Svět bez princů

Svět bez princů https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225975/bmid_skola-dobra-a-zla-svet-bez-princu-1yJ-225975.jpg 4 585 96

Škola dobra a zla série

Pokračování úspěšné Školy dobra a zla, tentokrát ve světě bez princů. Sofie a Agáta našly svůj šťastný konec a vrátily se do Gavaldonu. Ale jejich návrat domů není tak pohádkově úžasný, jak doufaly. A když si Agáta začne přát, aby si zvolila jiný šťastný konec, otevře znovu brány do světa Školy dobra a zla. Ale pohádkový svět, který se Sofií znaly, se změnil. Čarodějnice a princezny, zloduchové a princové už nejsou nepřátelé. Všemi pravidly pohádkového světa bylo otřeseno. Zlo a dobro již proti sobě nebojuje, ale naopak spojily své síly před hrozbou hrozivého a tajemného nepřítele. Válka se blíží a Sofie a Agáta budou muset bojovat, aby obnovily mír, jinak by všechno a všichni mohli být zničeni. Podaří se jim zachránit pohádkový svět? První vydání. -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

A World Without Princes , 2014

CarolineAn
13.05.2020 4 z 5

(SPOILER) Sofie a Agáta jsou šťastně a navěky spolu v Gavaldonu- kéž by to tak bylo. Agátě se začne stýskat po princi a Sofii po matce. A toho využije nový nepřítel ( nebo ten starý:) :) ) a tak jsme zpátky v staré dobré škole pro pohádkové postavy. Zase jako u minulého dílu, skvělí nápad. Akorát by možná neuškodilo, kdyby se studenti po změnění školy nechovali jako poslušné ovce.

bidesh
18.01.2020 4 z 5

Rovnováha se zdvojnásobila. Bude se násobit dále?

Morgaine07
06.10.2019 5 z 5

Milují tuhle sérii. Jako milovnice pohádek a fantasy příběhu + HP jsem si zamilovala tuto jedinečnou sérii. Navíc ma úplně nejvíc krásné obálky.

mysik612
23.08.2019 3 z 5

Copak by prostě Agáta se Sofií nemohly být dál kamarádky, jen každá se svým klukem? A anotace na obálce knihy je tak nepřesná, jak se dalo: Čarodějnice a princezny, zloduchové a princové už NEJSOU(!?!?!?!?!?!) nepřátelé. Všemi pravidly pohádkového světa bylo otřeseno. Zlo a dobro již proti sobě nebojuje, ale naopak spojily své síly před hrozbou hrozivého a tajemného nepřítele.

Medasek
13.08.2019 2 z 5

Druhý díl mi přišel horší než první. Do třetího se budu muset hodně nutit.

Akléda_
08.08.2019 4 z 5

Druhý díl se mi líbil víc než první, námět mi přišel originální, bylo to vtipné a nebylo to zbytečně moc natahované. Trošku mě zklamal konec, ale pokud je vám třináct let, tohle si přečtěte. Budete to milovat.

berka4151
31.03.2019 4 z 5

Takové zábavné holčičí čtení. Vlastně už ani já nevím, kdo je ten dobrý a kdo zlý. A proto pozor na svá přání.

whiolet
18.02.2019 4 z 5

Nebyla to taková bomba jako jednička, ale jinak mě knížka bavila.
Ve druhém díle se díky Agatine a Sofiine polibku všechno pomota a holky bojují proti klukům, najdou obě svůj vysněný konec? To se dozvíte, když se do čtení druhého dílu pustíte :)

Verča16
30.01.2019 5 z 5

No teda, docela silný začátek... To co se stalo jak dívky odešly bylo hrozně. Krutoprisna se mi nelíbila uz od začátku ale za má takovou minulost! Bylo mi líto jak kluci skončili. Ještěrů s Bledulí a Otylkou mám moc ráda. Když se Sofie přeměnila na kluka-filipa a jak se ukázala nová stránka Tedros!!! To bylo úžasný. Konec byl plný překvapení!!!!

Alex794
17.11.2018 5 z 5

Když jsem dočetla první díl myslela jsem si, že druhej a třetí mě nebudou bavit...většinou mě baví jen první díly knížek, ale tato kniha je naprosto senzační i v pokračování

tereza7804
01.09.2018 4 z 5

Úžasná kniha!

Aurorita
30.08.2018 3 z 5

Druhý díl opět velmi příjemné čtení. Velmi mě překvapilo, co všechno se v této knize stalo a i konec byl pro mne celkem překvapivý. Postavy znovu nezklamaly. V této sérii se mi moc líbí, že svět není vykreslen jen černobíle, ale, že v každém je kousek od obojího. Jsem zvědavá, jak bude vypadat další díl, doufám, že mě nezklame.

LuScha
04.08.2018 5 z 5

Lepší než 1. díl :)

Malýmedvěd
03.03.2018 4 z 5

Četl jsem to dětem před spaním, dcera byla nadšená a i kluka to zaujalo. Děj je svižný, napínavý, plný zvratů. Něco z děje se dá dopředu tušit, ale autor je rozhodně originální a jeho fantazie je obrovská a umí čtenáře stále překvapovat. Je to celé dobře zamotané a přitom dobře promyšlené. To se mi na knize moc líbilo, stejně tak jako červená niť s dobrem a zlem. Oceňuji, jak kniha dobře ukazuje dětem, že svět není černobílý a že dobro pro jednoho může být zlem pro druhého a věci dělané v dobré víře, nemusí být nutně dobré.

Orange8knihomol
13.02.2018 5 z 5

Velmi dobré pokračování 1. dílu. Děj je neobvyklý a zajímavý. Můžu jen doporučit!

rellik
24.01.2018

Úžasné početní, kéž by to takhle mohlo být i v realitě. Škoda jen že konec jsem očekávala, byl trochu předvídatelný, ale určiťe pro některé i krásný, škoda jen, že to tak být doopravdy nakonec nemůže.

Eorin
04.11.2017 5 z 5

Huh, to byla zase jízda! Nedalo se od čtení odtrhnout, děj byl velmi nepředvídatelný (vítaná změna oproti jiným knihám), Sofie byla o kousek "lidštější" a konec, odkazující k následujícímu dílu, se mi líbil.
Povedené a nenáročné fantasy pro mládež.

Vikos
31.10.2017 5 z 5

Jsem nadšená. Druhý díl se mi moc líbil, přesně můj vkus a představa. :D :D :D
Od knížky jsem se nemohla odtrhnout :) za mě pět hvězdiček a palec nahoru :)

SknihouVrukách
14.10.2017 4 z 5

Kniha bola horšia ako prvy diel. Niektore veci, tam boli dost zamotane. Koniec sa tiez mic nepacil. Rozhodne to nebolo hrozne, ale mohlo to byt lepsie.

1v8na
01.08.2017 5 z 5

Po přečtení níže psaného komentáře jsem měla z knihy rozporuplné pocity a obavy, že se potvrdí rčení o již zmíněné nastavované kaši.
Opak je pravdou - příběh je stejně skvělý jako první díl, ba možná i lepší. Hlavně Sofie mi přijde oproti prvnímu dílu milejší, sympatičtější a příjemnější.
Tentokrát mi lezl na nervy Tedros a to velmi, chvílemi byl i na zabití. Ke konci příběhu z něj však byl zpátky ten příjemný a milý Tedros, který mi sedl v prvním dílu.
Jsem zvědavá, jak příběh vygraduje a jak to celé dopadne.