Sleduj mě

Sleduj mě https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385630/bmid_sleduj-me-ETK-385630.jpg 4 325 91

Sleduj mě / Sleduj ma série

Tweety, soukromé zprávy i záznamy policejních výslechů… YA thriller pro onlineonovou generaci, který vás udrží v napětí do poslední stránky! Tessa má agorafobii, úzkostný strach z otevřeného prostoru. Utíká proto do online světa, kde je aktivní členkou fandomu zpěváka Erica Thorna. Když jí její idol nečekaně pošle zprávu, původně se záměrem si z ní vystřelit, jejich komunikace se rozvine v upřímné přátelství. Když se ale rozhodnou setkat IRL, na povrch začnou vycházet nebezpečná tajemství…... celý text

Romány Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Follow me Back , 2017

Carol96
15.05.2019 3 z 5

Knížku jsem si vybrala hlavně podle obálky. Musím říct, že je opravdu nádherná.

Po přečtení anotace jsem si říkala, že to bude opravdu super příběh. Když jsem knihu začala číst, tak mi přišlo, že se dlouho nic neděje. Moc mě nebavila. Poté, co jsem se konečně začetla, mi příběh utekl velmi rychle. Bylo to čtivé, milé, oddechové a hlavně u toho člověk nemusel vůbec přemýšlet. Jen to není úplně kniha pro mou věkovou kategorii. Určitě bych jí doporučila někomu mladšímu a ten z ní bude nadšený. Je to zamilované i napínavé, takže se nudit nebudete

Proto, že kniha není určena pro mou věkovou kategorii, jsem z ní nebyla tak moc unešená a dala jsem jí 3*/5*

Pedruska01
10.05.2019 4 z 5

Kniha se překvapivě hodně dobře četla, vážně to odsýpalo a nestačila jsem zírat, jak stránky mizí. Anotace mě nalákala, ale postupem děje jsem dostávala něco, u čeho jsem si nebyla jistá, zda to je to pravé ořechové. Každopádně, dala jsem se do toho, tak jsem to musela zkusit.
Četla jsem knihu, kde vystupují dva hlavní hrdinové - Tessa a Eric, promítají se tam různé zápisky přímo ze sociální sítě či vyšetřovacího jednání a dokonce i malý náhled do hlavy další, třetí postavy. Určitě bych to považovala za dobré zpestření.
Hlavní hrdinka byla především chorá. A pak i naivní. Přeháněla to po různu všemi směry, různé divné reakce, ale dejme tomu, že to bylo díky tomu stavu/posedlostí, kterými trpěla. Hlavní hrdina byl celkem v pohodě, proti němu nemám nic, snad jsem si ho i lehce oblíbila.
Netuším, zda to byl autorčin záměr, ale vyzdvihla sociální síť tak, že to ve mě evokovalo slovo: zlo. Možná to je taky tím, že nejsem člověk, který by tam musel být/žít 24/7 a všechno všem sdělovat. Dnes už bez ohledu na věk. To ani náhodou. Nechápala jsem to nastíněné dění, ale bohužel věřím, že to je holá realita. Ti lidé se chovaní... děsně, nepřiměřeně a nepochopitelně? Hlavní hrdinku jsem v určitém směru odepsala, ale zpětně - něco na tom pravdy je, takže beru zpět.
Ten vývoj nebyl špatný, vlastně díky té čtivosti jsem prostě nutně potřebovala vědět, co to znamená, jak to dopadne. Navíc, prezentuje se to jako thriller, takže jsem užuž chtěla to vrcholné napětí či co. Dostávala jsem jen malé útržky tajemství - stále dokola, o kterém hlavní hrdinka nedokáže a nechce mluvit. Fajn. Jenže blížil se konec knihy a autorka tam musela něco nacpat, takže to konečně vyklopila. Nebylo to špatný. Nemůžu jednoznačně říct, že by mě napínala jak kšandy, ale zájem tam byl. Vlastně můžu říct, že to dopadlo dobře, že bych byla i spokojená, jenže by tam nesměl být ten poslední policejní zápis, který mě zmátl a dost překvapil. Člověk má hned úplně jiný závěr - že prostě Tessa byla velmi chorá anebo, že to bylo nafingováno. Teorie mám. Trošku otevřený konec, proto bych pochopila další díl, který pár zdrojů naznačuje. Jenže to zjištění se mi upřímně nelíbilo. Seděl mi tam ten dobrý konec.
Trochu autorku podezírám z toho, ačkoliv tím termínem obvinila snad všechny hlavní postavy, tak především to chtěla udělat čtenářům, a to, aby trpěli "sebeklamem". Podstrčila jim představu, která ve finále není. V některých příbězích to je výborný tah, tady... osobně mi to pokulhává.
Pro shrnutí, nebylo to nejhorší, do thrilleru daleko, je to dost oddechové čtení, nic náročného, ale neuvěřitelná čtivost. S hodnocením si nejsem nějak jistá. Určitě ne 4 ani 3* ani nic mezi tím. :D

