávalo by to i smysl.

Některé scény byly lehce přitažené za vlasy, ale pro ozvláštnění knihy budiž.

Já vlastně měla problém jen na začátku s rychlostí - skočení do “vztahu, ale to bylo vše. Ostatní prvky a zbylé čtení, bylo moc fajn ! Teď se jdeme tedy podívat na ty plusy !

Celý příběh se četl sám. Autorka psala knihu v takové příjemné flow. Nebylo tam nic složitého, šlo o běžné konverzace, které se mi ale moc líbily.
Málo kdy se setkávám s tím, že se dva hrdinové zajímají o svoji minulost, co má ten druhý rád a fakt se ten člověk druhého ptá a zajímá ho to. Přijde mi, že je to docela opomíjeno, když vezmu v potaz erotické romány.

Díky těmto konverzacím se od hrdinů dozvídáme, jak moc milují svoji práci, koníček a co plánují do budoucna.
Jelikož náš hlavní hrdina je spisovatel a hlavní hrdinka chce jedním být, tak tady máme hodně témat ohledně toho. Postavy řeší korekci knih, řeší marketing, problémy při vydávání, jak je to těžké a atd

Tyto rozmluvy mi přišly moc fajn ! Celkově spisovatelské prostředí, které se nám protkalo příběhem bylo největším plusem. Bylo to zajímavé, poučné a připadala jsme si jako hlavní postava (Hana) která se spisovatelem (Adamem) mluví a zajímá se o to.

Mini poznámka ke spisovatelskému prostředí - sláva Adama byla hodně nereálná, ale podle mě to jen posloužilo příběhu.

Příběh byl místy vtipný, díky naší “šikovné hrdince, která dokázala z obyčejné scény udělat pořádnou podívanou.
Také se mi líbil přímý styl psaní ? Jednoduše se věty nerozebíraly na pět odstavců, ale scéna se ukončila třeba jednou větou, která to vše vystihla, v mnoha případech to tím pádem bylo vtipnější.

Zajímavým prvkem zde bylo téma: hafefobie a následně i bipolární poruchy. Ráda bych o tom četla i více v příběhu, ale zase toto nebylo hlavním tématem.

Kniha byla psána i z více pohledů, ale bylo to tam zakomponované velmi šikovně. Vše krásně navazovalo a rozhodně se tím čtení nezpomalilo.

Moji nejoblíbenější vedlejší postavou byla rozhodně Ali, která byla absolutně boží! Společné rozhovory mezi Ali a Hanou stály za to.

Přejdeme k postavám. Adam, což je naše hlavní mužská postava byl za mě skvělý! Kde takového seženu ? Ne, vážně. Neviděla jsem v něm chybu a asi byl vážně napsán jako muž snů.
Co se týká hlavní ženské postavy, ta mi nevadila, ani její bizarní nešikovnost mi nepřišla otravná nebo tak.
Chemie obou postav tam určitě byla a moc se mi líbila jejich komunikace, přeci jen jsou to dva dospělý lidé a chovají se tak. I přes jeden tvrdohlavý incident si vše dokázali vyříkat.

Co se týká konce knihy autorka nám tady dokázala, že umí zahrát i na emoce. Moc se mi to líbilo a snesla bych těchto emočních pasáží v knize i více. Vážně to bylo moc hezky napsané, akorát to vypadalonevím,zda se to tam hodilo,působilo to na mě jako kdyby šlo o jinou knihu,což já nebrala jako mínus,ale někomu by to mohlo vadit. Já to brala na lehčí váhu,ale je pravda,že to tam moc nesedělo.

Celkem jsem se čtení bála, ale myslím si, že Epocha s tímto kouskem na začátek neudělala chybu

Kniha patří k těm lepším, které jsem četla, ale i přes to dokážu najít vymazlenější kousky. I tak kniha stojí za přečtení a já ji doporučuji!!

denisa7430
27.09.2023 4 z 5

Jsem ráda, že se ke mě tento lechtivý román dostal, bylo to - OSVĚŽUJÍCÍ. Přiznávám, párkrát jsem se i zarděla studem a na otázku svého muže: "už zase čteš o fašistech?" jsem konečně mohla (popravdě) odpovědět neeeee. A asi by se divil, k čemu jsem se to dostala.

