Slabikář vnitřní modlitby

kniha od:

Slabikář vnitřní modlitby https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293029/mid_slabikar-vnitrni-modlitby-uXK-293029.jpg 4.9 8
Koupit Koupit eknihu Bazar

Kniha předního českého znalce karmelitánské spirituality přibližuje pomocí dvanácti klíčových slov sv. Terezie její praxi vnitřní modlitby. Výklad kombinuje jak vyprávěcí styl (kde se autor tak trochu dělí o své osobní zkušenosti se spiritualitou světice), tak přístupným způsobem styl věroučný (kde prezentuje popularizujícím způsobem nauku sv. Terezie). Představuje tak přístupnou a živou formou poklady duchovního dědictví, které jsou stále živé, jen jsou rozprostřeny pro celých spisech sv. Terezie.... celý text

Žánr:
Náboženství

Vydáno: , Portál
více info...

Komentáře (4)

Komentáře 4 Recenze 0

Chesterton
Chesterton
28.05.2023 5 z 5

Zcela zásadní (v dnešní době - co v některých rysech občas připomíná stavbu babylonské věže, často i v katolické církvi samotné - dvojnásob) je v knize to, že autor staví na Terezii z Avily.
Pro méně zdatné nebo zkušené (ke kterým se směle a beze studu hlásím) je potom výborné to, že Tereziinu zkušenost doplňuje svou vlastní!
Dle otců trapistů z Nového Dvora, lze použít i jako modlitební text pro ty, co stále po vnitřní modlitbě touží a moc jim to nejde :o)
A jak píše Hanka pode mnou - je to kniha na pravidelné opakování a pravidelné dozrávání . . .
Děkuji.
10/10

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova
24.11.2022 5 z 5

Knihu P. Kohuta jsem poprvé četla loni touhle dobou a nemůžu ji dost doporučit. Pomohla mi pokračovat tam, kde jsem se před lety zastavila, na stále nově darované cestě vysvobozování a otevírání, vtahování lidského srdce i světa do Boha. Od závislostí ke svobodě, od sentimentality k lásce, od modloslužby k adoraci.

Kdybych měla mít nějakou výhradu, přimlouvala bych se za střídmější užívání vykřičníků.


marierachel
marierachel
17.10.2021 5 z 5

Jsem velmi vděčná, že jsem díky Pavlu Vojtěchu Kohutovi objevila sv. Terezii z Avily, na kterou bych si bez něj nejspíš "netroufla". Líbí se mi směs teorie i názorných příkladů, je toho všeho tak akorát. Autor má schopnost prostými slovy a často velmi prakticky postihnout okolnosti skryté, těžko postihnutelné. Cením si taky otevřenosti autora ohledně svých osobních zápasů.

Vojslava
Vojslava
27.09.2018 4 z 5

Milé zopakování základů, k nimž autor přidal i své vlastní zkušenosti, které jsou občas pro současného čtenáře názornější než co jiného. Každopádně je to výborný počin pro ty, kdo s modlitbou chtějí doopravdy (možná už poněkolikáté) začít...