Sleduj mě

Sleduj mě https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385630/bmid_sleduj-me-ETK-385630.jpg 4 325 91

Sleduj mě / Sleduj ma série

Tweety, soukromé zprávy i záznamy policejních výslechů… YA thriller pro onlineonovou generaci, který vás udrží v napětí do poslední stránky! Tessa má agorafobii, úzkostný strach z otevřeného prostoru. Utíká proto do online světa, kde je aktivní členkou fandomu zpěváka Erica Thorna. Když jí její idol nečekaně pošle zprávu, původně se záměrem si z ní vystřelit, jejich komunikace se rozvine v upřímné přátelství. Když se ale rozhodnou setkat IRL, na povrch začnou vycházet nebezpečná tajemství…... celý text

Romány Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Follow me Back , 2017

Sabča92
07.11.2018 4 z 5

Sleduj mě mi nepřišel jako thriller, ale jako romantická young adult kniha s malou dávkou napětí v samotném závěru. Celou knihu hodně zachránila její čtivost a kapitoly, které byly psány jako policejní záznamy, které celé knize přidávali na zajímavosti. A samozřejmě musím pochválit za závěr, který jsem si musela přečíst dvakrát. Doufám, že u nás vyjde i druhý díl :-)
Kniha je autorčina prvotina, takže i z tohoto důvodu autorce odpouštím několik nedostatků a těším se na další tvůrčí počiny :-)

Vee1718
04.11.2018 4 z 5

Kniha přečtena během pár hodin. Čtení utíkalo, až najednou byl konec. Stále nevím, co si o tom myslet. Otevřený konec mě naštval, jsem ten typ, co musí vědět, jak určitá věc dopadne :) Každopádně kdo hledá něco na odlehčení, kde nemusí moc přemýšlet, tak doporučuji.

Kaculman
24.10.2018 2 z 5

No asi nebudu nadšená jako ostatní, ale... co to bylo?
Jasně chápu, že je potřeba udržet napětí, vytvořit zvrat, ale tady vlastně 300 stránek čtete o ničem, a na posledních 70 stranách se odehraje to co by se mělo odehrávat právě na těch 300 stranách.
No... nejsem nadšená, další díl si možná koupím. Ale za mě to bylo zdlouhavé a nutilo mě to přeskakovat opakující se pasáže.
Nejsem sice cílovka těchto knížek, ale YA miluju, ale četla jsem 100x lepší YA knížky

kneslova
14.10.2018 3 z 5

čtení pro mládež

Kayla
14.10.2018 5 z 5

Další skvělá kniha. Zpočátku mi přišla chaotická co se týče toho Twitteru. Přiznám se, že jsem ho nikdy nepoužívala a proto jsem se v tom jeho fungovani chvíli ztrácela. Ale jinak kniha je napsáná velmi čtivě. Doporučuji

Oriska
14.10.2018 5 z 5

Po poslední knize, kterou jsem četla, jsem potřebovala vzpruhu, protože mne skoro ničím nezaujala, jsem sáhla po Sleduj mě... Nic jsem od toho nečekala. Zaujala mne obálka a téma a nelituji. Postavy se mi postupně dostávaly pod kůži a to jsem zjistila až ve chvíli, kdy jsem se ušklíbala ve chvílích, kdy se ušklíbali či usmívali oni, když rozvedelili toho druhého. A nebo, když jsem ke konci trpěla tak, jako oni dva.
Rozhodně si knihu v budoucnu ještě přečtu a už teď se těším na to, až u nás vyjde další díl! (Nebo v to aspoň doufám.)

tteerriinnaa
13.10.2018 5 z 5

PECKA! PECKA! PECKA!

Efeméra
12.10.2018 5 z 5

Tahle kniha… S jistotou o ní můžu říct jednu věc. Bylo to něco, co jsem vůbec nečekala. Řekla jsem si, že si před spaním přečtu jednu kapitolu a potom si už pamatuju jen záblesky zběsilého čtení a nakonec to, jak knihu před čtvrtou ráno zavírám. Tenhle YA thriller je jednoduše až přehnaně čtivý. I když námět zní jako něco klišoidního a prvoplánového, nakonec taková knížka vůbec nebyla. Autorka dokázala příběh velmi obratně vylíčit třeba i za pomocí policejních záznamů nebo Twitteru. Sleduj mě se dotýká zajímavých témat – agorafobie, stalkingu, bezpečí na internetu nebo taky mentálního zdraví. S jistotou můžu říct, že jsem ještě nečetla nic podobného. Celý příběh je postavený především na online interakcích a bylo neuvěřitelné, jak všechny působily reálně. Obzvlášť to zdůraznilo fakt, že člověku opravdu může záležet na někom, koho zná jen z dopisování po internetu. Momentálně chci jen jediné, a to další díl! :D

danielas.books
09.10.2018 4 z 5

Při první polovině knihy jsem se docela nudila, ale druhá polovina to skvěle vynahradila. Co se týká postav, tak hlavní hrdinka mi občas vadila, ale jelikož je taková kvůli tomu co se jí stalo, tak ji za to nemůžu odsuzovat. Konec byl skvělý a já doufám, že brzy vyjde druhý díl :)

Nikolaoss
06.10.2018 4 z 5

Tak teda!
To jsem nečekala, že mě to tak moc chytne. A ten konec... Nevím co si myslet, mám vlastní teorie, ale musím vědět pravdu. Takže další díly si nenechám ujít. Skvěle napsané, sympatické postavy, napínavé, a celkem mrazivě realistické - a to vše v žánru YA. Takže jo, já jsem dost nadšená :)

Teris194
01.10.2018 5 z 5

OBSAHUJE SPOILERY
Tak jo. Po přečtení jsem tak 10 minut seděla a sama si skládala konspirační teorie. Na to že to je YA žánr, mě to dostalo neskutečně. S postavou Tessy jsem soucítila a Erika svým způsobem chápala,jen je škoda že se víc nerozvinula postava Blaina. Nedozvěděli jsme se kde Blaine na Tessu vlastně přišel a co stálo u zrodu jeho posedlosti - to, že se potkali v New Orleans na kurzu mi nestačilo. Teď nejspíš budu sledovat reakce ostatních a netrpělivě vyhlížet další díl, protože konec mi opravdu nic neřekl, jsem z toho v pasti. :-D