Sněžná slepota

Sněžná slepota https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/3265/bmid_snezna-slepota-xyI-3265.jpg 4 197 40

Madoba-2 je virus smrtonosnější než Ebola: zasažený člověk zemře na masivní krvácení ze všech tělesných otvorů. S děsivou rychlostí se šíří kapénkovou infekcí. Zatím spočívá za nejpřísnějších bezpečnostních opatření v biologickém trezoru výzkumného ústavu na skotské Vysočině, který vede špičkový vědec Stanley Oxenford. Ale jeho syn Kit už má plán, jak se ho zmocnit; nezajímá ho, k čemu chce zákazník nebezpečný virus použít, hlavně že částka, kterou za splněný úkol obdrží, pokryje dluhy z hazardních her. Čas vánočních svátků a sněhová bouře – to jsou okolnosti, které mu hrají do karet. Zpočátku se všechno daří, ale po úspěšné loupeži se Kit a jeho komplicové musejí na útěku před policií uchýlit do domu Stanleyho Oxenforda, kde je na Vánoce shromážděna celá rodina, a syn stane proti otci… Smrtelné nebezpečí, které hrozí nejen rodině, ale také desítkám tisíc lidí, na něž má být spáchán virový teroristický útok, se pokusí odvrátit Toni Gallová, bývalá policistka a nyní šéfka ochranky výzkumného ústavu. Podaří se jí to...?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Whiteout , 2004

Jack Bauer
19.03.2018 5 z 5

Venku sněžilo jak ďas, tak jsem sáhl po knize s příhodným názvem. Sázka na jistotu. Ken Follett píše samé 100% knihy. Jedna lepší než druhá. Tuto nádhernou jednohubku do škaredého počasí přečtete jedním dechem.

Zdenas5
03.03.2018 2 z 5

Knihu svého oblíbeného autora jsem si vybrala do čtenářské výzvy, ale tentokrát mě docela zklamal. Kniha byla celkem čtivá, ale některé scény mi připadaly přitažené za vlasy.

Prey
06.02.2018 3 z 5

Čtivá červená knihovna, která žánr maskuje technothrillerovým obalem, ale vlastně jde o vztahy, velké sídlo a nezdárné děti... :-) (Čteno v překladu Ivana Ryčovského.)

allyce
02.02.2018 1 z 5

Od Folleta jsem četla Pilíře země a Na věky věků, skvělé historické romány. Sněžná slepota má být nejspíš detektivka/thriller ze současnosti, který se ale hodně nepovedl. Což o to, čtivé to je, ale tím veškeré plus končí. Vlastně jedno plus by tu ještě bylo, párkrát jsem se zasmála nad popisovanými scénami, které byly tak nepravděpodobné, že si nic jiného než smích nezasloužily.

Schamila
07.09.2017 5 z 5

Tak to byla zase jízda, je jedno o čem píše pan spisovatel Follett, pokaždé je to z jiného soudku - neskutečného a s takovým napětím, že knihu nelze odložit. To se popsat nedá, jen mohu všem, co tohle ještě nečetli, tak určitě čtěte.

Dandy1
02.09.2017 5 z 5

Follet prostě umí psát. Jeho postavy jsou povahově velmi různorodé. A děj je napínavý až do posledniho písmenka.

Kerberos
28.06.2017 4 z 5

Zajímavý napínavý příběh i když hororem bych ho určitě nenazvala.

Greengrass
11.02.2017 4 z 5

Whiteout - další Follettova výborná kniha, tentokrát s mrazivou zápletkou a záplavou sněhu. Strhující příběh, autor prostě umí!

hanap
10.12.2015 2 z 5

Dobrá detektivní zápletka , záviděla jsem tu záplavu sněhu , jinak nevím ..

Iwíček
22.01.2015 5 z 5

Kniha mě velice zaujala a líbila se mi. Vyprávění je velice napínavé a mohu vřele doporučit všem, kteří mají rádi nejen detektivní četbu, ale i těm, kteří si rádi přečtou kvalitní knihu.

mischapida
09.11.2014 5 z 5

Je to už dávno, co jsem tuto knihu četla poprvé, ale už jsem se k ní stihla i vrátit, protože mě zaujala tím, jak je napínavá a čtivá. První kniha autora-zaujala mě a už jsem si ho nechala :)

Luciga
25.01.2014 4 z 5

Strhující zápletka i děj, no prostě klasický Follett. Dávám o jednu hvězdu méně než plný počet, mám od něj raději dlouhé historické romány. Jinak ale velká radost ze čtení na dva večery :o).

vrony
28.08.2013 4 z 5

Pěkná. Doporučuji.

Shardlake
15.06.2013 3 z 5

Kniha se opět pěkně četla a měla napětí až do konce.

VěrčaŘ.
01.03.2013 5 z 5

Follett nikdy nezklame ...

Vlasta610
09.02.2013 4 z 5

Knize nechyběla napínavost, pěkně se četla.

petka-2007
25.01.2013 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila, byla čtivá, srozumitelná.

soukroma
16.08.2012 1 z 5

Kniha mě velmi zklamala - po prvních 30 stranách už jen samá nuda na zbývajících 300. Hlavní dějová linie, která slibovala napětí, se zcela rozplizla. Podivné postavy, nepravděpodobné chování a vztahy, nedotažené zdůvodnění činů, vulgarismy (možná chyba překladu). Jakoby se spíš jednalo o dámský thriller s příliš velkým důrazem na tzv. romantické vztahy. Folleta mám velmi ráda, ale vůbec jsem autora skvělých (a zřejmě nepřekonatelných) napínavých románů Oko jehly nebo Sršeň létá v noci nepoznávala...

HannyC
26.06.2012 5 z 5

Přiznávám, trochu jsem se té knížky bála ... jako totálně "netechnicky" založená žena jsem váhala ... vědecká zápletka se mi nejevila moc "zajímavě" ... ovšem chyba lávky ... knížka je čtivá i pro outsidery mimo oblast výzkumu ... napínavá ... plná zvratů ... a opět s trochou "sexu" ... ve správný čas a na správném místě ... prostě pohodový relax na dovolenou ... a to nejen v zimě :)

Joges
28.04.2011 5 z 5

Výborně napsaná kniha. Čtivá, gradující, napínavá. Ken Follett je vynikající spisovatel. Po tomto autorovi těžko rozečítám jakékoliv jiné knihy. "Bravo mr. Follett".

Ken Follett
britská, 1949