Poslední navěky

Poslední navěky https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257046/bmid_posledni-naveky-Igx-257046.jpg 4 451 91

Škola dobra a zla série

Sofie a Agáta, dříve nejlepší přítelkyně, nyní sokyně, si myslely, že nastal konec jejich příběhu, když se jejich cesty rozešly. Agáta se po boji s Krutopřísnou schovává s Tedrosem v Gavaldonu a Sofie žije se Školníkem v jeho věži. Zdá se, že obě našly své „šťastně až navěky“, avšak Fabulář touží jejich příběh dále vyprávět a přepsat. Ale tentokrát nejde jen o jejich pohádku. Zlo ovládlo Nekonečný les a všichni zloduchové a čarodějnice z pohádek se vrátili, aby se pomstili a změnili své příběhy. Chtějí proměnit svět dobra a zla v temnou říši, které by vládla Sofie, a jen Agáta a Tedros jim stojí v cestě. Jak dopadne poslední navěky v pohádkové říši? Ve velkolepém závěru trilogie Školy dobra a zla se staré stává opět novým a Sofie s Agátou musí čelit nejen přítomnosti, ale i své minulosti, aby našly ten pravý konec své pohádky.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Last Ever After , 2015

Dym
19.05.2016 3 z 5

Hodně zajímavé a napínavé uzavření série. Víc k tomu nemám co dodat.

JanaDor
01.05.2016 5 z 5

Příběh mě vtáhl do svého světa a neuvěřitelně mě bavil. Prožívala jsem s hrdiny jejich výhry i prohry. Velmi dobře jsem se vcítila do Agáty, kterou trápí pochybnosti, jak ona ta obyčejná, může zaujmout krásného prince.
Rozesmáli mě pohádkoví hrdinové, kteří zestárli a schovávali se pod ochranou Merlina. Šišlající Jeníček a Mařenka nebo obézní stále stěžující si Popelka je úsměvným zpestřením.
Závěru nechybělo překvapení, které nás vrátilo do minulosti, abychom pochopili přítomnost.
Doporučuji všem, kteří se nebojí netypických pohádek a dokážou přijmout děj bez stereotypů v nevšedním, ale okouzlujícím fantasy světě.

danielosbourne
01.05.2016 4 z 5

Rozhodně dospělejší, než byly předešlé dva díly, ale stále to není na plné hodnocení. Velice mě překvapil začátek knihy, který mě ihned vtáhl do děje. Trochu mi opět vadily postavy Agáty a Sofie, které se opět chovaly místy nepochopitelně, ale dalo se to přežít. Závěr celé série se mi líbil, ale popravdě jsem rád, že už mám tuto sérii za sebou. Evidentně jsem nebyl cílovou skupinou :).

Njzy
23.04.2016 5 z 5

Miluju tyto knihy. Co budu bez dalších příhod Sofie a Agáty dělat?!

Ni_kita
17.04.2016 5 z 5

Tak tomu říkám zakončení jak se patří! I když jsem od začátku knihy tak nějak tušila jak to celé skončí, něco mě opravdu překvapilo, - naštěstí mile. Příběh ze Školy dobra a zla je jako dělaný pro takové snílky jako jsem já, a i přes to, jak je mi líto že končí, jsem ráda že v něm všichni našli svoje navěky.

VenyLee
15.04.2016 5 z 5

Jsem milovnice pohádek a proto je pro mě tato kniha jedna z nejoblíbenější. Konec byl naprosto fenomenální a lepší bych ani nevymyslela :) Soman si s tím dal opravdu práci. (Docela mě překvapil opravdový příběh Popelky a kdybychom brali v potaz, že všechny pohádkové postavy byly ve Škole Dobra a Zla, Zootropolis v tom případě není město zvířátek, ale město pohůnků :D).

kendllajf
14.04.2016 5 z 5

Na záčátku této knihy se mi to ale po pár stránkách vůbec nechtělo číst. Začátek se mi nějak tak nelíbil, ale postupně jak jsem se do děje začítala, nemohla jsem od něho odtrhnout oči. Příběh je okouzlující do posledního dechu. Doporučuji přečíst.

viky.rella
14.04.2016 4 z 5

Četla jsem téměř bez ustání a doopravdy jsem se nenudila...ale je mi trochu líto Horta.

kklepkaa
13.04.2016 4 z 5

Tak tomuhle se říká pořádné zakončení. K Sofii jsem si bohužel cestu nikdy nenašla, ale skončilo to tak jak mělo a já jsem spokojená. Od první stránky jsem se rozhodně nenudila a poslední stránky téměř nedýchala. Jojo... až tak dokázal Chainani vygradovat svůj příběh.

woodentoaster
10.04.2016 5 z 5

WHOOOA!!!
Tohle bylo tak...Somainovsky úžasné...
Prostě to nejde vyjádřit :)

LadyMichelle
09.04.2016 5 z 5

Báječné zakončení úžasné série :-)