Poslední navěky

Poslední navěky https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257046/bmid_posledni-naveky-Igx-257046.jpg 4 451 91

Škola dobra a zla série

Sofie a Agáta, dříve nejlepší přítelkyně, nyní sokyně, si myslely, že nastal konec jejich příběhu, když se jejich cesty rozešly. Agáta se po boji s Krutopřísnou schovává s Tedrosem v Gavaldonu a Sofie žije se Školníkem v jeho věži. Zdá se, že obě našly své „šťastně až navěky“, avšak Fabulář touží jejich příběh dále vyprávět a přepsat. Ale tentokrát nejde jen o jejich pohádku. Zlo ovládlo Nekonečný les a všichni zloduchové a čarodějnice z pohádek se vrátili, aby se pomstili a změnili své příběhy. Chtějí proměnit svět dobra a zla v temnou říši, které by vládla Sofie, a jen Agáta a Tedros jim stojí v cestě. Jak dopadne poslední navěky v pohádkové říši? Ve velkolepém závěru trilogie Školy dobra a zla se staré stává opět novým a Sofie s Agátou musí čelit nejen přítomnosti, ale i své minulosti, aby našly ten pravý konec své pohádky.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Last Ever After , 2015

Akléda_
09.09.2019 3 z 5

Škola dobra a zla je dobrá série. Bohužel třetí díl už je zbytečně moc natahovaný, mohl být klidně o polovinu kratší. Líbilo se mi polemizování nad tím co je dobro a co zlo, se závěrem jsem spokojená. Jen by to nemuselo být tolik natahované.

mysik612
08.09.2019 3 z 5

No, lepší než první díly, ale neuškodilo by, kdyby autor knihu rozdělil do několika menších dílů a ubral některé zbytečné části.

Medasek
13.08.2019 4 z 5

Nejlepší díl z celé série. Tak trochu jsem, ale doufala, že školník vyhraje. Trochu nechápu proč by zlo nemohlo mít právo na lásku jako dobro. Podle mě má na ní právo každý. Nesejde přece na tom jestli jsem na straně dobra nebo zla, když potkám toho pravého, ne?

Pegasus
16.06.2019 5 z 5

Navěkové a Nikdyvíci, to je vždycky paráda :-) Moc mě to bavilo, rozuzlení příběhu bylo také skvělé, zajímavé byly i všechny nové postavy. Určitě si někdy přečtu znova.

Vikaziza
16.04.2019

První kniha se mi líbila nejvíc, dost mě nadchla (hlavně koncem a Agátu jsem si zamilovala) a podle mě by to u ní mohlo skončit. Druhá už mi přišla trochu nadbytečná, ale nelituju, že jsem jí četla. Když jsem začala číst třetí díl, došlo mi, že je to pořád to samé.
Spoilery:
Agáta a Sofie se dostanou do kouzelného světa, jedna je nadšená, zatímco druhá chce pryč. Do toho boj mezi dobrem a zlem, nebo dobrem, zlem a ještě větším zlem. Ze Sofie se pomalu stává čarodějka, ale Agáta tomu nechce věřit, případně si myslí, že pomocí svého přátelství to překonají. Navíc se tam ještě motá Tedros a Agáta zvažuje, jestli je pro ní ten pravý. Nakonec se ze Sofie stane čarodějnice, přidá se na stranu největšího zla a nechá zrazenou a šokovanou Agátu, aby se s následky vypořádala sama. Konec, příprava na další díl.
A takhle pořád dokola. Knihu odkládám nedočtenou a se sérií končím.

berka4151
08.04.2019 4 z 5

Tak z pohledu svých let to zas taková sláva nebyla, příliš zdlouhavé, některé postavy zbytečné. Ale kdyby mi bylo tak o 28 méně, tak bych hltala každé písmenko. A celkem jsem zvědavá, o čem budou další díly. Doufám, že Agáty a Sofie už stačilo, ale třeba Tendros by si konečně mohl získat mé sympatie.

whiolet
17.03.2019 3 z 5

Tenhle díl mě zklamal.
Dala bych mu,tak 3+,protože, to co tam někdy ty postavy předváděly bylo, fakt na facku!
Chvílemi mi přišlo, že autor už vaří jen z vody a sám se z toho kruhu, který vytvořil nemůže vymotat. Děj byl zamotanější a zamotanější. No a ke konci se to stalo zívačkou, kterou sem dočítala s jistou nechutí :(

Malýmedvěd
01.03.2019 2 z 5

Čteno dceři před spaním. Velký propad proti předchozím dílům. Pěkná ukázka, jak vypadá "Jumping the shark" v knize. Tolik zbytečných komplikací, tolik zbytečných zápletek, které děj neposouvají dopředu a jenom ukazují bohatou fantazii autora. Uznávám, tak dvě tři kapitoly byly dobré, to když přišla ke hře psychologie postav, bohužel jinde stejná disciplína dostávala pěkně na frak. Pokud se vám předchozí díly líbily, tak si toto odpusťte, ušetříte si zklamání.

A.K.A.R.
27.02.2019 4 z 5

No, kde začít. Kniha byla dobrá, ale ne takové to páni, skvělí. Co mi knihu trochu znepříjemnilo bylo očekávání po druhém dílu, který mne nijak nezaujal. Avšak bylo to příjemné překvapení a docela i napínavé. Knihu jsem četla na dvakrát a to s velkou pauzou, ovšem nakonec jsem ji přece jen dočetla. Není nejlepší, po čase na ni asi zapomenu ,ale i tak jsem si ji ráda přečetla.