Hana a Adam. Byli prostě sladcí, kouzelní. Líbilo se mi, že šlo o dva dospělé lidi, kteří už za sebou mají nějaký ten spackaný život a teď se snaží hledat konečně tu správnou cestu ke štěstí a spokojenosti. Tak nějak k sobě oba sedí a sluší jim to. Oba mají své mouchy a dohromady tvoří skvělý pár.

Závěr příběhu byl pro mne dosti překvapivý, nečekaný a že ukápne i nějaká ta slzička, to jsem netušila..

Doporučuji jako moc vyvedenou oddechovku.

Klímuška
27.09.2023 4 z 5

Hana píše a překládá texty. Ve svém volnu pracuje na svém vlastním rukopisu. Její bývalý manžel, hafefobik s chorobným strachem z doteků, ji sprostě připravil o několik let života. Teď si Hana přeje muže snů. V kavárně potkává svého oblíbeného spisovatele Adama Ezru, který si v jejich malém městečku léčí zlomené srdce. Požádá Hanu o zhodnocení svého rukopisu
a na oplátku čte její text, ale i ji samotnou. Seznámí ji se světem, v němž se pohybuje,
a otevře jí dveře k jejímu snu.

Kniha psaná er-formou má jednatřicet kapitol + epilog. Autorčin styl se mi hodně zamlouval a kniha se mi moc dobře četla.
Hana je pěkné nemehlo a dostává se do úsměvných situací. Úplně prahne po pořádném sexu a po letech hrozného manželství touží po doteku muže.
Adam je sympaťák a body u mě získal tím, že se dokázal nejprve věnovat rozkoši Hany. Vystupuje i jako romantik, výlet do Prahy je prostě skvělý. Taky bych ho brala.
Sexuální scény jsou plné náboje a vše nazváno pravými jmény.
Postava Ali je ztřeštěná holka co neudržela kalhotky na místě a teď za to skládá účty. Jako kamarádka Hany, ale nezklame.
Konec byl pro mě nečekaný, ale ke knize se hodil.
Zkrátka o žhavý sex nepřijdete a dokonce si přečtete i příběh.
Dávám 4/5, mouchy kniha má, Hanino jezírko bylo dost i na mě a nastěhovat si do domu tolik ženských?
No nevím, nevím, Adame.

Nikolaoss
27.09.2023 3 z 5

I když erotické romány nejsou můj nejoblíbenější žánr, občas si je ráda přečtu. Na tento jsem se těšila jednak proto, že je od českého autora a také proto, že mě baví spisovatelské prostředí. Románek mezi začínajícím autorem a zkušeným spisovatelem měl šanci být jiskřivý z mnoha důvodů.

Hana a Adam hlavní hrdinové knihy, se oba nacházejí v nelehkém životním období. Oba dva, i když z různých důvodů, potřebují blízkost druhého člověka a nejlíp žhavý románek, který by jim pomohl divnou životní dobu překonat. Když na sebe náhodou narazí v kavárně, přeskočí jiskra a ani jeden nemají důvod se jí bránit. Hana navíc díky Adamovi dostane možnost nahlédnout do velkého spisovatelského světa a zažít s ním věci, o kterých se holce z malého města nesnilo.
Kniha je příběhem, který v některých věcech vzdáleně připomíná Pretty Woman, jen bez té prostituce a s výrazně detailnějšími erotickými scénami. Milovníci sexu v literatuře si přijdou na své, erotické scény nechybí. Kniha se také nebojí ukázat sex poněkud méně dokonale, než je to v erotických románech běžné.

