Svět bez princů

Svět bez princů https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225975/bmid_skola-dobra-a-zla-svet-bez-princu-1yJ-225975.jpg 4 585 96

Škola dobra a zla série

Pokračování úspěšné Školy dobra a zla, tentokrát ve světě bez princů. Sofie a Agáta našly svůj šťastný konec a vrátily se do Gavaldonu. Ale jejich návrat domů není tak pohádkově úžasný, jak doufaly. A když si Agáta začne přát, aby si zvolila jiný šťastný konec, otevře znovu brány do světa Školy dobra a zla. Ale pohádkový svět, který se Sofií znaly, se změnil. Čarodějnice a princezny, zloduchové a princové už nejsou nepřátelé. Všemi pravidly pohádkového světa bylo otřeseno. Zlo a dobro již proti sobě nebojuje, ale naopak spojily své síly před hrozbou hrozivého a tajemného nepřítele. Válka se blíží a Sofie a Agáta budou muset bojovat, aby obnovily mír, jinak by všechno a všichni mohli být zničeni. Podaří se jim zachránit pohádkový svět? První vydání. -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

A World Without Princes , 2014

Marthas
03.07.2017 3 z 5

Pokud se ptáte, zda byla kniha lepší než první díl tak odpovídám, ne, nastavovaná kaše taky nikdy nechutná jako normální kaše a nemůžeme to po ní ani chtít a proto hodnocení: 2,5/5 ale jelikož to musí být v celku musím dát tři. Sice tam zas byla známá chyba, kdy si pan autor popletl postavy, ale aspoň tam nebylo stále navalilo se jí a zápory ve větách byly ok= překlad byl ok.
Ze začátku mi to fakt přišlo jako ředění příběhu, něčím hnusným. Bylo to furt samý Tedros to a pak Tedros tam a je moje nej kamarádka opravdu kamarádka, to co bylo v prvním díle pojato v celku nenásilně, se mi zdá, se zde změnilo o stoosmdesát stupňů, charaktery se stále měnili a člověk opravdu nevěděl, kdo je zlý a kdo dobrý, až na pár vyjímek. Ze Sophie se stalo opravdu zlatíčko, ale na to, jak vypadala chytře v prvním díle, mi zde přišla dost hloupoučká, vlastně obě. Takže nás vlastně pan Chainaini všechny v pár věcech vodil za nos, ale trochu průhledně. Vlastně mi přijde, že tento díl nepřinesl nic nového, jen vrátil resp. recykloval to staré, ale na to, jak to většinou dopadá, když se to dělá takto, se to kupodivu dalo i číst. Sice to furt považuju, za vycpávku mezi prvním a třetím dílem, ale říkám, ok, dalo se to přežít, resp. si zatím nepřipadám mrtvá.-) A čekám s čím se pan Chainani vytasí ve třetím díle, ještě štěstí, že ho mám doma, protože ten konec, za ten bych mu urvala hlavu.
A doufám, že to ,co si nadrobil, trochu vylepší a bude to konečně lepší, nebo...

Arisis
14.06.2017 2 z 5

Myšlenka po přečtení? WTF, co to bylo. První díl byl prostě super, ale druhý... Zklamání :(

pavla9879
09.06.2017 5 z 5

Sofie mi byla snad ještě míň sympatická jako v prvním díle, štvalo mě pomale každé její nadechnutí, a nejvíc to, jak kazila Agátě a Tedrosovi jejich šťastný konec. Jak tvrdila, jaká je nejlepší kamarádka, ale přitom se chovala jako největší mrcha.
Jinak se mi kniha líbila, stejně jako první díl. Dle mého názoru bravurně sepsaný pohádkový příběh :)

skipiii
09.04.2017 4 z 5

Můj komentář k prvnímu dílu nebyl zcela pozitivní a stále si za ním stojím. Nicméně musím přiznat,že druhý díl byl mnohem lepší a také se mi mnohem více líbil . Možná se dostanu i k tomu třetímu :)

