Karibské tajomstvo

Karibské tajomstvo
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150184/karibske-tajomstvo-150184.jpg 4 429 429

Slečna Marplová série

Slečna Marplová verná svojim zásadám nezaháľa ani počas dovolenky v exotickom Karibiku. Aj keď pátra zväčša na vlastnú päsť, v cudzom prostredí ťažšie nájde zasväteného spojenca. Smrť mladej slúžky a vražda mladej ženy trpiacej psychickými poruchami sú však priveľkou výzvou pre jej ctižiadosť

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

A Caribbean Mystery , 1964

Medunka22
15.12.2018 5 z 5

Slečna Marplová je připravená vždy a všude.

kap66
17.08.2018 5 z 5

Zažívám tak trochu marplovské léto (rozumějte - čtu jednu za druhou); Karibské tajemství se k létu hodí ve všech ohledech.
Slečna Marplová je vytržená ze St. Mary Mead. Až tak, že ona, nejlepší posluchačka všech vyprávění, pouští historky budoucí oběti tak trochu jedním uchem tam a druhým ven a - začne dokonce sama o sobě pochybovat!
"Jsem hloupá - ano - vím, že jsem tupá. Pravda přece musí být docela prostá! Jen ji najít - jen si umět udělat pořádek v myšlenkách jako doma při úklidu..."
Ono "doma" aplikuje, jako vždy - a výsledek je jasný, jako vždy. A tak to má být.

Dajda
05.08.2018 5 z 5

Moje první zkušenost se slečnou Marplovou a musím přiznat, že pro ni mám slabost :-)

pip11
30.06.2018 5 z 5

Slečna Marplová na dovolené. Nevěděla jsem, jestli tropické prostředí bude oproti Anglii to pravé ořechové, ale vůbec mi to nevadilo. Vraha jsem neuhádla a o to překvapivější bylo odhalení.

konicekbily
13.06.2018 5 z 5

Asi se v St. Mary Mead tenkrát na chvilku přestalo vraždit - tak Agatha vyslala slečnu Marplovou na "pracovní cestu". Na pracovní cesty obvykle jezdil Hercule - a ten měl asi dovolenou. Každopádně si slečna Marplová počínala výtečně a další detektivní bonbónek byl na světě!

Alizon
01.02.2018 4 z 5

Dobrá detektivka, ačkoliv mezi moje top se slečnou Marplovou nepatří. Poirotovi cestování podle mého svědčí, slečna Marplova se mi lépe vyjímá doma. Ale určitě stojí za přečtení.

bleska
16.10.2017 3 z 5

Klasická oddechová krimi.

85098211
25.08.2017 5 z 5

Paní Agatha Christie je moje absolutně nejoblíbenější spisovatelka a pokaždé, když si přečtu nějakou další knihu od ní, taky vím, proč to tak je ;-). Také tato kniha je podle mého názoru výborná, k tomu navíc zajímavé a exotické prostředí Karibiku - prostě paráda! :-)

Majdule
25.02.2017 4 z 5

Slečna Marplová v akci - to je Karibské tajemství. Zbavena obvyklých výhod známého prostředí se probíjí případem netypicky tápavě, ale nakonec ji vrah samozřejmě neunikne. Jen mě mrzí, že přeci jenom jedné vraždě nedokáže zabránit, i když je to oběť, které nikdo neželí a která se sama provinila. Motiv skleněného oka je malinko „jednoduchý“, jindy slečna Marplová vyřeší případ na základě mnohem důmyslnějších postřehů, ale příběh se čte lehce a příjemně. Navíc jedna z postav připraví slečně Marplové ještě jeden pozdější případ, a to je určitě bod plus.
75 %

natkaf
28.02.2016 5 z 5

Jako vždy, skvělá kniha. Agatha nikdy nezklame. Od začátku dokonce jsem nebyla schopná určit, kdo je vrah. Napínavé od první po poslední stránku.

Meme
11.02.2016 4 z 5

První půlku knihy jsem četla nekonečně dlouho, vždy jsem ji odložila a vrátila až za nějaký čas. Když jsem se však dopracovala k druhé půlce, začalo to být velmi zajímavé a moc mě to bavilo. Druhou půlku knihy jsem přečetla velmi rychle, a moc překvapující a napínavý konec mě nadchl :).

evca7271
10.01.2016 5 z 5

Moc pekne cteni

astroweb
08.10.2015 4 z 5

Opět jedna čtivá, zajímavá a oddychově příjemná.

Owain
01.07.2015 4 z 5

Dobré počtení, tipovala jsem zase špatně =)

kiki11
18.01.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem dosud od Agathy četla. Troufám si říct, že téměř srovnatelné s Deseti malými černoušky. Skvělé počtení.

evasamankova
03.07.2014 4 z 5

Další výborná detektivka od A. Christie. Pachatele jsem jako vždy neuhodla-)

me.odstiny.knih
24.06.2014 5 z 5

Ta slečna Marplová je, ale hlavička.....

Modrina
19.05.2014 5 z 5

Zajímavé, napínavé, čtivé. :)

Zdenda20
28.04.2014 3 z 5

Knížka je čtivá, ale podle této knihy chápu proč se vraždí starší zvědavé dámy.

Kurka
14.04.2014 5 z 5

Pro mě kniha za 4 *, ale pátou musím dodat za to, že snad poprvé za nějakou tu desítku přečtených knížek jsem neměl žádný tip na zločince.