Služba osvobozování od zlých duchů

Služba osvobozování od zlých duchů https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73848/sluzba-osvobozovani-od-zlych-duchu-73848.jpg 4 8 3

Služba osvobozování od zlých duchů je tématem, které je pro naše západní myšlení výzvou. I v církevních kruzích se setkáme s mnohými, kteří existenci personifikovaného zla vůbec neuznávají, svědectví Bible a obzvláště Nového zákona chápou pouze jako symbolické vyjadřování. Francis MacNutt předkládá praktickou příručku pro pastorační službu v oblasti osvobozování (a s ním spojeného vnitřního uzdravování). Těžištěm knihy je uvedení do vlastní služby osvobozování, a to velmi konkrétní formou. Kniha vychází z četných osobních zkušeností autora a jeho spolupracovníků, je zakotvena v solidním biblickém učení o zlých mocnostech, o moci Ježíše Krista nad nimi a o pověření Ježíšových učedníků sloužit jim na tomto poli. Autor vysvětluje, jak rozpoznat démonickou svázanost, jaké má příčiny, s jakými kategoriemi zlých duchů se lze setkat, a přináší i praktické instrukce, jak s nimi zacházet. Rozlišuje mezi svázaností (démonizací) a posedlostí, mezi svázaností a psychickými poruchami, a dokonce i mezi svázaností a emocionálními zraněními. MacNuttův přístup předpokládá, že modlitba víry bude uplatňována ve spolupráci s medicínou a psychologickým poradenstvím.... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

Deliverance from Evil Spirits , 2002

archandelka
28.07.2018 5 z 5

Výborná kniha, četla jsem toho na podobné téma v poslední době více, ale tohle je zatím nejlepší, co se mi dostalo do ruky. Jasné, praktické, upozorňující na celou šíři problematiky. Jak málo si uvědomujeme existenci duchovního světa...

Jael
21.07.2016 4 z 5

Autor se opírá o Bibli, o vlastní zkušenosti a zkušenosti svých přátel a o spoustu knih na podobné téma. Má poměrně nezaujatý pohled a někdy se až distancuje od vyslovení vlastního názoru na danou kontroverzní otázku - jako by nechtěl přijmout zodpovědnost. Na druhou stranu, i když je katolík a nabízí a vysvětluje katolickou tradici, nikoho do ní nenutí a vybízí k tomu, aby se každý rozhodl jaké prostředky použije v souladu s jeho přesvědčením. Všechno popisuje prakticky i teoreticky s příběhy a příklady z praxe a vzory možných modliteb, nastavuje jasné hranice co dělat a co nedělat, ale zároveň nechává čtenáři velkou svobodu a dává velký důraz na vedení Duchem a velkou pomoc charismatických darů- rozhodně se nesnaží o nějaké přesné návody.
Kniha mi znovu otevřela oči v tom, jak církev neplní dobře svou roli v oblasti uzdravování a osvobozování od duchovního útlaku a to nutí postižené hledat pomoc jinde, což je strhává pořád hlouběji. Ano, dá se to zneužívat a dělat špatně. Ale proto to nebudeme dělat vůbec a radši o tom nebudeme ani mluvit?
Myslím, že kniha je vhodná i pro ty, kteří si myslí, že se nikdy nesetkali ani nesetkají se zlými duchy nebo s okultismem, ale mají pocit, že jsou něčím svázaní nebo touží po uzdravení.

onRock
09.11.2014 1 z 5

Kontroverzný pohľad na službu oslobodzovania od démonov. Autorov pohľad na vec je zmesou charizmatickej skúsenosti, protestantského pohľadu na oslobodenie a katolíckej tradície (používanie svätenej soli, oleja a vody). Niektoré z pasáží knihy sa neopierajú len o Bibliu čo predstavuje pre protestantov vážny problém. Väčšia časť knihy (s výnimkou striktne katolíckych pasáží) sa zhoduje s teológiou Dereka Princa.