Smrtící hry

Smrtící hry https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446458/bmid_smrtici-hry-bjp-446458.jpg 4 129 129

Jefferson Tayte série

POUZE MUŽ OCHOTNÝ VSADIT VLASTNÍ ŽIVOT MŮŽE PŘEŽÍT SMRTÍCÍ HRY… Ve Washingtonu, D.C. jsou v bedně z plexiskla nalezeni utopení dva bratři-dvojčata. Jeden z nich má v ústech roubík a je přivázaný k židli. Jedná se o poslední z řady krutých a promyšlených vražd, které mají společné dvě věci: vrah zanechává na místech činu rodokmen a oběti jsou nějak spojené s genealogem Jeffersonem Taytem. V naději, že jeho odborné znalosti pomohou případ vyřešit, povolá FBI Tayta zpět do hlavního města. Jenže zatímco se Tayte snaží rozluštit stopy, udeří vrah znovu – a znovu. Tayte proslul jako nejlepší ve svém oboru, jenže tentokrát stojí proti genealogickému géniovi, který se zdá být neustále o krok napřed. Hodiny tikají, počet mrtvých narůstá a Tayte se utápí v pocitu viny. Jeho pověst i kariéra jsou v troskách. Vrah si dělá, co chce, a je pouze otázkou času, než si přijde pro svůj hlavní cíl…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Mystery Press

Dying Games , 2017

PeM
18.02.2020 3 z 5

Kniha se mi líbila (už se těším na další). Mě tohle prostě baví...jo, bylo to krapet překombinované, to okecávání na konci je jak z amerického seriálu či co, ale celkově se mi to moc líbilo.

Kerberos
17.02.2020 3 z 5

Předchozí díl byl podstatně lepší,příliš mnoho odkazů na předchozí případy,mstitel si s ním příliš hrál a nakonec ohrožení snoubenky a samotného Jeffersona,už jsem si myslela,že to bude konec série.

Didi15
17.02.2020 3 z 5

Četlo se to dobře. Celkem i dobře vymyslešné, ale přišlo mi to takové jednoduché,jako určité typy vět nebo výroky hlavních hrdinů.
A konec mě tedy dostal, necháte smrtící zbraň někomu pro koho jede police a vy o ni víte, protože se o ní předtím jasně bavíte? Tomuhle místu jsem se fakt zasmála. Nevím, zda číst předešlé knihy od autora.

cori
02.02.2020 3 z 5

Tento díl byl naprosto překombinovaný. Nedokážu si představit, že by hlavnímu padouchovi stála pomsta za takové časově velmi náročné plánování spoléhající i na náhodu a štěstí, aby složitě zabíjel devět lidí.
SPOILER I konec byl dost klišé - padouch si musí vylévat srdce, místo, aby se oběti jednoduše zbavil.
Necháte nebezpečnému člověku smrtící zbraň a čekáte na příjezd policie?

astra3
18.01.2020 4 z 5

První polovina se mi líbila méně. Byla to mrtvola za mrtvolou a bez možnosti vyřešení. Druhá část lepší. Autor má i lepší knihy.

petrapruh
13.01.2020 5 z 5

Moje první kniha tohoto autora a rozhodně ne poslední.
Pěkné čtení,napětí, akce, bavilo mě to

raty
11.01.2020 5 z 5

Číst tuto sérii mě opravdu baví. Smrtící hry provedou tentokrát JT peklem v podobě vražd, jejichž oběti jsou příbuzní jeho bývalých klientů. A kdo si s naším genealogem tak nepěkně hraje? Čtěte a uvidíte.

Aprilek
10.01.2020 5 z 5

Další výborný díl ze série

Kočičáci
10.01.2020 4 z 5

Áááá, já jsem začala od posledního dílu :-( to se mi stane jen zřídka, ale nevadí, teď už vím, že můžu číst na přeskáčku...
Genealogické hádanky, které mají sloužit k nalezení obětí, jsou velmi neotřelé - dodávalo to příběhu spád a šmrnc. Knize na kráse neubralo ani to, že zhruba od poloviny víme, kdo za vším stojí. U thrillerů jsem zvyklá na lehce rychlejší tempo, kdyby byla kniha o třetinu kratší, tak by jí to neuškodilo. Určitě dám časem šanci dalším Jeffersonovým případům.

