Smrt v recepci

Smrt v recepci https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402722/bmid_smrt-v-recepci-048-402722.jpg 3 19 10

Na žírném jihu Moravy se daří vinné révě, ale najdou se zde překvapivě také strojírenské podniky, jejichž tradice leckdy sahá až do století páry. Patří k nim i závod na výrobu automobilových součástí v malebném městečku Hradice u Brna. O plynulý nepřetržitý provoz pečuje armáda zaměstnanců podléhající přísným pravidlům, jejich vzájemné vztahy jsou ovšem stejně spletité a nevyzpytatelné jako labyrint výrobních hal. Pak stačí málo a dojde k neštěstí, nebo k několikanásobné brutální vraždě. Vyšetřování se chopí osvědčený tým svérázné poručice Drábkové, který záhy pozná, jak záludně dokáže zdání klamat...... celý text

Domanovak
22.04.2024 3 z 5

Občas trochu absurdní, místy rozvláčné, ale nakonec se to dá přečíst. Bylo by to o mnoho lepší kdyby si autorka odpustila hantec, nebo jeho užívání alespoň omezila. Není to vtipné ani příjemné na čtení. Na začátku jsem si ani nebyl jistý, že budu mít sílu se tím prokousat.

čef
26.04.2022 4 z 5

Obsahem je to detektivka, stylem ale docela komedie. Brněnský hantec a současná hantýrka v našich nadnárodních i národních společností většinově ironické vyprávění plné sarkasmů dost vtipně zabarvuje, šťávu také dodávají i mnohé veselé scény. Docela jsem se tedy bavil, alespoň trochu jazykové inovace na scéně.

jeanifer
03.01.2020

Obsahuje dialogy v moravském nářečí, což mě osobně dost vadilo, nebýt to dárek, tak to nedočtu. Zápletka zajímavá, ale styl psaní podprůměrný.

konicekbily
12.11.2019 3 z 5

Příběh odehrávající se v padesáti krátkých kapitolách se spoustou dialogů v brněnském nářečí mi připadá trochu narychlo napsaný. Zápletka je dobrá, ale to provedení se mi moc nelíbilo. Průměr.

Izu
05.11.2019

S tím hantecem mě to vážně nebavilo číst a proto odloženo.

Knihomůrka57
03.08.2019 2 z 5

A mně se líbila,zas něco jiného, humor a napětí.Musíte číst s nadhledem, nepustí Vás.

Iki1
21.05.2019 2 z 5

V této edici spíše podprůměr. Vlekoucí se děj, těžko uvěřitelné postavy vyšetřovatelů, kteří navíc spíše nespolupracují. Nevím, kdo ze čtenářů uvěří, že brněnští kriminalisté běžně hovoří nejen mezi sebou, ale i s okolím, hantecem. Knihu trochu vylepšuje snad jen nečekaný závěr.

moničina
14.05.2019 3 z 5

Príbeh a zápletka boli zaujímavé, aj postavy dobre vykreslené a páčil sa mi humor. Ale to trochu odfláknuté vyvrcholenie/záver ako aj používanie vulgarizmov a vsuvky čudného snáď moravského??? dialektu mu výrazne znižuje body.

kika 13
06.05.2019 4 z 5

Napínavý děj.Česká jména pohodové čtení.

akinomV
02.04.2019 4 z 5

Musím přiznat, že jsem pachatele neodhadla, i když jsem tak nějak kroužila kolem. Celý příběh měl rychlý spád, krátké kapitoly a žádná hluchá místa. Líbila se mi také osobní linka poručice Drábkové. Když jsem překonala bariéru moravského hantécu, už jsem se nemohla od knihy odtrhnout a musím uznat, že na českou detektivku byla tato opravdu dobrá.