Zuzilady
26.04.2019 3 z 5

Nevím co si mám upřímně o knize myslet. Naivní? Samozřejmě vždyť je to YA, ale chvilkový potenciál má. Řekněme si na rovinu, každý v dnešní době má svého Taylera, člověka, kterýmu se svěří se svými problémy a uleví se mu. Vzniká mezi nimi zvláštní vztah, který naplňuje jistá očekávání.Upřímně kniha se mi libila, bylo fajn, číst konečně nepovinou četbu. Knihu bych výhradně doporučila holkám ve věku 12-14. Věřím, že u nich to bude mít velký úspěch než u starších čtenářů.

Hania932
22.04.2019 5 z 5

Tohle byla pecka. Kniha se mi stašně líbila. Vůbec jsem nečetla o čem má kniha být takže to pro mě bylo takové "překvapení". Děj se mi moc líbil, bylo to zase něco jiného. Hlavní postava Tessa mi hodně sedla. Dokázala jsem se do ní vcítil a chápala jsem její strach a úzkosti. Eric byl zase nepochopený zpěvák, který by byl radši kdyby žádnou slávu a fanynky neměl. Líbilo se mi, že kniha poukazovala na dnešní dobu. Psaní přes sociální sítě s někým koho vůbec neznáme je dnes běžné, a proto se mi to líbilo ještě víc. Děj byl čtivý a poměrně rychle se to četlo. Posledních asi 50 stránek jsem byla úplně na nervy, vůbec jsem si nedokázala představit jak by to mohla skončit. A na konec jsem zůstala koukat s otevřenou pusou. Něco takového jsem vůbec nečekala a už teď nutně potřebuji vědět, jak je to s Tessou a Ericem. Dofám, že autorka napíše pokračování!
Kniha je čtivé a hodně zajímavá. Stránky utíkají jedna za druhou a než se nadějete jste na konci knihy. Děj byl nepředvídatelný a konec vás hodně překvapí. Za mě super!

Magdyla.8
21.04.2019 2 z 5

Nemuselo by být ani pokračování knihy. Sice konec byl dost peprný a dobře to završil, ale pro mě celkově příběh byl těžko uvěřitelný.

smejkalova.m
08.04.2019 4 z 5

Ehm... ten konec jsem vůbec nepochopila, doufám, že bude pokračování. Jinak knížka se mi líbila, ale čekala jsem od ní asi daleko víc než mi dala..

czeliza
05.04.2019 3 z 5

Pro jednou si (tak úplně) nemyslím, že Wattpad kniha měla na Wattpadu zůstat. Napsáno celkem čtivě, téma zajímavé, logické vyústění mnoha situací, využitý potenciál. I ten záporák byl solidní, až se mi z nějakých jeho scén zvedal duševní kufr. Jen u hlavní postavy si nejsem jistá, jestli je to šikovně napsaná narušená dívka, nebo "trochu víc na hlavu" typická YA hrdinka. Asi každému k posouzení. Škoda, že kniha jako celek neměla moc šťávu a nezanechala žádný trvalý dojem. Snad kromě konce, jehož význam mi tak trochu unikl, jakože...Cože?

