# Smrt všem prasatům

# Smrt všem prasatům https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374278/bmid_smrt-vsem-prasatum-nYZ-374278.jpg 4 94 35

Max Wolfe série

Před dvaceti lety se v soukromé výběrové škole Potter’s Field spřátelilo sedm bohatých, privilegovaných studentů. A teď začali za těch nejkrutějších okolností umírat. Detektiv Max Wolfe, který začal nedávno pracovat v oddělení vražd britské metropolitní policie se ujímá svého prvního případu. Brzy ho krvavá stopa zavede ze zapadlých uliček do světel velkoměsta, z nejtemnějších zákoutí internetu až do koridorů moci. Zatímco se těla hromadí, Max zjistí, že vrah se přibližuje ke všemu – a všem, které detektiv miluje. Netrvá dlouho a Max nebojuje pouze za spravedlnost, ale o vlastní život.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

The Murder Bag , 2014

PetrKral
30.11.2018 1 z 5

Bestseller? To bylo tak strašlivě špatné a nudné... Pořád jsem dával knize šanci, ale bylo to čím dál nudnější, hloupější a nelogičtějští. V polovině jsem si říkal - tak 3 hvězdy... Na konci zbyla jedna. ;-)

zazvorka
13.07.2018 2 z 5

Nemohla jsem se začíst, snažila jsem se, ale nezaujalo mne.

MMacicekk
20.06.2018 4 z 5

Jedná se o velmi povedený první díl série, neboť není na první pohled jasné, kdo je vrahem, protože případ je dosti zamotaný. Trochu mi vadilo, že anotace a vlastně už i samotný název dost napovídá a čtenář může být zbytečně brzy ochuzen o napínavé momenty a zvraty, což podle mého názoru trochu uškodilo celkové atmosféře příběhu. příběh má pár much, které autor v dalších dílech jistě vypiluje k dokonalosti, aby se čtenáři mohli těšit na lepší a propracovanější pokračování. Zpočátku jsem se nemohla začíst, ale druhá polovina mě přikovala k židli a nemohla jsem se odtrhnout. Líbilo se mi prostředí Londýna i různá jeho zákoutí. I když zápletka zasazená na soukromou střední školu pro vyvolené není moc originální, autor si s jejím zpracováním celkem vyhrál a povedl se mu sepsat napínavý krimi román se zajímavým hlavním hrdinou.

kap66
11.06.2018 3 z 5

Je to standardně napsaná detektivka, která se bude líbit především těm, kteří jich zatím tolik nepřečetli - zvláště těch z angloamerické produkce. Protože, přiznám se, mně (která jich přečetla pár desítek) připadalo, že autor jich přečetl dost a vzal si z každé něco: zápletku, charakter Maxe Wolfa, jednání jeho nadřízených i spolupracovníků, motiv zločinu, způsob provedení vražd,... Pocit "přesně tohle jsem už někdy četla" mě pronásledoval po celou dobu a často jsem si vzpomněla i konkrétně.
Napsané je to ale celkem zručně a nelogičností či nedorazů je tam jen pár (např. u videa s Wolfem - jak mohlo vzniknout tak brzy po činu, když...).
3 hvězdičky si celkem zaslouží.

1amu
29.05.2018 3 z 5

Z četby této knihy mám velice rozporuplné dojmy. Připadal jsem si, jako při jízdě se šoférem, který se rozjede na plný plyn a pak bez důvodu šlápne na brzdu. A to se opakuje celých 400 stránek.
Hledá se vrah, mstitel a New Scotland Yard je v úzkých. Nesympatická vrchní policejní komisařka Elizabeth S. je ovšem krásně charakterizovaná.
Cituji: Byla to 50-ti letá žena, která vypadala trochu jako nedávno exhumovaná mrtvola Tchatcherové, jen s menší dávkou lidské vřelosti.
Poslyšte - není to nádherně napsáno ?
A nebo: Neudeřila pěstí do stolu. Nemusela. Upřela na nás tak chladný pohled, že by z něj zamrzlo i peklo.
To se mi líbilo . Šéfovat mi taková baba, to abych si připravil rychle oprátku...
Ale vážně. Kniha se dá číst. Nejde o nic vynikajícího. Průměr.

jprst
28.05.2018 3 z 5

Tak tohle mě nezaujalo, dočetl jsem to jen proto, že nemám ve zvyku odkládat nedočtené knihy. Možná, že za čas ještě nějakou knihu tohoto autora zkusím, ale zatím...

Tyrkysová
19.05.2018 4 z 5

Celý příběh je docela zamotaný, více, než by se na první pohled zdálo. Vraha rozhodně neodhalíte na první dobrou, stále na povrch vyplouvají další a další fakta. Čtenářský zážitek je tak veskrze pozitivní. Ano, kniha má své mouchy a mušky, které ale autor jistě v dalších dílech vypiluje. Obsahuje ale i spoustu zajímavých a napínavých momentů, které za to určitě stojí.

Roubas
12.05.2018 3 z 5

Max Wolfe je sympaťák a postava detektiva, který je otec samoživitel je rozhodně originální. Zápletka se točí okolo internátní školy pro bohaté, kterých už v jiných knihách bylo velké množství a to příběhu škodí. Už od anotace víme, kam se děj bude odvíjet a během četby jen zbývá otázka a kdo a proto podle mě kniha postrádá větší dávku napětí a atmosféry. Je psána sice nenáročným jazykem a čte se sama, ale takových knih už byly napsány stovky.

kytarka
27.04.2018 5 z 5

Kniha se ke mě dostala náhodou, vyhrála jsem jí v soutěži. A jsem za to moc ráda! Před dvaceti lety se stane hrůzný zločin, a tak přichází detektiv Max. Nalezená mrtvola s podříznutým krkem, rozpoutá další vraždy zbohatlíků. Od první stránky jsem si říkala, že vím kdo je vrah. Proč by tedy mělo smysl číst dále? Protože je kniha čtivě napsaná a já chtěla číst, i když se mi zavírali oči. Samozřejmě jsem se zpletla a vrah je nakonec někdo jiný než jsem si myslela. Za mě super kniha!

kneslova
19.04.2018 3 z 5

Začátek byl docela dobrý, bohužel, čím dál jsem četla, tím to bylo slabší a ani konec to nezachránil...

astroweb
10.04.2018 3 z 5

Začátek dobrý, prostřední část obtížněji čitelná, konec o něco lepší. Místy mi to připomínalo slabšího Francise, bez těch koní, ovšem. Lehce zapomenutelná detektivka.

Ivuska.09
07.04.2018

Čtivě napsaný příběh plný zvratů - byla jsem napnutá od začátku do konce. A Maxe jsem si oblíbila.

pobijecmuch
29.03.2018 2 z 5

Nic moc, takových průměrných detektivek je plno, takže příští týden nebudu vědět o čem byla.

Klarinecka
23.03.2018 3 z 5

Začátek dobrý, konec mě příliš nenadchnul. Ale celkově vzato to docela šlo :)

Akimus
18.03.2018 5 z 5

Jednoduché a přímočaré pojetí pomsty. Žádné velké filozofování a banda bastardů co to měli trochu moc jednoduché.