Poslední navěky

Poslední navěky https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257046/bmid_posledni-naveky-Igx-257046.jpg 4 451 91

Škola dobra a zla série

Sofie a Agáta, dříve nejlepší přítelkyně, nyní sokyně, si myslely, že nastal konec jejich příběhu, když se jejich cesty rozešly. Agáta se po boji s Krutopřísnou schovává s Tedrosem v Gavaldonu a Sofie žije se Školníkem v jeho věži. Zdá se, že obě našly své „šťastně až navěky“, avšak Fabulář touží jejich příběh dále vyprávět a přepsat. Ale tentokrát nejde jen o jejich pohádku. Zlo ovládlo Nekonečný les a všichni zloduchové a čarodějnice z pohádek se vrátili, aby se pomstili a změnili své příběhy. Chtějí proměnit svět dobra a zla v temnou říši, které by vládla Sofie, a jen Agáta a Tedros jim stojí v cestě. Jak dopadne poslední navěky v pohádkové říši? Ve velkolepém závěru trilogie Školy dobra a zla se staré stává opět novým a Sofie s Agátou musí čelit nejen přítomnosti, ale i své minulosti, aby našly ten pravý konec své pohádky.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Last Ever After , 2015

Eorin
07.12.2017 5 z 5

Nejlepší z dílů. A když nad tím člověk občas přemýšlí, hodně mu děj i postavy mohou nabídnout k zamyšlení.
Zároveň se mi moc líbí styl autora, kdy opravdu nevíte, co se bude dít v následující chvíli - a to je prostě geniální.. Úžasná kniha, kdy si přejete, aby ještě kousilínek pokračovala.
(nemohu se dočkat čtvrtého dílu, zatím jen připravovaného v zahraničí)

silvinka12
26.11.2017 3 z 5

Myslím že děj byl až moc natáhnutý. První díl se mi nejvíc líbil, druhý tak jakžtakž a k třetímu jsem se musela dokopat a bych to vůbec dočetla. Ale i tak bych si možná pořídila další díl, který by měl za nějakou dobu vyjít

Vikos
22.11.2017 5 z 5

Úžasná :) vtipná a trochu smutná (prej trochu :D :D :D přitom jsem se nemohla zastavit) .. jako vždy mě poslední díl série přivádí na vzpomínky, které jsem s touto sérií zažila: U prvního dílu jsem přemýšlela ,, co je dobro a co zlo?" takže podle mě je hodně k zamyšlení, a vzpomínám si, jak jsem ho dočítala pozdě večer, stejně jako ten třetí (heart). Druhý díl jsem zhltla za ani ne snad tři dny a ten třetí, poslední díl je prostě nádherný a jsem ráda, že to s naší malou pohádkou takhle dopadlo.

Aquilla
27.10.2017 5 z 5

Úžasné zakončení série. Za mě určitě nejlepší díl!!!
Často jsem měla chuť Sofii uškrtit za to jak se chovala !!!
A několikrát jsem se opravdu nahlas smála a nakonec i slzička ukápla.....
Super série , doporučuju!!!

Galánečka
14.08.2017 5 z 5

Začátek byl takový docela zdlouhavý, ale Agáta se Sofií nezklamaly a opět mě dokázaly vtáhnout do příběhu.

Dakarianna
13.07.2017 5 z 5

Celá kniha se dobře četla, víc mě bavily kapitoly se Sofií. Dokonalé zakončení dokonalé trilogie.

Marthas
09.07.2017 3 z 5

Obdivuju autorův promyšlený svět, ve kterém má vše svá pravidla a místo. Jeho nádherné dialogy, do kterých se snažil vtěsnat, co nejvíce moudra a poselství. Na druhou stranu jsem mu tak trochu nevěřila, že to vše není nucené. Nedokázala jsem se o postavy bát, dýchat s nimi, umírat, prožívat jejich city, vlastně jsem si celou dobu příběhu připadala jako nezůčastněný divák. Žádné slzy, nic, jen jsem prázdně hltala ten krásný text, s dobrým překladem paní Stárkové a cítila jedno velké nic.

