Skutečná událost

Skutečná událost https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144745/bmid_skutecna-udalost-QUD-144745.png 3 169 169

Román o tom, co vzejde z jednoho obyčejného rande, jednoho obyčejného přátelství, jedné obyčejné exekuce a z obyčejné touhy po pomstě. Hakl zůstává věrný žánrové nezařaditelnosti – útržky z historie německé RAF se mísí se současným českým marazmem, existenciální thriller s milostným příběhem, šedý optimizmus s černou realitou. Poprvé se však v jeho próze objevuje aktivní prvek – čin jako jediné možné řešení.... celý text

barbucha07
22.04.2014 1 z 5

Česká próza se zřejmě nachází v hluboké krizi pokud toto je nejlepší próza roku 2013 podle ceny Magnesia litera. Bohužel jsem v tomto románu nenašel vůbec nic ...

kocourbeng
20.04.2014 1 z 5

Zklamání. To je můj pocit po přečtení „příběhu“. Nesouvisející bláboly bez ladu a skladu. Zajímavá slovní zásoba, ale mnohdy s vyumělkovanými výrazy neodpovídajícími realitě dialogů. Sofistikované grafomanství. Výhoda knihy je, že není dlouhá. :P
Pitvor

Moňa69
21.03.2014 1 z 5

O ničem! Tak jsem se na Skutečnou událost těšila a ono ani prd.

hipsterkaj
15.03.2014 3 z 5

Nic zvláštního. Ani nápadité, ani vtipné, ani jazyk mě moc nezaujal. Nepochopila jsem ty jednoznačně kladné recenze. Každý talentovanější třicátník by to napsal líp.

CvB
09.12.2013 4 z 5

Zajímavá knížka, které jsem se (kvůli komentářům) trochu bál. Ale dobře se čte a určitě jsou v ní myšlenky, které člověka přinutí se zamyslet. Co třeba tahle: "Bolševizmus. Přes nejotřesnější zkušenosti s jeho podstatou k němu hromada lidí dál inklinuje, poněvadž se nestihli vybabrat z tradičního konceptu nebe–peklo–ráj."

Hella
05.10.2013

Ujetina. Děsná!

Adriell
27.08.2013 5 z 5

Skvělá kniha! Líbí se mi ta rozházenost, vír myšlenek. Člověk má problémy se občas orientovat, ale tak i v životě.

Lidka
21.03.2013 4 z 5

I já mám Hakla ráda, je takový zvláštní, přiznávám, že já neumím vlastně jeho žánr někam zařadit.
Tato jeho knížka nutí k přemýšlení, děj není ucelený, ale jde se v tom zorientovat
Je to výzva a zamyšlení, zda by se už konečně něco nemělo dělat proti zlu, třeba proto, „Aby pár šmejdů přestalo klidně spát – stačí.“
A je to taky o zajímavém milostném vztahu , ač trochu nerovném.
Pět hvězd dát nemohu, zas až tolik mne to nepohltilo, ale čtyři dávám s klidným svědomím. :-))

bosorka
14.03.2013 3 z 5

Od Hakla, kterého mám velmi ráda, asi nejslabší, co jsem četla. Sice drží svůj typický styl, ale tentokrát je knížka možná až příliš "o ničem". Spíš nahrnuté nápady na jednu hromadu, mnoho výkřiků na skoro 200 stranách. Některé nápady jsou zase skvělé, ale připadalo mi, že to prostě nedrží pohromadě.

apostilla
01.02.2013

Hodně dobrá knížka, možná nejlepší, co jsem v poslední době četla.

česká literatura Magnesia Litera

Emil Hakl (p)
česká, 1958
2001  74%Konec světa
2016  62%Když ti to udělá radost...
2008  78%O rodičích a dětech
2013  62%Skutečná událost