Poslední navěky

Poslední navěky https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257046/bmid_posledni-naveky-Igx-257046.jpg 4 451 91

Škola dobra a zla série

Sofie a Agáta, dříve nejlepší přítelkyně, nyní sokyně, si myslely, že nastal konec jejich příběhu, když se jejich cesty rozešly. Agáta se po boji s Krutopřísnou schovává s Tedrosem v Gavaldonu a Sofie žije se Školníkem v jeho věži. Zdá se, že obě našly své „šťastně až navěky“, avšak Fabulář touží jejich příběh dále vyprávět a přepsat. Ale tentokrát nejde jen o jejich pohádku. Zlo ovládlo Nekonečný les a všichni zloduchové a čarodějnice z pohádek se vrátili, aby se pomstili a změnili své příběhy. Chtějí proměnit svět dobra a zla v temnou říši, které by vládla Sofie, a jen Agáta a Tedros jim stojí v cestě. Jak dopadne poslední navěky v pohádkové říši? Ve velkolepém závěru trilogie Školy dobra a zla se staré stává opět novým a Sofie s Agátou musí čelit nejen přítomnosti, ale i své minulosti, aby našly ten pravý konec své pohádky.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Last Ever After , 2015

MirijamFrankl
20.12.2016 5 z 5

Na knize se mi líbil jednak styl,ale hlavně POSTAVY.Ty byly neskutečně propracované,nastínované,jako mistrovské kreslířské dílo.Měly temné stránky i světlé body a člověk si nikdy nebyl stoprocentně jist,na které strně osoba stojí.Na začátku kapitoly můžete být přesvědčený,že se stane to a to a BUM! nakonec je všechno jinak.
A Sofiino navěky mně tedy celkem překvapilo a donutilo mě asi do půl jedné ráno přemýšlet nad dobrem a zlem.
Celou sérii důrazně doporučuji nejen puberťákům.

martinasudová
18.12.2016 5 z 5

"Mami, který díl se ti líbil nejvíc ? Těžká otázka.... mě se nejvíc líbil tento poslední. Kde je pravidlo, že se další a další díly nestojí zato ? Doporučuji , všechny tři díly stojí za přečtení.

BetyN.
26.11.2016 5 z 5

Jedno slovo: NEJLEPŠÍ

šneki
23.09.2016 5 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem se ke knížce dostala poměrně dost dlouho po přečtení druhého dílu, tak sem měla ze začátku takzvaný maglajz. I ke konci se mi stále nevybavovaly některé události, ale přesto dávám 5*.
Ač by se mohlo zdát, že knížka je určená pro mladší ročníky, najdete tam překvapivě pár sexy dvojsmyslů, které byly v pohádkovém světě k pokukání. Taky Agáta a Tedros, rozhádaní jak staří manželé, byly super. Jedinej, koho jsem chtěla profackovat byla Sofie, ani ne kvůli tomu, že si nemohla vybrat kluka (kdo by se jí divil, tolik hezounů na výběr;), ale spíše kvůli té přetrvávající otravnosti... Konec jsem se bála že bude moc klišoidní, ale Soman nezklamal a vybruslil z toho docela dobře.
P.S. Mini spoiler: chudák Hort :D

kajčamach
07.09.2016 5 z 5

Nevím co mám na tu knihu říct...
Byla to nejlepší knížky co jsem doteď četla.
ÚÚÚŽŽŽAAASSSNNNÝÝÝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nejene
28.08.2016 5 z 5

Před přečtením jsem si vůbec nedokázala představit jak chce autor knihu ukončit. Jak by mohly naše tři hlavní postavy žít šťastně až navěky. Ale Soman Chainani to vyřešil bravůrně. Za mě nejlepší díl celé série. A konečně jsme se dozvěděli jak to bylo s matkami obou hlavních hrdinek.

fatimka
12.08.2016 5 z 5

Tako knížka je o hodně lepší než Harry Potter.
Tato knižka je více zajimavější a autor do ní dal více emocí a nějaký nápad který ne jen upoutá ale i dojme.❤

Anne Leyyd
12.08.2016 5 z 5

Nad 5 zcela zaslouženými hvězdami vůbec nemusím váhat. Poslední díl jsem si užila stejně jako 2 předešlé. Líbilo se mi, že Chainani nikam nespěchal, ale všem postavám a všem součástem příběhu dopřál čas a prostor se rozvinout a působit na čtenáře. Jeden z těch mála skvostných závěrečných dílů skvělých sérií, na které budu ráda vzpomínat.

Jsem si jistá, že se ke Škole dobra a zla jistojistě vrátím, protože po dlouhé odmlce od Harryho Pottera je toto opravdu skvělá fantasy pohádková série, která za re-reading určitě stojí. Vřele doporučuji. Jsem spokojená jako Kmotřička :-)

Mišíí
10.08.2016 5 z 5

Opravdu úžasná trilogie. Vůbec mi nevadilo, že tento díl měl skoro 500 stran a popravdě u konce už mi bylo i líto, že celý příběh končí. Ale pevně věřím, že se můžeme od tohoto autora těšit na další skvělé knihy :).