MiliKry
22.03.2019 3 z 5

Knížka spíše pro mladší ročníky, ale dočíst jsem ji musela, abych věděla, jak to dopadne :)...být mladší, zamiluji se do Erica Thorna :)...ale co ten konec?

anet8843
12.03.2019 2 z 5

Pointa celkem dobré, poslední kapitola nejlepší z celé knihy. Jinak je to takové klišé, přeslazené...

janina66
11.03.2019 4 z 5

Celá kniha se mi moc líbila, až na ten konec. Nějak jsem ho nepochopila?! Škoda, že to není ucelená kniha. Nevím, co by mělo být v pokračování. Snad vysvětlení konce knihy.

Emičkazknihy
09.03.2019

Příběh byl okouzlující tím, že hlavní hrdinka nebyla ta klasická knižní postava, zamilovaná do knih, tajemná a na první pohled okouzlující, takže jí nemůže odolat žádný muž. Hrdinka byla zlomená dívka s duševním poruchou a ke všemu s nesmírně zamotaným životem.
Ještě jedna věc mě po dočtení ohromila, poslední stránka může změnit vše, co jste si o postavách mysleli. Ovšem byla jsem mírně zklamaná a zároveň potěšená koncem, který byl trošku náročnější na pochopení, ale pochopit se dal, pokud si čtenář dal záležet(kdo četl pochopil, kdo ne pochopí).
Ale jednoznačně budete příběh hltat, kvůli obrázků, hrdinům, textu i všemu okolo.

beruzzka
07.03.2019 5 z 5

Rozhodne jedna z nejlepsich knizek posledni doby.
pribeh se cte sam, ani na chvili me knizka neprestala bavit a do posledni stranky by me nenapadlo, ze to takto skonci

Anna 13
02.03.2019 4 z 5

Tahle kniha je neskutečná tím, kolik důležitých pocitů a témat odkrývá...
Zabývá se úzkostmi, strachem, stalkingem...
Pomůže vám uvědomit si strašnou spoustu věcí.

A také je nebezpečná... Protože se do ní zamilujete, stanete se jí zcela posedlí... a ona vám potom tak trochu zlomí srdce...

Většina lidí, co knihu přečetla, mluví o jejím konci. O něčem zcela šokujícím, jedinečným a nečekaným. Mě se to ale vůbec nelíbilo a přijde mi, že to pošpinilo celou knihu. Také tomu asi nikdo neporozumí - každý má svou verzi, ale vysvětlené nebylo nic, takže všichni čekáme na druhý díl, který já osobně číst asi nebudu. Myslím, že kniha byla nějak zakončena - jakkoliv podivně a já asi nepotřebuji číst pokračování... Raději si ho vysním, než abych byla opět zklamaná.

První polovina knihy - i něco málo přes polovinu, je naprosto geniální. Odráží se v ní všechno, co známe a co je nám blízké. Slepé fanouškovství, čas strávený na sociálních sítích sledováním druhých, strachy, úzkosti,...
Je to trochu sonda do našeho svědomí...
A také se začne rozehrávat absolutně přenádherný romantický vztah dvou lidí, co se nikdy neviděli, ale co si rozuměli a otevřeli se jeden druhému tak, až vás to dojímá k slzám. Oba dva budete milovat, to je téměř jisté...

A za polovinou knihy se začíná do romantiky míchat thrillerové napětí, které vrcholí v takovou překombinovanost, že příběh ztrácí na uvěřitelnosti.
Ale ta více než polovina knihy mě překvapila a fakt stála za to... Neskutečně mě bavila.

