Aleh
05.09.2018 5 z 5

Při hledání knihy v domácí knihovně, která byla poprvé vydaná v roce mého narození, jsem na ni narazila a hned jsem věděla, že to bude asi kniha, kterou hledám. Ano, to je ona! Nádherně ilustrovaná, krásně červená, léty poznamenaná, ale stále zachovalá a poprvé vydaná v roce mého narození! Pro mě tehdy jako malou školačku kniha všech knih. Když jsem ji otevřela, rozprostřel se přede mnou svět mého dětství a zastavil se čas. Jak dlouho nespatřily stránky mého slabikáře světlo světa? Listovala jsem a vzpomínala. Opět děkuji čtenářské výzvě za krásnou vzpomínku. kdo z nás, kteří jsme se učili číst z tohoto slabikáře, by si nepamatoval tu starou známou větu, že máma mele maso? Věta, kterou citujeme dodnes, kdykoli si na ten náš slabikář vzpomeneme.

Jana283
17.08.2018 5 z 5

To byly tak krásné knižky. A pak modrá čítanka z druhé třídy. To se nedá nevzpomínat. Je zajímavé, že stejný slabikář měla i moje maminka. Dnes nemají stejné knihy ani děti jedné generace.

Péťa1950
19.07.2018 5 z 5

Všichni jsme nějakým slabikářem začínali, tento je z doby, kdy už jsem sama učila. Ale větší děti.

Nelly
22.06.2018 4 z 5

Vzpomínka na školní léta. Literární kvalitu zde asi nikdo nehodnotí, ale já musím připomenout nádherné ilustrace, kterým se snad vyrovnají jen ty od Kvěchové a z posledních let od Zmatlíkové (co se týče slabikářů).

Allla9
27.03.2018 5 z 5

Přebírám knihovničku a vykoukl na mě Slabikář, ze kterého jsem se učila číst.Celý jsem si ho znovu prolistovala a zavzpomínala na dětství.

evelýny
06.01.2018 5 z 5

Rozhodně první kniha, kterou jsem - jako ostatně všichni - ,,přelouskala" osobně :-)
Díky několikerému stěhování a čím dál více stísněnějšímu prostoru v mojí knihovně, jsem o tuto knihu byla nucena přijít.
A tak mně nezbývá než s nostalgií vzpomínat..
Máma mele maso... Ema má mísu ... Ó, my se máme... :-)
P.S: A navždy bude tento slabikář spojen se jménem mojí první učitelky, která s nesmírnou trpělivostí mě dyslektika nezatratila a zasela tím v mém srdci lásku k literatuře, touhu po příbězích. Učitelka, která mě zkrátka naučila číst.
Děkuji vám, paní Ireno Kabátová.

Jirinamac
31.12.2017 5 z 5

Nejdůležitější kniha, která nás dostala do života. Tenkrát jsem moc dobrý čtenář nebyla.

vivienna
23.11.2017 5 z 5

..důležitá kniha v mé knihovničce, která odstartovala mou celoživotní lásku - čtení...
Jak jsem se každé vánoce těšila na novou knížku pod stromečkem...to byl vždycky ten nejkrásnější dárek a potom rychle pod peřinu a vydat se do kouzelného světa představ, fantazie a snění:-)

bedkniha
12.06.2017 5 z 5

Konečně mám slabikář doma, mám ohromnou radost. Sehnala jsem ho za rozumnou cenu a ve velmi dobrém stavu. Krásná vzpomínka na školní léta .........

Hoshi
11.02.2017 5 z 5

Krásný slabikář s nádhernými ilustracemi. I když jsem se z něj neučila, jsem ráda, že je v naší domácí knihovničce.

Sarah01
19.01.2017

Taky ho vlastním a opatruji jako oko v hlavě, už jen pro ty krásné vzpomínky.

hlavin
09.08.2016 5 z 5

Nádherná kniha, která má čestné místo v mé knihovně. Je to milá vzpomínka na mé dětství. Neváhám říci, že tato kniha mi dala rozhodně nejvíc ze všech knih. Je i pěkně graficky zpracovaná, skvěle ilustrovaná.

limetka2008
19.05.2016 5 z 5

Ano, ano, tohle byl ten náš. Nebyla to sice moje první přečtená kniha, ale velmi se mi její věty vryly do paměti. Komu by se nevrylo stokrát dokola opakované " máma má maso"? A jiné nezapomenutelné perly :)

Mocharka
03.10.2015

To zírám - slabikář - nádherně zpracovaný a jeden z nejhezčích.Mám ho doma na památku.

woodward
06.09.2015 5 z 5

Kromě (některých) říkanek k jednotlivým písmenům abecedy jsem si z této knihy zapamatoval důležité sdělení: TÁTO TA PILA JE TUPÁ ;)

Damato
20.04.2015 5 z 5

u této knihy vidím naší paní učitelku v první třídě, která nás učila: " Alenko stůj auto houká, na něm je v pytlích bílá mouka....." , i první návštěvu knihovny, kdy jsem si půjčila v knihovně v Česká Třebové svoji první knížku, úplně cítím její vůni a svou důležitost, když jsem si ji na noční stolek u postele dala a do dneška ji vidím- byly to pohádky od Erbena. Město i knihovnu jsem vyměnila, ale do dnes je pro mě příjemný zážitek jít do knihovny a probírat se v knížkách

kozo.roh
06.11.2014 5 z 5

Slabikář a Početnice pro první třídy. To byly první učebnice, na které člověk jen tak nezapomene. Jako prvňáčci jsme je nosili každý den do školy a rodiče je nám i schovali, abychom je znovu objevili už jako dospělí a zavzpomínali s dětmi na své první školní krůčky. :-)
A proč pět hvězdiček? Protože pro šestiletého kluka to opravdu byla velmi důležitá kniha. Byla to brána do světa literatury

tapuz
22.10.2014

Slabikář mého dětství. Krásný!

hankapimi
22.10.2014 5 z 5

Tento SLABIKÁŘ a POČETNICI mám mnoho let uschované a nyní do nich nahlížím se svými vnoučaty, když se učí číst i počítat, mladší vnoučci si podle krásných obrázků malují - co víc by si mohli autoři těchto učebnic přát !!!

Atuin
16.06.2014 5 z 5

K tomuto slabikáři mám obrovský vztah. Je to ten nejkrásnější slabikář jakým jsem kdy mohla listovat a velice" závidím" své sestře že se právě z něj učila číst, ty kresby, jsou skutečně nepřekonatelné, jak píše dáma pode mnou. na tuto knížečku, tak důležitou a tak krásnou je pět hvězdic málo:) ( a když si ještě vybavím jakou má schovanou početnici, a její ruštinu...)