Kniha je psaná dost čtivě a čte se dobře, to nelze popřít. Příběh je zajímavý od začátku, kdy představí problémy a osudy postav, dokonce slibný - a jako čtenář jsem se dočkala překvapivých zvratů, zejména v poslední třetině. Bohužel mi zrovna nesedly postavy a vztah mezi nimi mi nepřipadal opravdový. Chyběla mi chemie a jiskření, takže erotická část knihy pro mě vyzněla hluše. Bez té erotiky by to byla taková průměrná vztahovka, která by se mi i líbila. Autorka si vybrala zajímavá témata a osudy postav a kdyby se zaměřila na toto, nejspíš by mi příběh sedl lépe.
Detailněji se o knize rozepisuji v článku v záložce "Recenze". Nebo přímo na mém bloGu tady: https://trojtecka.blogspot.com/2023/09/spisovatel.html

Hodnocení: 3/5
Za spolupráci moc děkuji nakladatelství Epocha #spoluprace #epocha #epochalnibeletrie

nada3314
27.09.2023 4 z 5

I já jsem měla možnost nakouknout pod pokličku týmu #epochalnibeletrie a jsem za to moc ráda. Nedalo mi to a dohledávala jsem si zpětně v mých přečtených knihách, zda jsem již četla nějaký erotický román od české autorky a vypadá to, že toto je má premiéra.

U Lucie Salové to ovšem u mě premiéra není, četla jsem její prvotinu Bez tváře, kterou jsem hodnotila 5 hvězdičkami a moc se mi tehdy líbila. Takže jsem věděla, že Lucka psát umí a nemusím se ničeho bát.

A měla jsem pravdu: SPISOVATEL je neskutečně čtivá záležitost, četla jsem ji ve všech možných chvílích a naprosto splnila mé očekávání.

Není zde jen erotika, ale i něco navíc. To mě mile potěšilo, že se autorka vrhla vstříc tématu, které u nás není až tak obvyklé. A zhostila se toho úžasně, tyto vážné témata jsou někdy v knihách strašně ošemetné a nemusí to vždy dopadnout tak dobře jako tady. Hana i Adam naši dva hlavní hrdinové už jsou otřelí životem, každý z nich si prožil i jedno manželství, které ovšem nedopadlo a tak jdou do tohoto vztahu po hlavě a děj se vůle boží. Pokud jsme pozorní čtenáři, mezi řádky se dozvíme, že Adamovi i Evě v předešlém vztahu něco chybělo a oba přesně věděli, co a uměli si o to říct a nechodili kolem všeho, jak kolem horké kaše. Autorka se toho opravdu nebála, všechny erotické scény byly popsány trochu asi kontroverzně, ale toto já jsem si užívala. Nemám ráda přehnané přirovnávání a trapné popisování. Ale přiznávám, že kdyby autorka trochu zpomalila a nebylo vše tak zrychlené, tak bych hodnotila i plným počtem hvězd.

Trochu mě mrzelo, že Hana byla takový nešťastný nešika, protože jinak se předvedla jako nadaná a hlavně jako schopná žena, která si se vším umí poradit a nepotřebuje cizí pomoc. Tyhle malé eskapády mě tam trochu rušily a někdy jsem si pokroutila hlavou, že takovou smůlu přece nemůže mít jeden člověk. Celý příběh je jedna velká krásná pohádka, kterou by chtěla zažít nejedna z nás. Taková trochu nereálná - jako třeba Pretty Woman, ale to my ženy můžeme, že? Čtení, u kterého jsem si dvě odpoledne neskutečně odpočinula. Moc ráda doporučím.

Terez.a
27.09.2023 4 z 5

Spisovatel nabízí sympatickou a trochu ztřeštěnou hlavní hrdinku. Hana je časovaná bomba - poněkud neohrabaná, ale otevřená a upřímná osoba, kterou okouzlí Adam - titán mezi spisovateli s paparazzi v patách. Od začátku se mezi protagonisty vytvoří zvláštní pouto a navzájem se přitahují.

