Slušní lidé

Slušní lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471404/bmid_slusni-lide-V7j-471404.png 4 869 869

Jednou ráno otevře Pete Riley dveře cizímu člověku a uslyší zprávu, která jemu i jeho partnerce Maddie promění život v noční můru. Dozvědí se totiž, že jejich syn byl v porodnici omylem zaměněn a už dva roky vychovávají cizí dítě… Zatím poslední psychologický thriller bestsellerové autora Té přede mnou nebo Dokonalé manželky se dotýká otázek souvisejících s rodičovstvím, vztahy a především s morálkou: Projevuji dítěti dost lásky a dokáži správnou výchovou ovlivnit jeho vrozené vlastnosti? Mohu partnerovi za všech okolností a ve všem věřit? A především: mám právo chovat se k druhým, jako se oni chovají ke mně, a zlo oplácet zlem?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Playing Nice , 2020

martina2540
10.02.2022 5 z 5

Moje čtvrtá kniha od autora a opět mě nezklamal. Mohu doporučit k přečtení.

Martiiiik
09.02.2022 5 z 5

Moje první kniha od autora a hned jsem mu propadla.. Moc se mi líbil styl psaní a celková propracovanost textu.. A hlavně celá kompozice: chvilkový pomalý rozjezd a pak bum, smršť.. a pak už to jen narůstalo, téměř do konce.. Moc povedené.. A téma, ostatně celý příběh, to bylo hodně silné.. S paralelou ke králu Šalamounovi.. to si přečtěte :-) vřele doporučuji :-)

tanecnica
09.02.2022 4 z 5

Ať se jmenuje, jak se jmenuje, ať si používá, jaký pseudonym chce... Tenhle chlap prostě umí psát. Knížka je drsná, téma neotřelé, ale přitom lidské. Klidně se to může stát, pro každého, kdo má děti, je to peklo na zemi. Určitě doporučuji k přečtení.

Karoley
07.02.2022 5 z 5

Co když je vaše dítě opravdu jejich?

Jednoho dne se Pete a Maddie dozvědí, že jejich syn byl v porodnici omylem zaměněn a už dva roky vychovávají cizí dítě…

Příběh o rodičovství, partnerských vztazích a morálce.
Dokážu správnou výchovou ovlivnit vrozené vlastnosti dítěte? Mohu partnerovi ve všem věřit? Mám právo chovat se k druhým, jako se oni chovají ke mně, a zlo oplácet zlem?

Moje čtvrtá kniha od J.P. Delaney (Ta přede mnou, Věř mi, Dokonalá manželka, Slušní lidé). Při četbě jsem si hned vzpomněla na seriál Kukačky, který také řeší vyměněné děti v porodnici. Přečteno za dva dny, kniha se opravdu těžko odkládá... závěr překvapil, tohle jsem nečekala! A to na začátku všichni vypadali jako "slušní lidé" ;)

Mabie
05.02.2022 4 z 5

Knihu jsem si vybrala kvůli Čtenářské výzvě a neměla žádná přehnaná očekávání.
Od první stránky se pomalu stupňovalo napětí a příběh se zamotával tak, že během krátké doby jsem zjistila, že kromě Peta jen málokdo je tady “slušný člověk”.
 Autor si kvalitně nastudoval nejen fungování systému sociální péče, postupů při vyšetřování, různé absurdity v soudním soukolí, ale třeba i způsoby, kterými vás mohou vyšetřovatelé nebo státní úředníci legálně vydírat. Oceňuji, jak věrohodně popsal fungování a projevy psychopata, který nemá absolutně žádné morální ani jiné zábrany - tak realisticky, až z toho mrazí.

Velmi zdařilý psychothiller - čtivá kniha, která má svižné tempo, zajímavé téma a opravdu dobrý, překvapivý závěr. Člověk si po jejím přečtení váží nudného domácího stereotypu. :-)

Peggy2711
05.02.2022 4 z 5

Knihu bych thrillerem nenazvala, až takové napětí se tam určitě nekonalo. Ale moc se mi líbila myšlenka, že cokoliv uděláte, může být použito proti vám. Jak jednoduché je i dobře myšlené činy obrátit.

Kerberos
03.02.2022 5 z 5

Kniha je velmi napínavá,srovnávala jsem s Kukačkami,které jsem četla nedávno.Jine zahraniční prostředí, tvrdé boje mezi rodiči,dokonce jde i o život.Sympatizovala jsem s jen jednou rodinou.A konec nebyl až takový happyend jak tu někdo psal.

ZuzkaMolko
02.02.2022 5 z 5

Kniha napínavá od začátku do samého konce. Krátké kapitoly mi v knize vůbec nevadily, spíše jen přidávaly na napětí. Postavy sympatické, vžijete se do jejich příběhu. Do konce knihy jsem byla v nejistotě, jak to vlastně dopadne.
Výborná kniha :) vřele doporučuji :)

Zdenas5
01.02.2022 4 z 5

Nejdříve mi kniha připomínala nedávno odvysílaný seriál Kukačky, ale pak začala být mnohem drsnější. Krátké kapitoly stupňovaly děj až k docela překvapivému konci. Zajímavé a napínavé čtení.

