Sněhová královna

Sněhová královna https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244190/bmid_snehova-kralovna-Ip9-244190.jpg 4 188 41

Román do značné míry navazuje na autorovu předchozí knihu Za soumraku: je to brilantní drobnokresba několika lidských osudů, která dává čtenáři nahlédnout do atmosféry newyorské umělecké společnosti. Sledujeme dva bratry, Tylera a Barretta, kolem nichž krouží jejich přátelé, milenci a partneři, kteří stále věří, že není pozdě, že jednou najdou svou “sněhovou královnu” a dostanou od ní to, po čem touží…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

The Snow Queen , 2014

Belatris
15.06.2015 5 z 5

Nečekala jsem, že nějaká Cunninghamova kniha překoná můj dojem z Hodin. Sněhová královna to dokázala. Podmanivá atmosféra zasněženého New Yorku (zejména jeho méně exponovaných částí, které se do bedekrů jen tak nedostanou), postavy bloudící svými životy stejně jako ulicemi, střídavě nalézající prchavou naději na změnu, aby vzápětí ztratily nit, po které se k dané změně měly vyšplhat.
Osobním tématem je rozhodně tvorba a zdánlivě nekonečná cesta k úspěchu (a vůbec problematizace samotného pojmu "úspěch").
Přečteno za dva dny - nedokázala jsem dělat nic jiného. Střípky úvah a krásná, místy až zarážejícím způsobem nápaditá přirovnání v úvahových pasážích. Cunningham v nejlepší formě.
Recenze zde: http://www.kukatko.cz/clanky/recenze-snehova-kralovna-cekani-na-zazrak/

homosexualita americká literatura LGBT, queer, LGBT+

Michael Cunningham