Při čtení jsem se smála nahlas, což se mi už dlouho nestalo. Takhle mě rozesmála snad už jen Poslední aristokratka. Jedná se o vtipné, milé, nevšední a oddechové dílo. Začátek mě tak bavil, že jsem měla problém přestat číst. Zajímalo mě, co ztřeštěného zase hrdinka vyvede a kam se posune. Postelové scény měly říz, hrdinové byli zajímavý a autorka zahrnula do děje nevšední témata ať už bipolární poruchu nebo hafefobismus. Což bylo originální a hlavně Salová popisovala realitu a nebála se trapnosti, čím se odlišuje od jiných autorů.

TerezaMondeková
27.09.2023 4 z 5

Na začátku jsem byla trochu skeptická, protože české autory moc nečtu, ale po přečtení musím říct... WOW! Jsem příjemně překvapená!
Co mě zaujalo hned na začátku je poutavý styl vyprávění, který dokázala autorka úžasně propojit se smyslem pro humor. Musím říct, že se mi neskutečně líbí, jak je autorka přímá a jde rovnou k věci! Nic není tabu, žádné chození okolo horké kaše, což vedlo k vtipným a někdy až trapným scénám, při kterých jsem se skvěle pobavila.
Konec knihy... tak to autorka opravdu zabila! Úžasný! Většinou se stává, že už na začátku víte, jak to dopadne, co se stane, ale tady... jsem koukala s otevřenou pusou! To jsem rozhodně nečekala!
Jestli na to hlavní hrdinové šli rychle? Vůbec ne! Od začátku mezi nimi byla neskutečná chemie! Erotické scény... pikantní, jde vidět, že má autorka opravdu fantazii.
Hana... to bylo číslo! Ta její ztřeštěná povaha, její výstřelky... Asi bych se bála mít takového člověka ve své blízkosti! Co mi ale moc nesedlo bylo chování hlavní hrdinky na začátku, když potkala jeho. Přišla mi jako nějaká praštěná fanynka!
Adam se mi líbil. Bylo vidět, že hlavní hrdinové už mají něco za sebou. Navíc mi přišlo, že každý je úplně jiný, ale skvěle k sobě pasovali, hezky se doplňovali.

Škádlivě přimhouřila oči a pronesla: „Jsem jako poslední kousek nuggets – všichni by mě chtěli, ale nikdo si netroufá.“

Ann1307
27.09.2023 4 z 5

Druhá kniha od české autorky Lucie Salové. Tu první jsem nečetla, ale tuhle jsem dostala možnost si přečíst ještě před vydáním a byla jsem nalákána na erotický román ze spisovatelského prostředí. Tak jsem to zkusila.

Kniha o copywriterce a knihomolce Haně, která se chce stát spisovatelkou a náhodou narazí na svůj vzor a modlu - spisovatele Adama Ezru. Přeskočí mezi nimi jiskra, která založí požár a ti dva do toho skočí po hlavě.
Hana má rozepsanou knihu a k tomu jí Adam poprosí, aby mu betovala jeho poslední knihu. Sám si pak na oplátku chce přečíst její prvotinu.

Hana proniká do světa spisovatelů a vydávání knih a splnění jejího snu je blíž, než kdy doufala.
A Adam je ještě k tomu neuvěřitelně sexy, takže trávit s ním čas má ještě další výhody, kromě odhalování cesty ke svému cíli.

Autorka si rozhodně nebere servítky a ti dva na to dost rychle hupnou jako králíci. :D Erotických scén je tam tedy požehnaně a některé situace jsou až úsměvné.
Příběh jako takový mě taky bavil, zajímalo mě, kam to všechno povede a jak to s Hanou a Adamem dopadne. Plusové body u mě autorka rozhodně má za to, že nám představí dvě poruchy - hafefobii a bipolární poruchu a jak je těžké s nimi žít, nebo žít s někým kdo jimi trpí.