Rubyn
03.01.2020 1 z 5

Všechny předchozí díly byly velmi zdařilé. Tento mi bohužel vůbec nesedl a nutil jsem se do čtení.

mikika
02.01.2020 3 z 5

tenhle díl tentokrát tak šustí papírem, až to není hezké. lepší jsou ty díly, kde se současnost prolíná s minulostí, tohle byl úlet...

veveronka
27.12.2019 4 z 5

Moje prvni kniha od tohoto autora.Napinave i kdyz vraha nam prozradili uz v polovine

RADOST
05.12.2019 4 z 5

Pro mě nový autor a nová série, kterou vlastně čtu od konce. Nalákala mě genealogie, zaujaly způsoby jejího využití při pátrání. Síla nenávisti režiséra smrtících her je pro mě nepochopitelná - možná proto, že jsem nečetla předchozí díly. Jeho zahrávání si s JT a celé vyšetřování působilo až šablonovitě a nevěrohodně. Nicméně začetla jsem se, bylo to zas něco jiného a vyhledám předchozí díly série.

hs777
30.11.2019 4 z 5

Příběhy genealoga Jeffersona Tayta mám ráda, je to mezi thrillery jiný vítr. I tento díl byl zajímavý a napínavý, ale oproti předchozím průzračnější a pohádkovější, takže jen čtyři hvězdy.

sona8058
20.11.2019 4 z 5

Steve Robinsona svůj příběh tentokrát pojal trošku jinak, než jsme zvyklí.
Od začátku příběhu tušíme, kdo za tím vším vězí, ale to nebrání v tom, abychom si příběh užili se vším všudy.
JT nás provádí spletitým labyrintem genealogických hádanek a hříček sériového vraha, který evidentně stojí o to, aby Jefferson Tayte trpěl. To se mu daří a JT se případ za případem obviňuje stále více, ale nebyl by to náš hrdina, kdyby se ke všem výzvám nepostavil čelem!
Ani tentokrát není výjimkou, že jde JT o život. Ale není to jen on, komu hrozí nebezpečí.

Steve Robinson je skvělý autor a co si budeme povídat - Smrtící hry se mu opravdu povedly! Do teď jsme společně s JT rozplétali jeho minulost a zjišťovali, kdo je jeho rodina. A myslím, že díky téhle knize víme, na koho se muže náš hrdina spolehnout.

Podle mě autor touhle knihou jakoby uzavřel kapitolu, kdy Jefferson Tayte pátral po rodině a další díly nám přichystají nová dobrodružství.
Už jen podle ukázky v knížce se neskutečně těším na další díl, který vyjde v září 2020 :)

Modrina
05.11.2019 5 z 5

Tento podzim je pro mě velmi náročný - snad všichni moji oblíbení autoři vydali další díl mých oblíbených ság... Cormoran, Harry a teď JT mi komplikovali život, přecejen je nutné plnit aspoň základní životní funkce. Steina s Jarošem nebo Taru už jsem si dala jen pro uvolnění, ale asi bych si měla dopřát spíš krtečka. Tahle série mě baví od začátku a mám pocit, že autor zraje jak víno. Příběh se mi moc líbil, byť bych se bez takové míry brutality obešla. Nicméně jsem ten popis chorobného mozku autorovi bez výhrad věřila. Gradace byla skvělá a lehce sladký konec má čtenářům jen zabránit, aby vzali baseballku a šli autora praštit po hlavě. A to je dobře, protože jinak už bychom se s JT nesetkali. A to by byla sakra škoda. :)

Teď si trochu orazím, ale Lisbeth a tři borovice už čekají...

Peta0405
31.10.2019 3 z 5

Přečetla jsem celou sérii (co dosud vyšlo) krátce za sebou a musím říct, že mě moc baví včetně této poslední. (I když tentokrát jsem hlavní mozek akce uhodla vpodstatě hned). Nejvíc z celé série se mi ale asi líbil Hluboký hrob a Spříznění. Tam mě opravdu bavilo to prolínání časových rovin. Každopádně už se těším na Dopisy od mrtvého, což by údajně mělo vyjít asi za rok...

Klarinecka
30.10.2019 5 z 5

Tahle série genealogických thrillerů se mi prostě líbí.

cedos
30.10.2019 5 z 5

JT tentokrát ve velmi složité situaci, přesto velmi napínavé a skvělý námět. Jen by mě zajímalo, jestli série s JT tímto skončila nebo se nějakou úžasnou shodou okolností vrátí zpět do hry …. vůbec by mi to nevadilo.

JustWomen
25.10.2019 4 z 5

Zajímavé téma, genealogové v akci, ale myslím, že trochu moc složitý a zdlouhavý způsob, jak se někomu pomstít. K tolika vraždám nevinných lidí prostě nevidím pořádný motiv. Ale jinak zajímavé, čtivé, hádanky, časové limity, i když konec trochu ve stylu pohádek.