Smíme si půjčit vašeho manžela?

Smíme si půjčit vašeho manžela? https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13798/smime-si-pujcit-vaseho-manzela-13798.jpg 4 15 2

A jiné komedie ze sexuálního života. Dvanáct přitažlivých a čtenářsky vděčných povídek na téma lásky – Smíme si půjčit vašeho manžela?, Beauty, Zlost ve třech dílech, Příruční zavazadlo, Nezcizitelný majetek, V srpnu je lacino, Otřesná událost, Neviditelní Japonci, Hrozné na to pomyslit, Doktor Crombie, Kořen všeho zla, Dva jemní lidé – zahrnuje příběhy humorné, ironické, groteskní i tragické. Světově proslulý anglický autor, který vybavuje příběhy mistrnou formou a provází je jemným vtipem i smutným soucitem, objevuje zde nejhlouběji uložené stránky lidských povah.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Odeon

May We Borrow Your Husband? And Other Comedies of the Sexual Life , 1967

Koka
01.10.2016 4 z 5

Tak toto je tá legendárna kniha, ktorú predo mnou - vtedy 12-ročnou - rodičia tak tajili! Konečne sa po mnohých desaťročiach dozvedám, prečo. Predpokladám, že i dnešní slušní rodičia by svoje deti od nej uchránili, i keď z úplne iného, akosi opačného dôvodu. Zvlášť titulná poviedka predstavuje absolútne dokonalý príklad toho, ako sa za uplynulých 50 rokov zmenila morálka a názory v oblasti sexu, pohľadu na homosexualitu, odsúdeniahodné správanie. Tak aspoň nejaké tajomstvo z môjho detstva mi bolo odhalené!

s-reader
20.06.2011 3 z 5

Kniha povídek Grahama Greena je dílo dobrého pozorovatele života. To je fráze, kterou se, samozřejmě v zastoupení jiného, smyšleného autora, sám charakterizuje. A aby zdůraznil, že je to fráze, dodávává: až na dřeň. Je to určitě výstižná charakteristika a já s ní musím souhlasit, ale vede mě spíše k úvaze, jestli povídky, ve kterých se odráží „obyčejný“ život, byť zdůrazněný detailním pohledem, jsou pro mě jako pro čtenáře dostatečně zajímavé. A nebo co mi v nich chybí aby mě zaujaly, chytily a nepustily. Chybí mi v nich kus autorovy duše. Jeho fantazie (kde se toulají tvé myšlenky, autore), jeho vnitřní prožitek (opravdu jsi tak nad věcí, nic tě nevzruší, nic tě nevyděsí, jsi tam vůbec?). Greenovy povídky jsou neemotivním popisem událostí, jež mě nedokázal nadchnout přes svou nespornou kvalitu.