Celkově na mě příběh působil jako trochu nereálná pohádka pro dospělé, ale bavil mě a já si čtení užila.
Občasné divnoobraty v textu zapříčinily moje nižší hodnocení, ale věřím, že je to tím, že autorka ještě není tak vypsaná.

Za mě tedy fajn oddechovka, pokud máte rádi žhavé příběhy a chcete zabrousit do české tvorby, tuhle knihu zkuste :)

3,5/5

PrincaListicka
27.09.2023 3 z 5

Erotická literatura není úplně žánrem, který bych běžně vyhledávala, zároveň se mu však nevyhýbám. Anotace mě poměrně zaujala, a tak jsem nabídku speciálního recenzního výtisku Spisovatele přímo od nakladatelství přijala a těšila se, co si pro nás Epocha připravila tentokrát. Už po prvních pár stranách jsem ale z knihy měla dosti smíšené pocity, které se se mnou táhly až do úplného konce.
Největší problém jsem měla asi se samotným spádem děje. Vše se tu totiž vyvíjí tempem závodního auta. Hana a Adam se potkají, vůbec se neznají, zajiskří to mezi nimi a bum, hned po pár dnes už spolu provozují nejrůznější erotické hrátky xkrát denně. Adam po týdnu známosti potřebuje odjet do Prahy, ale to přeci nevadí, Hanu vezme s sebou a pokračují ve svých hrátkách. Po pár dalších týdnech s klidem prohlásí, že Haně klidně udělá dítě. Vážně to takhle u někoho funguje?
Líbilo se mi, že je kniha zasazena do spisovatelského prostředí. Adam zde Haně vysvětluje spoustu věcí z chodu nakladatelství a průběhu vydávání knih, což je skvělé. Také se mi líbilo, že ve vedlejších rolích se objevilo i pár skutečných tuzemských spisovatelů.
Každopádně mě naprosto odrovnalo to, jakým způsobem je zde vyobrazena česká spisovatelská scéna. Adama v Praze na každém rohu pronásledují paparazzi, spolu s Hanou obsadí první stránky všech novin, a když pak jdou na ples spisovatelů, hosty zde na červeném koberci vítají stovky fanoušků a novinářů. Myslím, že spisovatelů, kteří si užívají takové slávy, existuje na celém světě hrstka.
Pokud jde o samotné erotické scény, jsem ráda, že se zde autorka alespoň vyvarovala přehnaných vulgarit a "ovocných" názvů. Co jsem ovšem nedokázala přenést přes srdce byla v mých očích často až trapná přirovnání, která ve mně obvykle pohřbila jakékoliv případné vzrušení.
To, že zde skoro na každé straně někdo kmitá obočím, cuká koutky nebo se kouše do rtu raději ani nezmiňuji. Nicméně se zde vyskytuje i dost dalších věcí, které nedávají smysl. Například v luxusní restauraci hostům obvykle nenosí vrchovaté talíře a příbory v nádobách.
Kdyby se kniha tvářila po celou dobu jako erotická komedie typu Bridget Jonesová, asi bych byla ochotná ji hodnotit líp. Nicméně v závěrečné čtvrtině knihy najednou děj nabírá dramatický, až depresivní nádech, který je ovšem strašlivě předvídatelný.
Uvědomuji si, že nepatřím mezi cílové čtenářky tohoto typu literatury, proto ji nemohu hodnotit příliš přísně. Když ji v duchu srovnám s ostatními erotickými knihami a příběhy, které znám, vlastně se asi jedná o trochu horší průměr. Pokud tedy nevyžadujete budování vztahu, nevadí vám přehnaně romantická gesta, vyhledáváte peprné postelové scény a vlastně od knihy nic víc nečekáte, pak jistě zklamané nebudete, protože jsem na knihu viděla spoustu pozitivních recenzí.
Hodnotím jako slabší 3 z 5 hvězd.

sex romantika vztahy

2021  75%Bez tváře