Sousedka ze Skalistých hor

Sousedka ze Skalistých hor https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115692/bmid_sousedka-ze-skalistych-hor-w4A-115692.jpg 3 57 21

Mladá Češka provdaná za kanadského naftaře se musí vyrovnávat s drsným klimatem kanadské Alberty i s velmi svéráznými obyvateli tohoto nádherného koutu Země. Výstřední kousky excentrické sousedky, která jí ustavičně "leze do soukromí", se snaží brát s nadhledem a typicky českým humorem. Originální humoristická novela napsaná jadrným jazykem a svébytným stylem pobaví vtipnými konfrontačními postřehy a dovede rozesmát hned po pár stránkách.... celý text

Alto98
26.10.2023 1 z 5

Ano, několikrát jsem se zasmál, ale jinak opravdu špatně napsáno. Tato kniha měla zůstat nevydána v šuplíku. Pozdější Češka v Dubaji se mi už líbila.

gromit
15.08.2023 5 z 5

Brilantní prvotina nejvtipnější a nejoriginálnější autorky současnosti. Některé slovní hříčky jsou jedním slovem geniální, občasné peprné výrazy skvěle zapadají do kontextu popisovaných situací. Místy jsem se smál i nahlas, což se mi u knih často nestává.

alnahu
12.07.2023 odpad!

Vzala jsem si tuto malou knihu na cestu do vlaku-těšila jsem se na humorné počteníčko,ale čekalo mě akorát spousta vulgarit-přečtu lecos ,ale tohle se opravdu nedalo -ale to je pouze za mne-jinym čtenarům se může kniha líbit.

rumova_kulicka
10.08.2021 2 z 5

Mno, po přečtení Šílené Češky jsem si říkala, že bych se koukla i na další autorčinu knihu. Ale z tohoto počinu jsem teda mírně v rozpacích. Některé hlody mě pobavily, jako příspěvky na sociální sítě asi dobré, ale takhle vcelku to na mě moc velký dojem neudělalo...

*-*Kleny*-*
18.01.2021 3 z 5

Jako první půlka fakt pecka, zasmála jsem se. Ve druhé půlce už humor drhnul a vtipnou atmosféru zaručovali jen ohrané sexuální narážky a vtipy. Nicméně je to spíš už ke konci, takže si říkáte, že už to dočtete.
Ale na Ashtonka a jeho pravděpodobnost hodit bobek na píseček, na to se nedá zapomenout.
Takže doporučuju :)

katarina4591
22.11.2020 5 z 5

Za mě super. Vlastně i ta poezie nebyla vůbec špatná. Myslím, že si s radostí přečtu i další knihu od autorky.

Kverulant
04.05.2019 2 z 5

Příběh o tom, jak se setká česká negativistka s fanaticky snaživou aktivní Kanaďankou, prolínaný děsivými pokusy o poezii. Knížka je napsaná opravdu příšerně vidláckým vulgárním slohem, v podstatě jakoby si nějaká otrávená buranská drbna psala deníček (což je možná úmysl autorky). Sem tam vypadne nějaká hláška, ale tohle by se spíš hodilo jako materiál na stand-up komedii. Je to fakt hrůza, až se té úrovni někdy musíte smát a po tomhle věřím, že každý má šanci stát se spisovatelem a vydat knihu v nakladatelství Paseka.

stopař
12.03.2019 5 z 5

Při čtení jsem brečela smíchy.....

Sirael440
26.01.2019 2 z 5

Škoda těch vulgarit, vůbec se mi ke stylu psaní a lehkému humoru nehodily.
Probudila mou zvědavost na Kanadu.

Triplex
17.08.2018 4 z 5

Určitě to není kniha pro každého. Musíte být schopni se odprostit od nějakých "norem" a otevřít se něčemu novému. Experimentálnějšímu.
Je to krátká kniha, spíše taková jednohubka. Krátký příběh, který vlastně popisuje život někoho, který není ničím extra zajímavý. Přes to mě kniha upoutala a klidně bych si něco podobného přečetla v daleko širší verzi.