KnihomolkD
27.06.2017 5 z 5

Ano tahle série bude patřit mezi ty nejlepší knihy.Moc jsem si jí užívala a jsem zvědavá na další díl. :)

Jass
15.06.2017 4 z 5

Při čtení jsem si knížku vážně užívala, teď zpětně ale musím konstatovat, že nijak hluboký otisk ve mě nezanechala. Bylo to vtipné, na druhou stranu ale zase trochu naivní. Vyskytlo se pár nelogičností, ale uznávám, že nijak zásadních. Moc nevím, co k tomu dodat. Staré postavy už neměly moc čím překvapit, takže mě začaly trochu nudit, stařečci byli vtipní, ale najít si mezi nimi nějakého oblíbence taky moc nešlo... Každopádně pěkné zakončení (i když druhý díl se mi zdá možná drobet lepší...)
MINI SPOILER
Chudák Hort - už nevím, která postava říkala, že až někdo bude číst tenhle příběh bude Hort jeho oblíbená postava... U mě se to každopádně vyplnilo :D

pavla9879
09.06.2017 5 z 5

Jedním slovem: úžasné!
Opravdu se těším na další díl. Jsem dost zvědavá, o čem bude autor dál psát a jestli bude pokračování stejně bravurně napsané jako původní trilogie :)

veronika0361
11.05.2017

Tahle kniha se mi zalíbila a těšim se na další díl

zuzi509
24.04.2017 5 z 5

ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚŽASNÉ:) Kniha se četla jedním dechem. Já jsem s koncem naprosto spokojená. Muselo tam být přeci něco tragického, aby to dostalo to pravé kouzlo!
Všechny tři díly byly náramné!! Bavilo mě to. Přemýšlela jsem nad tím jak kniha skončí.
Nejlepší na tom je, že jsem se do knihy pořádně začetla. Stejně jako u prvního a druhého dílu.
Soman odvedl kus dobré práce, která se mu vyplatila. Nejlepší trilogie kterou jsem kdy četla.
Smekám klobouk. DĚKUJI:)

JindřiškaP.
29.03.2017 4 z 5

Opravdu krásná triologie. Sofiin konec mne trochu zaskočil, ale jinak krásné. Mrzelo mne, jak to skončilo s ředitelkou.

vandalindakova
25.02.2017 4 z 5

Skvělá odpočinková četba. A obálka je prostě dokonalá.

MayaBu
12.02.2017 2 z 5

Tak jsem se konečně prokousala posledním dílem...doslova.
Bohužel příliš nesdílím nadšení ostatních. Přijde mi, že to mohlo být tak o polovinu kratší, moc se tam mluvilo a všechno se omílalo znova a znova. Z téhle série byla nejlepší "dvojka".

gabice4
31.01.2017 5 z 5

Krásná trilogie....doporučuji

superleontynka
25.01.2017 5 z 5

Tato kniha vám úplně změní názor. Alespoň mě, začali vadit šťastné konce. V tomto díle, který musím říct, že byl nejlepší ze všech, mě Agáta nenadchla. Přišlo mi, že je to „Dobrá, zamilovaná, čarodějnice.“ Tedros mi byl od začátku nesymtatický a tak jsem se nedivila tomu co dělal. Naopak Sofie a Rafala byli mnohem zajímavější. Nejvíce musím odcenit Sofii, která se nemohla rozhodnout mezi dobrem a zlem. Sympatická byla i paní Lessová a nečekala jsem, že udělá to co udělala. Naopak Hesteru, Bleduli a Otylku jsem musela v tomto díle zabit. I když jejich počínání chápu, nelíbí se mi. A pak je tu Hort. Mrzí mě, jak ho Sofie odkopávala (zvlášť na poslední stránce) i když mě přišel jako celkem dobrý kluk (a ne rozmazlené princátko) a divím se, že nebyl v dobru. Konec mě trochu zamrzel, ale na anglický ch stránkách knihy, jsem se dozvěděla, že bude pokračování!

Sardothiem
22.01.2017 5 z 5

Mám k tomu jediné: Nehorázně mě mrzí a štve, že jsem ji už dočetla (celou tu trilogii)

Janpa
18.01.2017 5 z 5

Skvělé zakončení, celá série byla báječná.

simviki
09.01.2017 5 z 5

Škola dobra a zla – všechny tři díly .
Co k tomu napsat ? jedním slovem dokonalé. Člověk by nevěřil, že lze vymyslet ještě něco o čarodějnicích, skřítcích a vílách, o princeznách a princích- a přece je tu něco nového a má to vtip i hluboký příběh. Řekla bych, že svým způsobem je to velmi dobrý psychologický román.
Jedná se o výuku na čarodějnické škole a obligátní „ trojici hrdinů “, kteří, jak jinak, musí bojovat proti zlu. Přestože tenhle popis zavání Harry Potterem, troufám si říci, že krom školy a kouzel s ním tyto knihy mnoho podobného nemají. Příběh se dává trochu jiným směrem, postavy jsou hodně propracované, autor se vydává na dalekou pouť do lidské duše plné radostí, smutků a emocí. Tohle není jen prvoplánově báječná fantasy, tahle série vám může i hodně říci o skutečném životě , o lidech kolem vás a jejich nejniternějších pocitech.
A na závěr – nenechte se odradit ,sice nádherně, leč lehce infantilně, ilustrovanou obálkou. Opravdu to není jen pro děti školou povinné.