Skutečnost a sen (Alexandr Grin ve vzpomínkách)

Skutečnost a sen (Alexandr Grin ve vzpomínkách) https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399548/bmid_skutecnost-a-sen-alexandr-grin-ve-v-xtT-399548.jpg 5 3 2

Kniha obsahuje Grinovu biografii Svědectví mého života a pak dalších devět textů, v nichž Grinovi přátelé, obdivovatelé a životní partnerky vzpomínají na tohoto vynikajícího spisovatele.

Novely Povídky Biografie a memoáry
Vydáno: , Odeon

Vospominanija ob A. Grině , 1971

orinka3
02.05.2020 5 z 5

Jeho vzpomínky jsou i po těch letech překvapivě živé. Neuvěřitelný člověk. Takřka bez prostředků, ještě dítě, a vydává se do neznáma za svým námořnickým snem. Dnes by to málokdo dokázal. Jeho fyziognomie ho předurčovala k duševní práci, ale on dřel a žil na okraji společnosti. Snílek s mozoly na rukou, mezi štěnicemi. Já bych řekla, že kniha zaujme nejenom jeho příznivce. Je krásně čtivá, zajímavá barvitými popisy přístavů i tehdejšího života. A po autobiografickém začátku kniha pokračuje vzpomínkami jeho přátel. Cenný zdroj informací o spisovateli, který si rozhodně nezasluhuje zapomenutí.

jozik_v_tumane
13.01.2020 5 z 5

Pro milovníky A. S. Grina – nezbytnost. Kdo nemá k autorovi vztah, tomu to nic neřekne.

Alexandr Grin (p)
ruská, 1880 - 1932