Snehová kráľovná

Snehová kráľovná https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259098/mid_snehova-kralovna-259098.png 4 19 3

Rozprávka o sile lásky a priateľstva, ktorá dokáže roztopiť aj zamrznuté srdce a prebrať ho znova k životu. Odvážna Gerda sa musí vydať na dlhú cestu po zamrznutej krajine, aby našla a oslobodila svojho kamaráta Kaja, ktorého odviedla Snehová kráľovná do svojej ríše snehu a ľadu. Gerda cestou zažije veľa dobrodružstiev a napriek dlhej púti sa nevzdáva nádeje, že svojho kamaráta opäť uvidí. Podľa rozprávky H.CH. Andersena prerozprávala Gordana Maletić.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Snow Queen , 1862

baacinka
27.12.2020 5 z 5

Sněhová královna je krásná. Nejkrásnější z Andersenových pohádek. Výkladových linií má tolik jako život sám. Jen škoda že málokdo sáhne po originálu, nýbrž po nějaké moderní verzi případně výpravném filmu, který se soustředí na ty fantasy prvky místo symbolů a významů, které se v pohádce skrývají.

Petja
16.08.2019 5 z 5

Tuto knihu jsme zachránili z "hrabáku" v knihovně. Na první pohled zaujme velikostí a nádhernými ilustracemi. Takové knihy často nemají kvalitní text, tato se ale povedla, jazyk je bohatý a srozumitelný. Moc krásná pohádka!

LuiCJ
28.08.2017 4 z 5

Asi jedna z najznámejších a podľa mňa aj najkrajších rozprávok od Hansa Christiana Andersena. Príbeh rozpráva o zaujímavom putovaní dievčatka Gerdy za svojim kamarátom Kayom, ktorého uniesla Snehová kráľovná. Je to rozprávka, ktorá má nádherné ukončenie a nechala ma nad tým rozmýšľať. Najväčšiu časť knihy tvoria skutočne nádherné ilustrácie Vladyslava Jerka. Odporúčam si po prečítaní knihy pozrieť film Sněhová královna od Ladislava Čapka.