Koškin
05.09.2017 4 z 5

Je to velmi expresivní a humorná kniha. Co na plicích, to na jazyku. Ano, některé scény jsou docela na hraně a vyhnané do krajnosti, ale já se zasmál hodněkrát. Kouzlo knihy spočívá v tom, že se střetává absurdita situací s osobním pohledem a máme možnost vlastně nahlédnout do reality vytvořené v hlavě autorky, takže dost bez obalu. Konečně chápu reklamní slogan: Život je hořký, bohudík.

Bambulina
22.07.2015 5 z 5

Knížku jsem dostala v létě cestou na zahrádku na pivo, dopadlo to tak, že jsem jí stihla přečíst celou nahlas a nejen, že jsme se u toho bavili, ale občas jsme i brečeli smíchy. Ovšem chápu, že speciálně muži jež mají nestabilní ego tenhle humor nezvládnou :) Doporučuju

hlina
18.01.2014 1 z 5

Ani krátký rozsah knihy mě nepřinutil přečíst ji celou. A to se opravdu snažím přečíst každou knihu, kterou začnu. Přečetla jsem třetinu. Obsahově možná autorka má co říct, ale literární úroveň je nízká. Celou dobu jsme přemýšlela nad tím, která pěkná kniha nemohla vyjít, protože vyšla tahle.

DiskretniBarman
08.10.2013 2 z 5

Nechal jsme se nalákat recenzí Kláry Kubíčkové ("Kdyby existovala cena pro nejzábavnější knihu roku, získala by ji jednoznačně Sousedka ze Skalistých hor od Blanky Solařové."), ale tenhle humor mi teda moc nesedl. Navíc mi vadil neustálý negativismus a nasranost vypravěčky (ale třeba komik Louis C. K. je taky negativní a nasraný, ale aspoň je fakt vtipný...)

Kristian
26.02.2013 1 z 5

Z úcty k práci autora přečtu většinou knihu celou. Tohle bude jedna z mála, kterou asi nedám. Takové rádoby vtipné povídání "NORMÁLNÍ" české holky o příšerné kanadské sousedce. (Tedy zatím to málo, co jsem stihl cestou v metru.) Z toho, co jsem zatím přečetl, mi byla sympatičtější otrvaná sousedka, než postava vypravěčky, jež bych dal facku za "frackovitost".

Zuzvil
23.11.2012 2 z 5

Tuto knížečku jsem objevila někde v recenzích jako výbornou a zábavnou, tak jsem si ji hned dala do „chystám se číst“, ale po přečtení, během 3 dnů, jsem teda nadšením neskákala. Experimentální próza (součást knížky) byla strašlivá, nejsem žádný puritán, ale čeho je moc, toho je příliš…ve zbytku knížečky jsem se občas i pousmála, ale nic závratného a přehnaně humorného jsem já osobně neobjevila.

Lumidek
06.08.2012 4 z 5

Já jsem se bavila, pěkné, čtivé, vtipné.

Blue
11.06.2012 2 z 5

Přiznávám, že pouze rozsah knihy - a tedy naděje, že konec je blízko - mne přesvědčil, že mám v čtení pokračovat. Je tu pár vtipných momentů, pár humorných postřehů, nějaká ta jazyková hříčka, ale celkem je to dost slabé čtení. Nikdy bych neřekl, že Paseka bude vydávat takové tituly. Tady se v nakladatelství trochu zbodli. A já ve svém výběru četby s nimi. Nebráním nikomu v tom, aby se mu knížka líbila, jistě si své čtenáře najde, já mám ale trochu náročnější požadavky.

šepotka
06.04.2012 5 z 5

Jsem absolutně nadšená! Ten humor je tak geniální, že prostě není pro každého. Autorce gratuluji a doufám, že další knihy budou následovat.

EvaEvaEva
02.04.2012 5 z 5

Já přidávám Sousedku do mých oblíbených. Je to vtipně a inteligentně napsané. Přečetla jsem to na jeden zátah...musím přiznat, místy mi tekly slzy smíchy.

Kniha Sousedka ze Skalistých hor je v