Služebná z hostince

Služebná z hostince https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344508/bmid_sluzebna-z-hostince-IYi-344508.jpg 4 74 37

Lottie Laneová, pokojská v rušném zájezdním hostinci U Dvoukrké labutě v centru Londýna, zná jen dřinu od rána do noci a pohlavky od věčně nespokojené paní domácí. Jednou večer přivezou vojáci do hostince svého kamaráda, který utrpěl těžký otřes mozku a vážné pohmožděniny. Zatímco se Lottie o mladíka svědomitě stará a přispívá k jeho rychlému uzdravení, zjišťuje, že může svůj život zasvětit jiné, prospěšnější práci. A tak když jí nespoutaná a impulzivní lady Aurelie Dashwoodová, manželka britského důstojníka, nabídne místo své osobní služebné, Lottie, která touží ošetřovat vojáky raněné během Krymské války, bez váhání souhlasí. Po dobrodružné plavbě se ocitá v Balaklavě poblíž Sevastopolu, kde odhaluje jak válečné hrůzy, tak podvody, lži a tajemství britské smetánky. Tragická událost ji přinutí k návratu do Anglie, kde hrozí, že ztratí své nejbližší a skončí v nejhlubší bídě. Avšak Lottie se nevzdává a díky své síle a odhodlání, ale i nezištné pomoci svých přátel se dokáže postarat nejen sama o sebe, ale také o svého invalidního otce, a znovu nalézt štěstí a smysl života.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

The Swan Maid , 2016

pip11
14.02.2019 4 z 5

Na plný počet to není, ale je to pěkný příběh. Svižné čtení, plné dobrodružství a napětí, spousta zajímavých postav. Těším se na další knihy Dilly Court.

Kabalenka
01.11.2018 3 z 5

Jednoduchá četba pro nenáročné čtenáře. Příběh je zajímavý, ale ve stylu vše se v dobré obrátí, všichni jsou moc hodní a mají se rádi a padouši jsou potrestáni. Prostě taková pohádka, sladké jednoduché nenáročné čtení.

knihovnička007
23.09.2018 5 z 5

Pro mne skvěle napsaný příběh z poloviny 19. století. Lottie, která neměla štěstí na své zaměstnavatele, živoří v hostinci U dvoukrké labutě, dělá první poslední, ale nikdy to není dost. Je pracovitá a díky tomu se jí naskytnou příležitosti, o kterých se jí ani nesní.
Příběh o tom, že když se chce, všechno jde.
Kniha nás zavede několikrát do Londýna, na Krym v období války i do Indie.
Ani chvilku jsem se s knihou nenudila, moc mne bavilo líčení tehdejšího života, se všemi jeho plusy i mínusy. A přistihla jsem se při tom, že by se mi líbilo mít Lottie za kamarádku.
Krásná kniha :)

hrosulik
18.08.2018 5 z 5

Krásná, čtivá, mohu doporučit.

lea735
19.07.2018 4 z 5

Letní čtení k vodě. Nemusíte u toho přemýšlet , jen se necháte unášet příběhem šikovné a krásné dívky kterou nakonec čeká láska a štěstí. Je to čtivá knížka, nenáročné , pohodové čtení.

Danago
08.07.2018 3 z 5

Jako první jsem četla Matčino tajemství a byla jsem nadšená. Bohužel tato knížka je slabší, chybí ji vtip asi i nápad a není tak napínavá. Děj se odvíjí hlavně jedním směrem . Knížka je odpočinková , ale asi nebyl dobrý nápad číst tyto dvě knížky tak brzo po sobě. Hlavní linie je v obou knihách stejná.Kdybych ji četla jako první asi bych byla nadšená víc.
Rozhodně pěkná oddychovka.

petrulkaa
03.07.2018 4 z 5

Kniha se hezky četla, super oddychovka, čtená téměř jedním dechem.Těším se na další knihu od této autorky.

zuzana2599
26.05.2018 4 z 5

Od Dilly Court jsem již četla Matčino tajemství a kniha se mi moc moc líbila. Mám velmi ráda příběhy zasazené do historie a také Služebná z hostince čtenáře přenese do Londýna roku 1854.
Ve svém žánru je to velmi dobrá kniha. Nečekejte žádnou přeslazenou romantiku, příběh má i dobrodružný charakter a je čtivý.
Určitě si ráda přečtu další román od Dilly Court !

seabook04
05.05.2018 3 z 5

Služebná z hostince je historický román, který je zaměřen především na postavy.
Autorka se věnuje hlavně jejich osudu a vývoji. Což je důvodu, proč vám tak akcí nabitá kniha akční vůbec nepřipadá, avšak v dobrém.
V knize navštívíme dobu, která nebyla ani zdaleka růžová a potkáme hrdiny, které čtenáři chtě nechtě přirostou k srdci (autorka má na pouto postav se čtenářem opravdu talent).
Pokud hledáte poklidný, čtivý historický román, který nepatří mezi červenou knihovnu, Dilly Court je to pravé ořechové :)

Knihu, jako svého žánru, hodnotím jak nadprůměr, ale jelikož vyhledávám jiný styl historických románu, "osobní" hodnocení je nižší.

orinka3
13.04.2018 4 z 5

Až na pár posledních kapitol jsem četla s velkou dychtivostí. Dobrá četba pro ženy, která není zas až tak úplně hloupá a černobílá. Postavy dobře zpracované, zpovykaná sobecká důstojnická panička, hlavní hrdinka je skromná, ale zdravě sebevědomá. Lidi kolem nich taky hodni zájmu. A příběh sám je docela zajímavý se spoustou dobrodružství. Až ten konec se mi nezdál! Jaksi se to až moc všecko dobře dařilo, jaksi tam bylo až moc šťastných náhodných setkání a situací. Takže jsem za něj jednu hvězdičku ubrala. Ale i tak je to příjemné čtení na jedno odpoledne (nebo dvě:).

Miro67
18.02.2018 2 z 5

Typická červená knihovna s krásnou obálkou.

josska
04.02.2018 4 z 5

Mě se knížka moc líbila,pěkně se četla a měla děj a dobrý konec,už se těším na další autorčinu knihu

marimari
04.02.2018 3 z 5

Lehká, nenáročná, odpočinková, čtivá pohádka s dobrým koncem na jeden večer.

vivalamuff
25.01.2018 3 z 5

Krásná obálka a anotace mě nalákaly na slibný příběh. Bohužel opak je pravdou. Za mě slabší průměr...

alnahu
09.01.2018 2 z 5

Krásná lákavá obálka ale dějově mě neoslovila.

Ladiva
07.01.2018 3 z 5

Kniha sa ľahko číta a hneď od začiatku zaujme. Sľubne rozbehnutá zápletka však v poslednej tretine akoby stratila dych a autorka to celé už iba ukončila. Aj napriek tomu to bolo príjemné a oddychové čítanie so sympatickou hrdinkou.

DariDerek
27.11.2017 4 z 5

Nebyl to zrovna můj šálek čaje, ale přesto má kniha něco do sebe a já ji hodnotím kladně :-)