An3t
16.02.2017 5 z 5

Druhý díl o 100% lepší než první! Byla jsem zatažená do příběhu od začátku až do konce! (Je pravda, že jsem se k druhému dílu dost přemlouvala, protože se mi do něj po prvním dílu moc nechtělo, ale jsem naprosto ohromená!) Závěrem, naprosto skvělá knížka. V jednu chvíli jsem měla pocit, že je více otázek než odpovědí, ale nakonec se vše vyjasnilo. Knížku jsem přečetla během 3 dnů a jakmile jsem jí v metru dočetla, šla jsem OKAMŽITĚ do knihkupectví a koupila si 3 díl. Jsem opravdu zvědavá, jak se příběh bude dál vyvíjet. :)!

Dakarianna
14.02.2017 5 z 5

Těžko uvěřit, že druhý díl byl (pro mě) lepší než ten první, ze kterého jsem byla taky absolutně nadšená. Za mě pecka.

any333
08.02.2017 5 z 5

Tak jsem přemýšlela, co mě v téhle změti dobrých a zlých skutků zase překvapí a musím přiznat, že toho bylo hodně. Autor nádherně vkládá scény nezbytně důležité pro děj mezi dialogy, při kterých se dá mnohdy nepřetržitě smát. Obzvlášť když Sofie dokáže Hortovi odnést oblečení a on si toho skoro ani nevšimne. Prostě Hort za mě nejlepší postava celé série.
Na začátku se vlastně dozvídáme víc o životě Sofie a Agáty v Gavaldonu a ony nás seznamují s tím, jak to tam chodí. Docela mě tam namíchla jedna docela důležitá nevyřešená otázka týkající se Callis. Byla bych ráda, kdybych na ni našla odpověd ve třetím díle.
V minulém díle jsem Sofii docela litovala a v tomhle jsem ji nemohla ani vystát. Vždyť ona pořád jen, nejspíš ze svého hlediska nevědomky, kazila Agátě a Tedrosovi šťastný konec. Ale když se nad tím vlastně tak zamyslím, nechtěla ze tří být zrovna ona ta zlá. A s tím se pojí událost, ke které došlo v lese při Zkoušce příběhem. Co to zatraceně bylo?
Tohle si prosté žádá další díl. Vždyť zlá a dobrá dvojice se ještě nakonec setkají v nějaké ohromné bitvě, ne?

zuzi509
31.01.2017 5 z 5

Hodně jsem přemýšlela jaký bude druhý díl. No a po první kapitole jsem věděla že to bude bomba. A taky že byla. Opět nechápu to jak tenhle další úchvatný příběh mohl autor vymyslet.
A ani mi nevadilo že se z Agáty stala princezna. Já jsem jí a Tedrosovi přála, aby byli spolu, ale hrozně mi tam vadila Sofie. Myslím že se nechovala jako kamarádka i když tvrdila opak.
Jinak teda ÚŽASNÉ. Ještě se mi moc líbila propracovanost postav.

sarahmoon
27.01.2017 5 z 5

Pecka .... teď jsem vážně napnutá, jak dopadne poslední díl :o)

superleontynka
25.01.2017 3 z 5

Ehm... tento díl byl dobrý, ale byl trochu nudný. Tentokrát mě kniha hodně dlouho nudila a bylo jen pár pasáží, které mě bavily. Poslední kapitolu jsem, ale četla nejméně 5krát. Rozhodně se mi líbila myšlenka příběhu, ale tentokrát mě Agáta, Sofie ani Tedros neoslinili

Janpa
07.01.2017 5 z 5

Na začátku jsem si myslela, že to není nic moc, ale jakmile jsem četla dál a dál. Děj mě opravdu chytl a ke konci jsem se nemohla odtrhnout. Už se moc těším na třetí.

martinasudová
18.12.2016 5 z 5

Opět paráda...druhý díl možná lepší než první.

