Spící agent

Spící agent https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13485/bmid_spici-agent-5lA-13485.jpg 4 94 35

Do Velké Británie je vyslána německá špionka, která díky svému důmyslému krytí přečká témeř celou válku neodhalena jako spící agent. K životu ji probudí až Hitlerův rozkaz získat plány k invazi do Francie. Proti ní však stojí Alfred Vicary, profesor historie a osobní Churchillův přítel, který v MI6 vede desinformační kampaň. Nyní však musí odhalit nepřátelského špiona, a to za každou cenu.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Domino

The Unlikely Spy , 1996

PitoR
18.01.2024 5 z 5

Operácia Tympan!
„Špionáž nie je exaktná veda.“

Daniel Silva, otec úspešného špióna Gabriela Allona, tiež raz začínal. A toto je jeho debut z roku 1996. A veľmi vydarený. Špionážny román, ktorý rozpráva príbeh z 2. svetovej vojny.

„Prehnaný nacionalizmus patrí k najničivejším silám na svete...“

Hra na mačku a myš, kedy jediné zaváhanie mohlo stáť život nielen tajného agenta, ale aj tisícky civilistov. Blíži sa deň D a spojenci plánujú vylodenie vo Francúzsku. Kedy? Kde? Ako? A k tomu slúžia agenti, aby to zistili. Na strane nacistického Nemecka špióni i driemajúci agenti, ktorých do Veľkej Británie prepašovali ešte pred vojnou, na strane spojencov mravčia práca šikovných mozgov, ktorých naverbovali do radov polície i špionážnych agentúr za cieľom poraziť Hitlera. Plán Moruša je prísne tajný a nepriateľa treba zmiasť a oklamať. A k tomu poslúži operácia Tympan...

Winston Churchill: „Za vojny je pravda taká vzácna, že ju vždy musí sprevádzať telesná stráž klamstiev.“

Zaujímavé, že na Slovensku tento román čakal 15 rokov na svoju šancu. Zrejme sa kalkulovalo s tým, ako sa bude dariť izraelskému agentovi. Aj mne trošku trvalo dostať sa k nemu, ale som veľmi rád, že sa tak konečne stalo. Výborné, u mňa maximálna spokojnosť.

jprst
18.08.2023 5 z 5

Vydařený špionážní thriller z období II. světové války, pro příznivce tohoto druhu příběhů přímo lahůdka.

prestiggio
22.07.2022 3 z 5

Miestami mi to pripomínalo slávny sitcom o šiestich priateľoch, kde sa v jednej epizóde riešilo:
"Vieme, že oni vedia, ze vieme"

kalache
11.12.2021 4 z 5

...na spícího agenta se chovala jako slon v porcelánu ...

Lagander
19.11.2020 5 z 5

Moja prvá od Silvu bez Gabriela Allona, ale zaujímavý príbeh i dej, opäť príjemné, napínavé čítanie, odporúčam.

Endy17
07.10.2020 4 z 5

Vcelku pomalý rozjezd, ale zhruba od třetiny už je to celkem jízda! Na tenké hranici mezi historií a fikcí autor balancuje bravurně a s jistotou - až se nechce věřit, že tahle kniha je jeho prvotinou.

rezzba
18.09.2020 4 z 5

Prostě bomba.

Lolila
17.09.2020 5 z 5

To je prvá kniha od tohto autora, ktorú som prečítala a určite nebude posledná. Veľmi dobrý špionážny román z vojnového obdobia, kde nechýba napätie, dráma, tajomstvá, obete v mene vyššieho dobra a tiež ukážka ako sa "pracuje" vo svete špiónov.

astroweb
19.06.2020 4 z 5

Trochu jiná kniha od mého oblíbeného autora. Víc historický válečný román, než současná špionáž. Velmi, velmi zajímavé.

Marek.Sc
20.04.2020 5 z 5

Rok 1938. Tesne pred vojnou. Od majstra D. Silvu je dej zasadený do druhej svetovej vojny, keď Abwehr rozosielal svojich agentov do spojeneckých území pred vypuknutím konfliktu. Napriek tomu, na čo sme u autora zvyknutí knižka hneď rozpúta vašu zvedavosť ako to dopadne. Dokonale spiaca agentka nemeckej ríše v Anglicku. Knihu som nečítal ako prvú v poradí, ale ja ju odporúčam ako prvú v poradí čítať. Dej a niektoré osoby a postavy príbehu spomínané počas vojny, sa objavia aj v modernejších príbehoch so špiónom Gabrielom Allonom. Temné, napínavé a perfektne-špionážne namiešané. Nuda pri tejto knihe určite nehrozí.

zdenaR
28.02.2020 5 z 5

Romány od autora jsem četla postupně jeden za druhým v průběhu asi jednoho roku.
Byly velmi čtivé, napínavé, bavily mě jednotlivé zápletky i hlavní hrdina.
Doporučuji kterýkoliv z nich, Silva prostě nezklame :-)))

jan7760
08.10.2019 5 z 5

Výborná kniha, prvé stretnutie s autorom, určite sa poobzerám po jeho ďalších počinom, odporúčam...

lipon
28.04.2019 5 z 5

skvělý špionážní román

kn23
17.02.2019

Ak by ho Ken Follet zazaloval...no neviem.zeby opisal ostrov burok?

PetrzOlomouce
17.10.2018 5 z 5

I když je to autorova první kniha, tak je skvělá. Rozjezd pomalejší, ale pak kniha nabere skvělé tempo a ten závěr byl famozní.

TeaPeter
09.03.2018 4 z 5

Velmi dobrá kniha. I když to byla fikce, tak si myslím, že odráží spoustu reálných principů, které se za války prosazují - zejména ten, že pro vítězství je možné beztrestně provést komukoli cokoli.

babicka_amalka
26.01.2017 5 z 5

vynikající, moje oblíbené téma; doporučuji;

jan0504
14.01.2017 5 z 5

Cez začiatok sa trebalo prekusať, ale potom som sa od toho už neodtrhol :-)
Stálo to za to. Silvova prvotina a hneď pecka!

rengers
07.02.2016 4 z 5

Do 150 stránek jsem nevěděl, jestli knížku mám číst dál. Pokračování příběhu se mi líbil jako vždy u Daniela Silvy. Četl jsem od něho mnohem lepší knížky!!!

achilles
18.08.2015 5 z 5

Opět ideálně zkombinovaný příběh. Začátek poněkud nudný, prostředek zajímavý a konec zbytečně dramatický. Hodnotím ale 5* , protože mě téma 2 sv.války baví. Nejlepší postava Kateřina Blakeová.