Sochař

Sochař https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265195/bmid_sochar-w3Z-265195.jpg 4 291 69

David Smith je ochoten vyměnit svůj život za umění, a to doslova. Podepíše smlouvu s Ďáblem, který mu splní jeho dětský sen: získá schopnost vytvořit jakoukoli sochu pouhýma rukama. Zbývá mu však jenom 200 dnů života a on najednou zjišťuje, že se nedokáže rozhodnout, co vytvořit. A když potká lásku svého života, dny, které mu zbývají, nemohou být pohnutější a komplikovanější. Grafický román, který vám zlomí srdce.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Jota

The Sculptor , 2015

veru_nedvedova
22.03.2017 2 z 5

Krásně zpracované, ale jinak příběh celkem o ničem. Za mě dvě hvězdy, ale jsem si jistá, že si to najde své fanoušky. :)

JajaCZ
04.03.2017 3 z 5

Síce som sa do knihy spočiatku musela nútiť, ale zakončenie bolo famózne. Páčilo sa mi, že aj napriek tomu, že človek čakal v nejaký zvrat, nekonal sa. Príbeh by si zaslúžil podľa mojho hodnotenia 2-3*, ale zachráňujú to krásne ilustrácie.

martina5069
31.01.2017 5 z 5

Máte depku? Tak se do tohohle románu zatím nepouštějte a počkejte s nim na lepšíknáladu protože tenhle příběh vám zlomí srdce a trošku nabourá psychiku. Uf od tříčtvrtě knihy sem brečela. Je to úžasný příběh plný myšlenek a vy si uvědomíte co je v životě opravdu důležité a kariéra nebo sláva to opravdu není. Na tenhle příběh budu hodně dlouho myslet. Opravdu jste ochotní pro slávu obětovat všechno?

hellena1523
21.01.2017 4 z 5

Grafické romány mám moc ráda a tenhle mě obzvlášť dostal! Nádherně zpracované a příběh se mi také moc líbil. I slzička ukápla. Určitě jeden z těch lepších, mohu jedině doporučit.

Book_Worm
02.01.2017 5 z 5

Opravdu výjimečný komiks. Kresba velice zajímavá, přestože jednoduchá, ale propracovaná. Dodává příběhu, který se také zdá velice prostý (není!!), ten správný náboj. Příběh je krásnou ukázkou toho, co člověk dokáže obětovat, pro to, co miluje. Po přečtení vás rozhodně nechá trochu pouvažovat. Doporučuji!

Schullerka
27.11.2016 4 z 5

Páni, bylo to opravdu dobré. Kresba sice nebylo přímo uchvacující, ale i tak byla pěkná. Tak nějak mi to souznělo i s tím příběhem sochaře.

Hodně mě zaujaly samotné sochy až jsem přemýšlela, jak to sakra McCloud vymyslel. I když některé pasáže v příbehu byly trochu slabší, konec to vyšvihnul. Fakt se mi konec hodně líbil a k tomu ještě dodám, že stojí za přečtení dovětek od autora. Rozhodně doporučuji dál. :)

Hanka_Bohmova
08.11.2016 2 z 5

Těžko se mi popisuje dojem, který ve mně kniha zanechala. Dojem sterilního hradu z legových kostiček, vystavěného krok za krokem podle návodu. Jako by scénář netvořil člověk, ale stroj. Ze seznamu osvědčených, dobře vypadajících položek. Hlavně se vyhnout námaze - s tvorbou, sám se sebou, s druhými, s osmdesáti lety života... a ušetřit ji i čtenáři.
Asi už jsem vážně moc stará.

Mikik
04.11.2016 5 z 5

Nadšenější bych asi být nemohla. Perfektní zpracování, perfektní příběh. Nádhera. Jak komiksy moc nečtu, tak jsem ráda za doporučení tohoto. Musela jsem prostě dočíst. Krásné vyobrazení, co člověk dokáže všechno obětovat...