Aggie.
15.12.2016 5 z 5

Stejně jako jednička se mi i tenhle díl hrozně moc líbil, jen jsem mezi nimi měla dát asi větší pauzu. Jednička mě ohromila, to byla prostě pecka a u dvojky jsem to čekala, tak asi proto nejsem tak ohromená. Ale je to super, rychle se to čte. Vždycky si řeknu končím... a pak čtu další kapitolu a další, až prostě dočtu celou knížku. A tak to má být :D Zase super konec a rozuzlení. U tohohle autora prostě nikdy nevíte, co udělá :D Jen mě štve Agáta. Jako jo.... Sofie se občas chová zle a podle (v tomhle díle mnohem míň, budiž jí to k dobru), ale ta Agáta... Ona prostě neví, jesti chce být s Tedrosem nebo se Sofií. Pak si konečně jednoho vybere, pak toho lituje. Ať si vybere! Sice minule byla hrozně naivní, jak Sofii furt důvěřovala, ale teď to byla zas pitomá princezna, co touží po svým princi. Já tu princeznu v ní prostě nemám ráda :D

Laputika_3
13.11.2016 5 z 5

Když jsem ohodnotil a první díl pěti hvězdičkami, nepočítala jsem s tím, že druhý díl bude takový. Wow! Jsem úplně unešená, no prostě... Vůbec by mi nevadilo, kdyby celá série zakončila tady, ale jestli se i třetí díl vygraduje a bude ještě lepší než jednička a dvojka, tak už vážně nevím. Na tohle by někdo měl hodně rychle natočit film, to by byla prostě pecka.

Sardothiem
28.10.2016 5 z 5

Stejně jako u prvního dílu této ságy jsem se od tohohle dílu nedokázala odtrhnout. Obzvláště ke konci! Prostě boží!

storyholky
14.10.2016

První díl mě moc neuchvátil, bylo tam stále moc nudných a nedůležitých částí, autor zbytečně natahoval děj. Ale u tohoto dílu to bylo jinak. Díl má mnohem méně zvratů, nejsou zde žádné zbytečné události a všechny postavy jsou více opravdové a lidské. A řeknu to takhle, prostě nemám ráda Agátu. Už v první díle mi byla nesympatická, ale v tomhle díle je to fakt strašná holka. Nedivím se Sofii, že zůstala se Školníkem. Každopádně přečtu si i další díl této série.

ILovePoseidón
10.09.2016 5 z 5

Opravdu výborná kniha stejně jako první díl ale vždycky na konci se málem rozbrečím.

mijala
10.08.2016 5 z 5

Nečekala jsem, že se mi bude druhý díl líbit ještě více než první. Oproti prvnímu dílu mi ani nepřišlo, že by byl děj zbytečně natahován, takže zde nebyla ani místa, která by mě tolik nebavila. Oproti prvnímu dílu jsem také měla mnohem radši Sofii než Agátu, proto se také nedivím, jaký konec příběhu si pro sebe Sofie vybrala. Nemůžu se dočkat dalšího dílu a doufám, že bude stejně dobrý nebo ještě lepší než tento.

NikolaJ.
08.08.2016 5 z 5

Nádherná knížka! Agáta si přála správně. Evelínu Krutopřísnou jsem si jako jedinou postavu(kromě školníka)neoblíbila, ale tak to asi má být.

MirijamFrankl
06.07.2016 5 z 5

Vážně úžasná kniha.Nemám slov.
Mistrovsky napsaná,plná překvapivých zvratů,výborných postav,skvěle vedených dialogů,kterým autor rozhodně nešetřil.
A ten konec...mě vážně dostal.Mnoha lidem se nelíbí,ale myslím si,že je to takhle dobře.Každopádně jsemzvědavá,co nám přinese další a bohužel poslední díl této jedinečné ságy.
Navíc je také pozoruhodné,že ačkoliv je spisovatel muž,dokázal se krásně vžít do dospívajících hrdinek,popsat pocity a tužby děvčat tak,aby nevypadaly směšně a banálně a neuvěřitelně.
Všechny jeho postavy se staly velmi reálnými.Obzvlášť se mi líbila Sofie,hlavně díky konci,kdy mi připadalo,že Sofie není skutečně zlá,zlá,navěky zlá.