Pojízdný krámek snů

Pojízdný krámek snů https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366923/bmid_pojizdny-kramek-snu-LKu-366923.jpg 4 657 193

Skotské knihkupectví série

Nina ze všeho nejvíc na světě miluje knihy a umí pro každého najít tu nejvhodnější. Jenže knihovna, kde pracuje, je zrušena a introvertní děvče se najednou ocitá tváří v tvář realitě. Jak to udělat, aby mohla dělat práci svých snů a našla při tom i sama sebe? Nina ze zaniklé knihovny zachrání spousty krásných knížek a rozhodne se, že si koupí starou dodávku a začne v ní provozovat knihkupectví. Jediná k mání je ale ve Skotsku, a tak se hrdinka vydá na dlouhou a nesnadnou cestu ke splnění svého snu - a jakmile na ni vykročí, začnou se dít věci...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Argo

Little shop of happy ever after , 2016

Bauriska
29.05.2020 3 z 5

Opravdu nenáročné, ale milé čtení. Nic napínavého, nic nepředvídatelného. Ale možná, že právě tady je v jednoduchosti krása. Splněný knihomolský sen, nádherné prostředí Skotska, báječní lidé a láska v různých podobách. Z fleku bych se do tohoto života přenesla.

Takže, ač to někdy působilo trochu amatérsky ( což je mi trochu blbé říkat, protože sama jsem žádnou knížku nenapsala), byl to příjemně strávený čas.

P.s. Mám vážně slabost pro takové chlapy, jako byl Lennox.

Kudík
28.05.2020 4 z 5

Nenáročné čtení s krásným tématem, a to jsou knihy a navíc v nádherném prostředí Skotska. Nina byla na svůj věk sice naivní, ale současně tak romantická, že mi to ani nevadilo. Její práce byla super.

ajasin
18.05.2020 3 z 5

Příběh o mladé ženě, která se snaží splnit si své sny. Příjemně se čtoucí, předvídatelná, odpočinková kniha, u které jsem se asi pořád lehce přitrouble usmívala. Na zpestření nebyla špatná, ale zase si dám od tohoto žánru delší pauzu. 

olejnice
09.05.2020 5 z 5

Miluji knihy takže tato knha mě musela nadchnout výborným nápadem - jak nerušit knihovny zvláště v malých vesnicích . Hned jak objevím dostatečně velkou dodávku - jdu do toho !

Herča76
27.04.2020 5 z 5

Knihovnictví případně knihkupectví = moje srdeční záležitost. Bohužel si svůj sen nikdy už nesplním, proto mi tato kniha připadla jako pohádka. A romantika k tomu :-)

lehaje
10.04.2020 5 z 5

Jako dítě jsem snila, že budu jednou knihovnicí a tady to hlavní hrdinka dotáhla na vyšší level. Je to krásná odpočinková knížka, která se čte úplně sama.

brebta
31.03.2020 4 z 5

Číst tuto knihu je jako si nechat v puse rozpouštět cukrovou vatu. Cukrovou vatu sníte ale zůstane příjemný,sladký, hebký dojem. Stejně to je s tímto příběhem. Dočtete poslední stránku, ale na tváři zůstane zasněný úsměv. Jen škoda závěru, snížila jsem o jednu hvězdu.

Mabie
21.03.2020 5 z 5

Už od dětství jsem naprosto nesvéprávná čtenářka a toto byla kniha přesně pro mě - tak nějak si představuji práci snů.
Připouštím, není to žádná náročná literatura, ale oddechová četba, kde hlavní postava je sympatická, příběh je milý, točí se okolo knih a nakonec všechno dopadne tak, jak má. Někdy je ta romantika prostě zapotřebí.

lucakuca
16.03.2020 4 z 5

Jsem na nějaké "sladké" vlně. Milé, příjemné, čtivé, lákající do Skotska. Šílených nápadů není nikdy dost, hlavně nezkostnatět a nebát se.