Dela111
29.01.2022 5 z 5

Tentokrát přichází autor v thrilleru Slušní lidé s námětem, který při představě, že je to vlastně reálné, nám způsobí nelibé pocity až mrazení. K záměně dětí v porodnicích naštěstí nedochází často, ale už se stalo, dokonce i u nás.
Příběh má vynikající svižný děj, je poutavě napsaný.
Po počátečním šoku z poznání, že došlo k záměně dětí, přichází uklidnění, protože se zdá, že obě dvojice rodičů jsou rozumní slušní lidé. Tato téměř idylka však netrvá dlouho a rozjíždí se do krajnosti vyhrocený příběh o tom, jak se také dá o děti bojovat, kam až je schopen zajít psychopat. Příběh je plný záporných emocí, od šoku a nejistoty přes strach a bezmoc po vztek a násilí.
Dávám nejvyšší hodnocení už jen za tu přidanou hodnotu v podobě popisu systému sociální péče, asi je to všude stejné...
Jednoznačně nejlepší kniha J. P. Delaney.

asam
28.01.2022 5 z 5

Neobvyklé téma. Od začátku do konce zajímavé a napínavé. Závěr trochu překvapující, ale jinak se četlo velice pěkně. Děj má spád, A neodložíte, dokud nepřečtete.

jasmína
27.01.2022 5 z 5

Opět skvělé , skvělé a skvělé, autor s pseudonymem prostě umí , co víc k tomu vůbec napsat, od knihy se nedalo odtrhnout.....

katst
27.01.2022 5 z 5

(audiokniha) Neměla jsem žádná velká očekávání, ale nakonec jsem byla překvapená a kniha se mi moc líbila. Skvěle promyšlené, poutavě psané, žádné zbytečné protahování děje. Nemohla jsem se od poslechu odtrhnout.

cirruska
24.01.2022 3 z 5

Potřebovala jsem jednoduché odreagování a tato kniha/audio splnilo mé očekávání. Název je výstižný a trefný a platný na obě rodiny, může se brát doslova, nebo jako ironie. Příběh mě upoutal a poslouchal se velice dobře. Nikdo není bez chyby, ale je jasný komu se fandí a přeje.

kneslova
23.01.2022 5 z 5

Velice provedená kniha, na stejné téma jsem četla i Kukačky a to také bylo výborné čtení . Tady ovšem Slušní lidé v provedení thrilleru. Dobře napsaný příběh. Čtivé, napínavé

LisaBella
23.01.2022 4 z 5

Slušní lidé.... Jak začít? Ještě pořád mám na jazyku menší pachuť, která mne celým příběhem doprovázela. Musím uznat, že JPD čtenáře i tentokrát dovede na pokraj emocionálního pekla. Příběh je velmi autentický a musím říct, že jsem místy měla chuť se na to celé vykašlat a knihu odložit. To, co se dělo, bylo vážně protivné a smutné a k naštvání, ale bylo to velmi reálné a když jsem po dočtení přemýšlela nad tím, že tohle se lidem opravdu děje a mnohým i hůře, bylo mi do breku. JPD je Bůh psychotrillerů a i přesto, že tato kniha je na pultech velmi krátkou dobu, už teď se těším na další!

mi-380
19.01.2022 5 z 5

No, vypadá to, že slušňák je tu jenom jeden, možná. Povahy ostatních významných postav už tak čisté nejsou, takže úvodní pohoda navenek tolerantních Londýňanů při zjištění, že mají doma malé kukačky, se brzy začne plíživě měnit. Celkem zákonitě, to si musí uvědomit každý, kdo si představí jejich situaci (před pár týdny si to dokonce český čtenář a divák mohl vyzkoušet s TV seriálem na ČT). Autor v knize dovedně stupňuje napětí, přidává nové otázky a záhady odkrývá jen velmi pomalu, jakoby neochotně. Klid před bouří se mění v soudní drama, drama v napínavý thriller, thriller v pořádnou bouři a bouře utichá až s docela originálním obratem.
90 % (zatím 204 hodnotících je na tom v průměru stejně).

Hanaluna
17.01.2022 4 z 5

Neotřelé téma, tempo, napětí, pěkný konec. Knihu jsem poslouchala jako audio, interpretace tomu dodala pořádnou atmosféru a téměř frustraci, že se něco takového děje. Takže palec nahoru.

anebar
17.01.2022 4 z 5

Téma je takové, že bych si to nevybrala, kdyby záruku kvality nezaručovalo jméno autora na obalu. Pokud jste četli jiné knihy od stejného autora, tuto knihu si zamilujete. Děj se odehrává rozumně, uvěřitelně a neustále vás drží napjaté.

evask
17.01.2022 5 z 5

Doporučuji! Svižný čtivý děj a zajímavě vymyšlený byl i závěr.