NikolaJ.
08.08.2016 5 z 5

Bylo mi líto, když Agátina matka zemřela, skoro jsem brečela. Škoda, že je to asi poslední díl!
Agátě proti Sofii fandím

simi28
06.08.2016 5 z 5

Úžasný závěr celé trilogie, kterou si rozhodně přečtu znovu. Konec se mi moc líbil a doufám, že Soman Chainani napíše další kouzelný příběh. Proto nemůžu jinak hodnotit než pěti hvězdičkami.

Adele02
30.07.2016 5 z 5

Obsahuje jeden spoiler ;)

A to jsem někde u půlky přemýšlela, jestli to neklesne na čtyři hvězdičky... prd. Prostě miluju, když pohádky končí jako pohádky. :3 Pár smrtí mi vehnalo slzy do očí, kdy jsem kroutila hlavou nad tím, jak je mohl autor prostě jen tak zabít. A stejně jsem se povětšinu času smála jak vyšinutá. Pohádka o Sofii a Agátě je jednoznačně jedna z těch, které budu někdy v budoucnu vykládat večer co večer pořád dokola. ♥

rarášek
29.07.2016 5 z 5

Nejlepší závěr celé pohádkové trilogie. Je pravda, že mohl být trochu kratší a závěr o trochu delší, ale i tak to bylo skvělý.
Nejvíc se mi líbila kapitola, ve které jsem se konečně dozvěděla o skutečném poutu mezi Sofií a Agátou, která nakonec Sofii pomohla udělat to, co je správné.
Nakonec se svého šťastného konce dočkala Agáta, Tedros i Sofie, jenom je mi líto Horta, že mu to nevyšlo tak, jak si přál.
Jinak vážně úžasný závěr a je škoda, že už další díly nebudou. :)

klarinka9974
28.07.2016 5 z 5

Poslední navěky má šťastný konec. Prozrazuje hodně tajemství a překvapení. Tento díl je sice dost dlouhý ale na konci chceme aby byl ještě delší. Miluji pohádkové příběhy a doufám, že tento autor napíše další úžasný příběh. Rozhodně vám poslední díl nemůže uniknout.

Kelen30
15.07.2016 5 z 5

Poslední díl téhle pohádkové trilogie je stoprocentně nejlepší.Je to víc vtipné, víc napínavé prostě víc všechno!O Sofii jsem v druhém díle říkala, že se zlepšila, ale to jsem se spletla.Ona je a vždycky bude zlá, ale kdo říká, že zlo nedokáže milovat?Hodně mě zaskočila tím kým se na konci knihy stala.A taky jsem si myslela, že nakonec bude s Hortem.Tedrosovi a Agátě připravil osud velmi zajímavá setkání (hlavně Tedrosovi).A jsem ráda za to jak to celé nakonec dopadlo, i když mi na konci ukápla ta slzička.No tak fajn, trochu víc slziček.Opravdu krásná série o pohádkách, zlu a dobru, kamarádství a pravé lásce, kterou prostě nemůžete nečíst.

Alienn
08.07.2016 5 z 5

Naprosto perfektní zakončení a opět velmi podařené čtení. Jak já jsem ráda, že jsem se přes dceru k celé sérii dostala, samotnou by mě to asi nenapadlo a to by v tomto případě byla škoda.

Mischellin
29.06.2016 4 z 5

Pohádkové, morbidní, napínavé, strašidelné, fantasy. Až na někdy přeslazenou romantiku není co dodat. :)

Percabethka
16.06.2016 5 z 5

Naprosto úžasný ❤❤
SPOILER: Jsem ráda, že se i Sofie dočkala šťastného konce ❤❤❤

pink_unicorn
12.06.2016 4 z 5

Během čtení této knihy jsem asi dvakrát uvažovala, jestli má vůbec cenu jí dočítat... Někdy jsem se opravdu nudila. Nakonec jsem se ale zakousla, nudnější pasáže překonala a vyvrcholení příběhu za to stálo! Kniha je poměrně většího rozsahu, klidně bych ji uvítala kratší a se větším spádem děje. Pasáže, kdy vždy jedna z hlavních hrdinek donekonečna přemýšlí, zda je její úloha v příběhu vážně taková a jestli dělá dobře nebo ne - to js se vážně kousala nudou. Jinak je kniha super. Pro všechny, kteří mají rádi netradiční pohádky jako dělaná :) dávám 80 %

Michaela01
03.06.2016 5 z 5

Tak tohle byl opravdu velkolepý závěr celého příběhu. Doslova jsem se nemohla odtrhnout od čtení. Opět velice napínavé a vtipné, místy se snad až hororovou atmosférou.
Jedno je u mě jisté. Třetí díl dokonale předčil díl první i druhý. Vsadit do příběhu již zestárlé hrdiny klasických pohádek, jako je třeba Popelka, mi přijde naprosto geniální a moc jsem se nasmála.
Konec byl nádherný, není co vytknout. Jsem opravdu ráda, že jsem na tuto sérii narazila :-)