Ellissabeth
08.03.2020 5 z 5

Pro mne naprosto krásná kniha. Hlavně tak první třetina kniha. Rozhodně nic nepředvídatelného, ale to snad nikdo ani nečeká. Je to krásná oddechovka, krásně psaná o krásných věcech. Trochu se mi hůře četl konec, tím, že mi to přišlo zbytečné natahování, trochu o ničem. Chyběli mi tam ty krásné pasáže z počátku knihy. Ale rozhodně opravdu překrásná kniha u které jsem si odpočinula...

capricornus
03.03.2020 3 z 5

Mládí, naivita, krásná příroda, Irsko, romantika. A "trochu" nereálnosti, když nákladní vlak zabrzdí, aby hlavní představitelku uvízlou se starým autem na přejezdu nezabil. A pak dalších několik nepovolených zastavení tohoto vlaku vždy při průjezdu tohoto místa.

iška
01.03.2020 3 z 5

Příjemné jednoduché čtení. Pokud budeme hledat nějaké poučení, tak je tu to klasické: naplnění snu ti nespadne do klína samo, je třeba riskovat.

tereija
23.02.2020 3 z 5

Oddechové, romantické čtení.

Honey19
20.02.2020 3 z 5

Příjemná oddychová kniha. Čtivě napsaná.

baty
19.02.2020 5 z 5

Skvělá oddechovka. Moc pěkně se mi knížka četla. Takový milý románek ze Skotska, který úplně zve lidi, aby se tam jeli podívat :-)

marli58
01.02.2020 4 z 5

Byla jsem zvědavá na knihu od této autorky - je to má první. Splnila očekávání v romantickém příběhu a navíc i s poznáváním přírody ve Skotsku. Příjemné odreagování od detektivek. Určitě si ještě nějakou přečtu.

cukrovka
01.02.2020 4 z 5

Taková klidná oddechovka která bez větších zvratů poklidně plyne. Nina mi přišla dost naivní a nevyzrálá. Na knížce mě zaujalo úvodní slovo čtenářům - neotřelé, úsměvné.

Mišule_11
15.01.2020 3 z 5

Kdo by nechtěl si přečíst zajímavý příběh, kdy hlavní hrdinka si splní svůj sen a pracuje s knihami! :) To, co jsem přesně od knihy očekávala jsem v určitých měřítkách dostala, ale stejně i tak mi na knize něco chybělo..
Z počátku jsem měla problém se začíst, později jsem četla již plynule bez problému, ale stejně ani tak to nebylo ono (jako bych neměla ten správný impuls)..
Ale krásná příroda a trochu té romantiky určitě nechybělo, což mě potěšilo! :)

May
10.01.2020 3 z 5

Po knize jsem sáhla kvůli čtenářské výzvě, protože kdo z nás by nechtěl pracovat s knihami ..., někteří jistě ne, ale já ano :) Kniha má výborný nápad, styl psaní není nijak komplikovaný nebo zbytečně podrobný a je celkově takový poklidný ... Mně v knize scházelo něco ... to něco co Vás nutí (v dobrém) ke čtení. Příběh mi přišel jakoby bez emocí, prostě něco mu chybělo a nemyslím erotiku, té je v dnešních knihách na můj vkus až přespříliš. Ale čtení nelituji.

JointlieKat94
08.01.2020 5 z 5

No páni, tohle bylo krásný! Strašně dlouho jsem si ji chtěla koupit, no nakonec jsem si napsala Ježíškovi.. :D a dostala! S touto knihou, tedy druhá v pořadí, jsem začla tento rok, a byla to krása!

Krásné popisování skotské přírody, krásný splněný sen, krásná dodávka plná knih, do toho spousta "milých" lidí kolem sebe.. romantika jak z filmu, ale naprosto skvělá! Tak moc jsem chtěla být už na konci knihy, a přitom být stále na začátku.. :) ale co ten ustřižený konec? No, ksakru! :D

Byla to nádhera a já určitě zkusím i další knihy autorky. :)