Slovenský stát (1939 - 1945)

Slovenský stát (1939 - 1945) https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199421/bmid_slovensky-stat-1939-1945-ARY-199421.jpg 5 12 3

Slovenský štát vyvolává také dnes vášnivé debaty, má své plamenné zastánce a také odpůrce. Často se stáva tématem v současném politickém boji, což je v protikladě s nezaujatým zkoumáním historie.

Brunnetka
27.01.2021 5 z 5

Ucelená monografie, která mapuje historii Slovenského státu od jejího vzniku až po konec. Čte se to dobře a podá to takový ten ucelený přehled o části dějin daného území.

KejmlP
28.06.2017 5 z 5

Poctivě zpracovaný, hutný, a zároveň stručný přehled základních faktů o první Slovenské republice. Oceňuji schopnost autora vyzdvihnout to nejpodstatnější, a byť by se dílo pochopitelně dalo zásadním způsobem rozšířit, pro základní orientaci je obsah dostatečný. Pro celkové porozumění je ale nutno doplnit další literaturou, například otázka SNP je pojata skutečně extrémně minimalisticky.
Autor si zachoval maximální možnou míru objektivity, čehož si cením, zvláště s ohledem na dobu, kdy byla kniha vydána. Mohu doporučit.

SuperFrankie
06.04.2015 5 z 5

V českém prostřední asi jediná existující, ucelená monografie mapující historii Slovenského šťátu. Doporučuji.