Slib mlčení

Slib mlčení
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506185/bmid_slib-mlceni-YZ8-506185.jpg 5 893 893

Ospalé městečko Painters Mill v Ohiu narušila před šestnácti lety série brutálních vražd. Jednou z obětí mohla být i mladá amišská dívka Kate Burkholderová, která však surový útok naštěstí přežila. Jí i její rodině ale z tohoto dne zůstalo jako cejch temné tajemství, které si s sebou nesou dodnes. Všichni věřili, že zlo je navěky pohřbeno. O to děsivější je představa, že se vrah po letech vrátil. Nalezené tělo mladé dívky totiž vykazuje stejné známky mučení, jaké byly zaznamenány na obětech před šestnácti lety. Vyšetřování se ujímá mladá policistka Kate Burkholderová. Vzpomínka na prožitou hrůzu ji nutí zastavit vraha dřív, než udeří znovu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Sworn to Silence , 2010

berila
16.11.2017 5 z 5

Za mě výborná kniha, vše co má správná detektivka mít-hlavně co mám ráda-postupně se vyšetřováním dojde k pachateli. Ne každá detektivka to takto má, četla jsem Kyvadlo a tam se více honilo a střílelo, než vyšetřovalo. To nemusím.

Melaanie
12.11.2017 5 z 5

Příběh se mi líbil, bylo to napínavé. Rozuzlení nebylo do posledních stran k odhalení,což mě nutilo číst dál a dál. Zajímavě zasazený příběh do prostředí USA, kde žijí amisove a taky pohled na jejich kulturu, že které pochází hlavní hrdinka. Už se těším i na další díly, až si je přečtu.

JankaV80
08.11.2017 4 z 5

Detektivky ty já ráda a nápad z policistkou, která bývala amiškou a zná jejich kulturu, je prostě super. Jen děj knihy byl občas (zbytečně) trochu moc roztahaný a Kate se v některých věcech zbytečně pitvala. Závěr detektivky mě překvapil a rozhodně si přečtu i druhý díl ze série.

simika
05.09.2017 4 z 5

První díl z dosavadní série mi přišel nejslabší, naštěstí jsem ho nečetla jako první :-) Nicméně stále je to dobře napsaná detektivka s překvapivým rozuzlením.

ankaras
30.08.2017 5 z 5

Kniha je výborná, to ano, ale i tak jsem očekávala trochu více, takhle se řadí mezi "další dobré detektivky" a nikam jinam. I tak budu v sérii pokračovat.

pavčape
23.08.2017 2 z 5

Zas až tak pozitivně knížku nehodnotím. Zpočátku jsem se nemohla začíst, snad až od 250 stránky mě děj trochu zaujal. Věřila jsem, že postupně přečtu celou sérii Kate Bukholder, ale nyní nevím... Snad časem, až nebudu mít v plánu jinou knihu. Přeskakování z "ich" do "er" formy se mi nelíbilo a působilo na mě rušivě. Nicméně kdo byl pachatelem mě překvapilo. Něco mezi 2 a 3 *

konicekbily
10.08.2017 3 z 5

Monolog hlavní hrdinky a zároveň náčelnice policie okrsku, ve kterém jsou zachovávány tradice německy mluvících přistěhovalvů do USA, popisuje práci vyšetřovatelů v boji s masovým vrahem - s odbočkami do jejího dětství před šesnácti lety. Zajímavé oddychové čtení.

SimonaM86
17.07.2017 5 z 5

Paradoxně je tohle prvni kniha serie s Kate a Tomasettim a ja ji četla jako poslední, ale nic to na příběhu neubralo. Série se mi libila a tato knížka není vyjímkou...Doporučuju..Nevim proč, ale Johna Tomasettiho si představuju jako pana Božskeho ze Sexu ve městě

Clara del Valle
10.07.2017 1 z 5

Neurazí ani nenadchne. Kniha je velmi čtivá, ale zároveň je to velké klišé. Snadno předvídatelný vývoj i rozuzlení. Na dovolené se to dalo, ale zase žádné velké nadšeni.

Drahuska12
19.06.2017 5 z 5

Kniha mi vtáhla do děje okamžitě, nejsem typ člověka,který čte tento druh literatury ,ale můžu říci že po téhle knize určitě více začnu číst podobné náměty. Hl.hrdinka byla velmi sympatická a celý děj velmi čtiví ! Určitě doporučuji a přeji příjemné čtení :)

Shinky
17.03.2017 3 z 5

Mám z knihy rozporuplné pocity. Nejdříve se mi vůbec nedařilo se do děje ponořit, lezlo mi na nervy, že je kniha za hlavní hrdinku psaná v přítomném čase, i když tohle je samozřejmě můj problém, taky mi vadilo to klišé - policajtka skoro alkoholička, policajt taktéž, ten to ještě dolepšoval prášky... Za půlkou mě ale kniha celkem chytla a do konce jsem ji už přečetla s nadšením, přičemž konec hodnotím kladně hlavně také proto, že jsem vraha neodhadla a v podstatě nepodezřívala do poslední chvíle. Takže za mě dobrý průměr. Od této spisovatelky si už další knihy ale nejspíše nepřečtu.

davas
24.02.2017 5 z 5

První příběh od této autorky a hned trefa do černého .Nesrovnával bych to se severskými autory,styl je prostě jiný ,víc přímočarejší,ale to neubírá nic na napětí,které se s blížícím závěrem stupňuje .Kniha mne velmi bavila a já nemůžu dát nic jiného než 5 ks *

3nitka
08.01.2017 3 z 5

Celkom dobré čítanie, ale neviem či sa pustím aj do ďalšieho príbehu Kate Burkholder.

Simajs
28.11.2016 5 z 5

Super. Přečtené jedním dechem

PetraBery
12.11.2016 4 z 5

Zdařilá detektivka se sympatickou šéfkou Kate, která má za sebou hrůzný zážitek z minulosti... O Amiších toho v knize není tolik, jak by se dalo očekávat, brutálních scén dostatek... Napínavý děj a rozuzlení, která jsem úplně neočekávala. Ráda si přečtu i další díl.

MahulenaK
01.11.2016 5 z 5

Díky DK jsem objevila Lindu Castillo!!Druhá knížka za pět hvězdiček a další čeká na přečtení.Ještěže tak :-)

TeaPeter
12.10.2016 4 z 5

Výborně napsaná kniha. Jen v momentě kdy mezi hlavními hrdiny přeskakovala JISKRA jsem měl pocit, jako bych na několika stránkách skočil do úplně jiného, spíše červeného, žánru. Také mi přišlo, že překlad je místy takový... možná toporný - nejspíš se poohlédnu po originálu, abych věděl jak to napsala sama autorka. Věřím, že další díl bude lepší; už se na něj těším.

jarin58
02.09.2016 4 z 5

Brutální nástup,pak napětí trochu ochablo a konec opět plný napětí.Velice čtivá kniha.

Heyhey
27.07.2016 5 z 5

Jednoduchý vzorec, ale perfektně čtivé zpracování. Obávala jsem se brutality, ale i ta byla v kontextu příběhu zpracována dobře. Takže za mě - 100%. - a zvláště na prázdniny doporučuji.

Viviana-Mori
17.06.2016 5 z 5

Ať je to jak chce, dávám plný počet bodů, ať už je to díky stylu psaní, nebo tomu, že jsem se u knihy ani trochu nenudila... Vztah s Tomassetim byl dost prvoplánový a pousmívala jsem se, ale nevadilo mi to. Prostě fajnová detektivka, víc to asi rozebrat neumím.