Verča16
18.02.2019 5 z 5

Smutný, ale i veselý příběh! Sofie mi pride cim dal sobectejsi, ale i tak mam jeji postavu rada. Jednu chvili jsem si myslela ze uz je konec, ale to teprve zacinala valka. Nechapala jsem jak si mohla sofie vybrat skolnika, ale bez toho by nebylo asi trable. Valka bylo plna emoci. Moc se mi libilo ze se naveci a nikdivici spojili dohromady. Jako v kazde pohádce to dopadlo dobře a pribeh jsem milovala. Autora obdivuji pise prekrasne.

TerísekTerka
30.08.2018 3 z 5

Děj je rozhodně zajímavý, ale... zdá se mi, že autor omílá donekonečna už ve třetí knize to samé. Nevím...

rellik
21.08.2018

Nemůžu říct že když jsem začala číst tuto sérii nebyla jsem nadšená, ale čím déle ji čtu, tím je předvídatelnější. První dva díly se mi četli o poznání lépe, u tohoto dílu mě dej moc nebavil a stále nebaví, protože se ani v napínavé pasáži nemohu pořádně začíst. Knihu jsem někde v půlce odložila a nemůžu se odhodlat ji dočíst. Nevím jestli to má ještě cenu, protože pokud bude ještě další díl, (což má být) tak se stejně ŠŤASTNĚ AŽ NAVĚKY nedočkám.

1v8na
13.08.2018 4 z 5

Kniha byla čtivá, dobrodružná, napínavá, romantická, záživná. Měla krásné ilustrace. Líbila se mi kombinace klasických pohádek s tou o Agátě a Sofii.
Vadily mi trochu delší kapitoly, nerozhodnost Sofie, žárlivost Agáty, ufňukanost Tedrose a protivný nevypočitatelný Školník.
I přesto byla kniha celkem fajn a rozhodně nelituju, že jsem si ji přečetla. Byla lepší než druhý díl.

s1ombrehimawari
05.08.2018 3 z 5

Prostě slabost slabá. Nevím jestli byl úplně nejlepší nápad udělat z trilogie pentalogii.... Ještěže to pan Hort vylepšil aspoň na tři hvězdičky.

LuScha
04.08.2018 5 z 5

Skvělá série :)

kristy2711
30.07.2018 5 z 5

Je to prostě skvělá série. Je paradox, jak šprtka Agáta vlastně skoro vůbec nečaruje a to je škoda. Přitom to je velmi mocná čarodějka. Čaruje vetšinou jen Sofie. Přijde mi, že spisovatel nevyužil ještě Agátin potenciál.

Kikina204
09.05.2018 5 z 5

Naprosto fantastická kniha, měla jsem ji přečtenou za chvíli

Orange8knihomol
13.02.2018 5 z 5

,,Závěrečný" díl této trilogie je opět nadprůměrný. Knihy se dobře čtou, mají jen jednu nevýhodu a to:na mě celkem malá a nahustěná písmena. Slyšela jsem, že v létě 2018 má vyjít 4. díl této série, jakoby ,,pokračování", prý s jiným příběhem. Každopádně až vyjde, určitě zavítám do nějakého knihkupectví a nenechám ho tam, protože se na něj těším po přečtení předešlých dílů, které u mě slavily úspěch.

any333
06.01.2018 5 z 5

Myslím, že je dobře, že události z této série se nedají jen tak zapomenout, jinak bych totiž se svým téměř ročním rozestupem byla pěkně nahraná. A musím uznat, že se toto zakončení velmi povedlo, i když jsem slyšla, že mají přijít ještě příběhy z Kamelotu. Tak uvidíme, třeba se nakonec rybičky tužbičky vyplní.
Bylo docela zajímavé, jak si ze začátku Tedros s Agátou a taky Sofie snaží zvykat jeden na druhého a dopadá to, jak to dopadá. Mladý školník mi moc k srdci nepřirostl - tedy, v některých chvílích byly i vyjímky - zato Arik mi způsoboval záchvaty smíchu a úsměvy celkově docela často. A pak je tu Hort; postava, kterou jsem zbožňovala už od prvního dílu a tady se to ještě znásobilo. Obzvlášť líto mi ho pak bylo líto v těch lázních, když mluvil se Sofií.
První část se teprve rozjížděla, takže jsem akceptovala ty myšlenky, co se neustále točily kolem toho, co kdo cítí a jak si svým rozhodnutím je a není jistý. Taky se tu lehce odkrylo tajemství o Callis, co pak vygradovalo v poslední části a tahle kapitola s vysvětlením se stala mou nejoblíbenější. A překvapila mě. Totálně a i když by to mohlo znít trochu ohraně, takhle podané to šlo.
A pak je tu ta prostřední část. Tady se jen zhoršilo to z první, kde taky jen omývali jedno a to samé a sem tm je někdo přepadl, ale jinak mi to přišlo natahované.
Tak to je vše ke Škole dobra a zla. Nyní se těším na ty příběhy z Kamelotu.

SknihouVrukách
12.12.2017 4 z 5

Myslela som si, že dám 4,5*, ale poslednych 200 strán som sa fakt nudila. Keby to bolo trochu kratšie, tak by to bolo lepšie.