Probuzená

Probuzená https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96617/bmid_skola-noci-probuzena-r69-96617.jpg 4 815 51

Škola noci série

Upírská Nejvyšší rada zbaví Neferet viny a znovu ji stanoví za Velekněžka v Tulská Škole noci. Neferet přísahá pomstu Zoey. Ovládnutí Kaloni je pouze jednou ze zbraní, které chce proti ní použít. Jenže Zoey najde útočiště na ostrově Skye a královna ji připravuje jako svou nástupkyni. Být královnou by přece bylo skvělé, či ne? Proč by se měla vracet do Tulsy? Když ztratila svého lidského manžela Heatha, už nebude, jaká bývala, a možná ani její vztah k oddaným bojovníkovi Starkovi už nebude jako kdysi ... A co Stevie Rae a Refaim? Krkavec posmešník nedovolí, aby ho využili proti Stevie Rae, jenže jak se zachová, když celý svět včetně Zoey odsuzuje jejich vztah? Zradí svého otce, nebo srdce? Jak daleko sahají hranice přátelství a jaké silné pouta vážou dívčí srdce?... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Awakened , 2010

KatnissLavender
20.08.2023 4 z 5

Jelikož čtu celou sérii najednou, jednu knihu za druhou, jako na běžícím pásu, už tak úplně nevím, co psát. Snad jen, že si knihy stále drží stejnou kvalitu a ač je to pro mne až nepochopitelné, pořád mě baví...

viki77
06.06.2023 5 z 5

Krásný díl je to napínavé takže jdu na další díl.Doporučuji

Majuš333
28.05.2023 4 z 5

'Probuzená' ma veľmi neoslovila... Asi preto, že som sa zo začiatku nevedela začítať a celkovo to na mňa pôsobilo, že v tejto časti je viac zla ako dobra :(

Kaila146
26.12.2022 4 z 5

Jak se stalo, že byl tenhle díl zase lepší než ten předchozí?!

rampapa
20.04.2022 5 z 5

Nádherný díl. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl. Knížku velmi doporučuji.

meibi67
26.08.2021 5 z 5

Čtu už podruhé všechny díly a pořád je to napínavé, i když vím, jak to skončí... určitě jednou přečtu i po třetí :)

RoseJP
17.08.2021 2 z 5

(SPOILER) Za mě tenhle díl nic moc, četla jsem ho snad týden, vůbec jsem se nezačetla, hrozně mě štvalo jak Zoey chtěla zůstat na ostrově a nic neřešit. Opět jako v minulém díle mě naštvalo, že Neferet přijde, řekne promiň a celá škola jí to žere. Ale posledních 30 stránek jsem už četla s chutí, konec mě překvapil. Ale do dalšího dílu už nejsem tak natěšená, snad se to změní s jeho přečtením.

Charley
30.05.2021 3 z 5

Příběh se četl dobře, ale musíte to brát jako odpočinkový díl. Trochu mi přijde, že si trochu připravuje čtenáře na následující příběh, tak jsem zvědavá, jaký bude ten další :)

CiaKawlone
15.11.2020 4 z 5

Tehle díl mě z první půlky moc nebavil a trochu zarmoutil. Nakonec se z toho vyvinulo něco, co předchystává.

Luccinda
19.10.2020 3 z 5

Škole noci bohužel pomalu, ale jistě začíná docházet dech. Probuzená je další naprosto zbytečná knížka, jejíž účelem je jen a pouze oddálit nevyhnutelné - závěrečný souboj dobra a zla, na který si budeme muset počkat ještě dlouhé čtyři díly. Chvílemi to dokonce působí, jakoby autorky zkrátka nevěděly kudy kam, takže se jen tak plácají na místě a vymýšlejí další a další dějové "kličky", na kterých se jim zázračně podařilo vystavět celou knížku. Jenže když hlavní dějová linka stojí na místě, tak mi ty vedlejší - jakkoli dobré - prostě nestačí.

Knížce, potažmo celé sérii, se však nedá upřít jedna věc. Čtivost. Přijde mi, jakoby autorky s každým dalším dílem přišly na ještě lepší způsob, jak čtenáře vtáhnout do děje a nutit ho číst dál a dál, dokud se nedostane až na konec, a to i navzdory slabšímu příběhu. Navíc se jim opět podařilo popostrčit postavy vstříc jejich dalšímu vývoji, což mi na celé téhle sérii přijde naprosto fantastické!

ydnac
07.09.2020 4 z 5

Dobrá série o upíří ŠKOLE NOCI :-) Hlavní hrdinka Zoey prožívá slasti a strasti dospívání (což určuje i věkovou skupinu čtenářů a z toho pohledu jsem na celou sérii nahlížela, nicméně mně se to líbilo) a k tomu ještě je upír :-) starostí nad hlavu a když se přidá pár nepřátel co vám jdou po krku...je dobré mít takové přátele jako Zoey :-)

verunka93
29.06.2020 4 z 5

Další zajímavý díl. Z Neferet se stává větší potvora. Pro Zoey není vůbec jednoduché s ní bojovat. Vůbec jsem si jí nedivila, že se jí z ostrova nechce vracet. Musí se všemu postavit čelem.

misa8170
08.01.2020 5 z 5

Příběh dobrý

Brunnetka
27.10.2019 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem a pokračuji na další díl! Skvělá série :)

Safira7
30.01.2019 4 z 5

Zajímavé pokračování série. Doporučuji

Szekynka
05.03.2018 3 z 5

Kniha mě už tolik nebaví, přijde mi předimenzovaná a zmatečná. Kvalita a úroveň psaní jde v mých očí lehce klesá.

janebeauty9860
25.01.2018 5 z 5

Opět mě nejvíce bavily části o Stevie.

verulik196
28.07.2017 5 z 5

V zásadě se tam toho až na pár věcí moc nestalo, ale četlo se to hezky a rychle, takže jsem byla na konci dřív, než bych chtěla. Už si beru do ruky další díl ;)

Romžiry
10.07.2017 3 z 5

Naprostá pohodovka k večerům pod lampou. Červená knihovna pro náctileté s kapkou fantasy. Přečteno během chvilky. Hlavní hrdinka mi sice chvílema "pila krev", ale budiž.

DiDi123456789
11.06.2017

Že by ze Zoey přestala být taková coura a byla z ní normální, sympatická holka, jako na začátku?
Že by už všichni přestali mít kecy na Afroditu a uvědomili si, že je tam asi nejchytřejší?
Že by se konečně můj sen stal skutečností?

upíři

Autoři knihy