Knihu bych doporučila nejen mládeži, ale i jejich rodičům. A především bych ji dala číst povinně každému, kdo touží po slávě. Věřím, že lidé, co chtěji prorazit v showbyznyse, co se hrnou do SuperStar a podobných soutěží, by si po přečtení tyto své touhy rozmysleli. Sláva je tu odstrašující, hodně depresivní. A věřím, že taková ve skutečnosti opravdu je.

astra3
02.03.2019 5 z 5

Sice už nejsem young adult, ale příběh byl aktuální a čtivý. Konec nás nutí čekat na pokračování.

vlcice326
28.02.2019 5 z 5

Ze začátku mi to přišlo celkem jako nuda, říkala jsem si: ,,Ježiš, nějaká samozvaná autorka z Wattpadu napsala příběh a hned se taková blbost vydává jako knížka, ale to byl omyl!
Pak se knížka dost slušně rozjela. :)
Začalo se to zamotávat, ale na konci se to rozmotalo.
Ale na úplným konci se to zase zamotalo! Konec byl celkem děsivý :o . Jestli existuje druhý díl, tak se na něj těším. Tahle knížka fakt stojí za přečtení :)

evik91
20.02.2019 5 z 5

Knížka se mi velice líbila. Shltla jsem jí během jediného dne. Je zasazena do současné doby se současným tématem sociálních sítích. Jen ten konec jsem moc nepobrala. Ale aspoň si můžu myslet na lepší konec.

Gabetka
14.02.2019 5 z 5

Po přečtených komentářích jsem pořád očekávala ten podivný konec a až do poslední chvíle jsem si myslela, že snad ostatní četli jinou knihu. Ale taky jsem se dočkala a páni, zůstala jsem s otevřenou pusou. Až na jednu nevysvětlenou temnější linku opravdu až do konce věříte, že čtete dobře napsanou romantickou knihu pro dospívající. Netušila jsem, že má kniha pokračování, a doufám, že u nás brzy vyjde. Zpočátku mi motala hlavu spousta twitterových termínů, ale časem jsem se zorientovala a užívala si čtení.

juni
10.02.2019 5 z 5

Tahle knížka mě dostala. Naprosto skvělá. Až na ten konec, který skončil tak napínavě, že potřebuju hned další díl.

Knihomolka97
06.02.2019 4 z 5

Panejo. To byl mazec.
Po pomalejším začátku se kniha tak rozjede, že nemůžete přestat číst. Tak to teda bylo aspoň v mém případě. Kniha je předvídatelná, ale mnoho věcí mě doost překvapilo a jako TEN KONEC? Jako vážně? Nutně potřebuju další díl!

polaris
02.02.2019 2 z 5

Když jsem knihu začala číst, očekávala jsem thriller, jak byl podle anotace naznačen. A to byla chyba. Kniha není skoro vůbec thrillerová. Akce začne být až někdy kolem 240 stránky, kdy se začíná dít něco, co tomu žánru odpovídá.
Což mě na téhle knize hrozně zklamalo. Čekala jsem thriller, ale dostala jsem konverzaci, někdy až přehnaně přeslazenou, mezi dvěma lidmi, proloženou policejním výslechem, který začne dávat smysl až na konci.
O hlavní hrdince, proč trpí fobií, se dozvíme, až na konci knihy a ani to není vysvětleno moc přesvědčivě.
A co se týče hlavního hrdiny, chvilkama mi přišlo, že ani neví co chce. A hádá se sám se sebou.
Abych to shrnula. Kniha se čte velmi rychle. Položení policejním výslechem dává čtenářům otázky, vysvětlené na konci knihy. A celý děj se odehrává jen jako konverzace, až tedy ten konec. Když se tedy kniha konečně dostane k zajímavé části, tak ta stála za to.