Lenka.Vílka
02.11.2016 2 z 5

Nevím, co Neil Gaiman četl, ale "nejlepší grafický román, který jsem v poslední době četl", jsem v ruce neměla. Za mě ani ťuk. Nebo vše pochopím, až budu umělec, ale teď to chápat nechci a za mě kravina kravin. Od poloviny jsem už ani nečetla, jenom si prohlížela kresbu, která byla asi to jediné, co mě zaujalo. Jinak bych zaklapla a odložila mnohem dřív.

Theplaky
24.10.2016 5 z 5

To co ve mně tenhle komiks vzbudil se nedá popsat ani slovy. Nikdy jsem si nemyslel, že by mi mohla ukápnout slza z komiksu, ale stalo se. Takových životních pravd ve své ruce jsem ještě nedržel. Úžasný komiks!

Peter.Melon
11.10.2016 4 z 5

Výborný komiks a docela zajímavý hrdina.Tento komiks se zkrátka povedl...

babsi66
11.10.2016 4 z 5

Výborný komiks. Charaktery postav jsou s každou stránkou víc a víc prokreslené a děj postupně graduje úměrně tomu, jak Davidovi odtikavá vyměřený čas.

I když by se komiksu dalo vytknout pár věcí včetně několika dějových klišé, výsledek prostě funguje.

ajla5
08.10.2016 5 z 5

Jednoduše nádhera! Pohyb postav je tak přesně vykreslený, že jsem měla pocit, že mne porazí, když běží kolem. Ale tak zdrcující příběh. Jdu si pro kapesníčky.

Makrela Liška
08.10.2016 3 z 5

Sochař pro mě byl obrovským zklamáním. Je to kniha plá patosu a klišé, která mi trochu připomněla nešťastný americký pokus udělat remake na Wendersovo Nebe nad Berlínem. McCloud mi potvrdil, že americká komiksová tradice nikdy nebude mým šálkem čaje, poněvadž oproti té evropské se málokdy ponoří tak do hloubky, aby náhodou neseběhla od jasně dané linie svého vykalkulovaného příběhu s přesně časovanými dávkami emocí, které vytlačí slzu i z oka předstíraného cynika. O výtvarnu, které pro mě postrádá zajímavost a autorský výraz, se snad ani nebudu zmiňovat.

LordSnape
28.08.2016 4 z 5

Ze začátku mě to strašně rozčilovalo. Hlavní hrdina byl nepříjemný, nesympatický a dementní spratek, co ví o umění pendrek a jde jen za tím, že chce být známý. Ale.... Jenže poté najde někoho, kdo dá jeho životu hlubší smysl. Zjistí, že nejde jen o slávu a peníze. Občas se místy pod tlakem okolností začne zas chovat jak blb, ale jak se mu blíží deadline, je ten román čím dál více vyhrocenější a poutavější. Kresba je taková svébytná, krásně vystínovaná a myslím si, že koncept knihy dobře vystihuje. Konec mě docela překvapil a líbil se mi.

ElisR1
09.08.2016 5 z 5

Mně se to líbilo, hlavně závěr.

celyl
06.08.2016 3 z 5

Tento komiks je jako obraz, který namaloval malíř amatér a nedal si pozor na nápadné kýče. Celý komiks působí dosti strnule a vyumělkovaně. Dějově je velmi nevyrovnaný. Už jsem četl lepší komiksy.

Sykysan
24.07.2016 5 z 5

Jméno růže grafických novel.

borknagar
21.07.2016 4 z 5

Skoro pět set stran dojemného komiksového klišé (tak trochu), které nějakým zvláštním způsobem funguje. Silné momenty střídající se s těmi slabšími, vše zabalené do povedené kresby, detailní, propracované + nějaký ten zvrat v ději. Dobré nápady zde nebyly plně využity, ale stejnak mám pocit, že na mě komiks zafungoval, tak jak měl (škoda jen, že mi už není náct, fungovalo by to ještě více). Ale rozhodně toto dílko doporučuji, krásný kousek do komiksové sbírky......

popeluška
01.07.2016 5 z 5

Naprosto úžasný zážitek....prostě nemám slov. Nádhera!!