Sklenice srdíček

Sklenice srdíček https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395531/bmid_sklenice-srdicek-Pd1-395531.PNG 4 289 103

Když beze stopy zmizí šestnáctiletá Angela Wongová, jedna z nejoblíbenějších dívek ve škole, nikdo si nedokáže představit, že by s tím měla cokoli společného její nejlepší kamarádka Georgina (Geo) Shawová. A určitě to nenapadne ani kamaráda obou dívek Kaisera Brodyho. O čtrnáct let později jsou Angeliny ostatky nalezeny nedaleko místa, kde Geo vyrůstala. Z Kaisera se mezitím stal detektiv, jenž konečně zjistí pravdu: Angela byla obětí Calvina Jamese, který poté zavraždil nejméně tři další ženy. Pro úřady je Calvin sériovým vrahem, avšak pro Geo je kýmsi úplně jiným. Na střední škole byl její první láskou a ona s ním prožívala vášnivý vztah až do noci, kdy byla zabita Angela. Čtrnáct let věděla, co se s Angelou stalo, aniž by o tom komukoli řekla. Pak byla zatčena a poslána na pět let do vězení. Calvin je tou dobou odsouzen na doživotí, ale nedlouho po uvěznění se mu podaří uprchnout. Krátce před Geiným propuštěním jsou nedaleko místa původního zločinu nalezena další mrtvá těla. Kaiser věří, že vrahem je opět Calvin, a obává se, že také Gein život může být v ohrožení. Kniha Jennifer Hillier je příběhem trojice dávných přátel: dívky, která byla kdysi zavražděna, ženy, jež po letech skončila ve vězení, a muže, jenž se snaží odhalit pravdu.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Baronet

Jar of Hearts , 2018

Janiss_89
24.01.2021 5 z 5

Můj první thriller. A teda wow. Opravdu mě hodně chytl. A přestože je Calvin hajzl tak má něco do sebe.
------spoiler------
Sakra jak se objevil aby ji zachránil mě dostalo. Až mi ho bylo líto. Ten konec jsem fakt nečekala

hanzmb
23.01.2021 5 z 5

Takhle nějak si představuji ideální psychothriller. Po celou dobu napínavé. Žádné extra brutality, samozřejmě nějaká ta vražda a krev tam je ale ne v " přímém přenosu". Spíš zprostředkovaně. Závěr, kterému se dá i věřit (když to porovnám s šílenostmi, které se v tomto druhu literatury v poslední době objevují).

Leena
18.01.2021 3 z 5

Moc se mi nelíbila forma psaní, přeskakování ze vzpomínání do současnosti, místy to splývalo.
Geo mi byla od začátku nesympatická, a to, co vyplulo na povrch ke konci knihy, mi připadalo přitažené za vlasy a prostě neuvěřitelné.
Jen jsem litovala toho Kaisera, protože nepoznal, co v ní dřímá:-)
Tak strhující mi to nepřipadalo, takový průměr.

genie
13.01.2021 4 z 5

Čtivé a svižné. Postupné dávkování toho, co předcházelo smrti Angely, i toho, co bylo potom, se mi líbilo, a to včetně samotného rozuzlení a (jednoznačného) konce.
Hodnotím lépe než Řezníka.

janina66
07.01.2021 5 z 5

Výborná a čtivá psychologická detektivka. Příběh o trojici kamarádů, spolužáků ze střední školy. Děj se prolíná ve třech časových rovinách. Střední škola, nedávná minulost a současnost. Hlavní hrdinka Georgina, zvaná Geo a její spolužák Kaiser, nyní detektiv, který se nyní snaží objasnit sérii vražd. Děj graduje do napínavého konce s pozoruhodným překvapením a jasným koncem. Kniha se mi líbila. Byla trochu jiná, než Řezník.

Pája699
25.11.2020 4 z 5

Sice se mi Řezník od autorky líbil o chlup více, ale to neznamená, že je tato kniha špatná, naopak. Geo 14 let skrývá tajemství, které stejně vypluje na povrh a dožene ji. Kniha se čte sama a na konci má i své překvapení v rozuzlení k vraždám, co se dějí v přítomnosti. Trošičku předvídatelné, ale i tak za mě super počtení. Děj vás vtáhne a nepustí do poslední stránky .-)

Liduka
02.10.2020 4 z 5

(SPOILER) Kniha byla opravdu dobře napsaná, ale na mě docela drsná. SPOILER: Vadily mi ty vraždy malých dětí. Knihy s touto tématikou opravdu nevyhledávám a nic nenasvědčovalo tomu, že v této knize něco takového bude. Pak už jsem jenom toužila knihu dočíst, abych jí měla za sebou. Mrzelo mě, že Dominic byl stejný haj*l jako jeho otec. Doufala jsem, že dostanou s Geo druhou šanci, ale nějak jsem bohužel tušila, že to bude on, kdo je nakonec vrahem. Ještě, že oba dostali, co si zasloužili.

Pavlína2019
16.09.2020 4 z 5

Od knihy se mi nechtělo odejít. Do konce jsem netušila vraha. Velice dobře se četla, je napínavá, moderní, skvěle akčně i psychologicky psaná. Nutila mě uvažovat. Rozhodně doporučuji.

Lenka0007
14.08.2020 4 z 5

Ke knize jsem se dostala skrze komentáře u jiné, jinak bych ji v knihovně přešla. Obálka by se opravdu hodila spíše k young adult, obsah však docela stojí za to. Příběh Geo, která jde do vězení za zločin, který se stal před lety. Minulost ji však dostihne i podruhé, po propuštění. Kniha byla čtivá, odkrývání toho, co se kdysi stalo, napínavé. Jednu hvězdičku ubírám za motivy dalších vražd a na můj vkus hodně popisných pasáží toho, jak hrdinka opakovaně zvrací.

MíšaS.
31.07.2020 3 z 5

Asi do půlky jsem se nemohla odtrhnout, ale pak jsem začala ztrácet koncentraci a příběh mě bavil méně a méně.
Přišlo mi to trošku překombinované, možná bych jednu postavu vynechala a podala trochu jiný důvod k těm dalším vraždám.
Bohužel bylo i předvídatelné, že to není zas až tak, jak to bylo podáno a že se dozvíme nakonec i něco jiného.
Shrnula bych to takovým lepším průměrem.

LilianaFalcon
19.07.2020 5 z 5

Tak tohle mě vážně bavilo.
Byl to opravdu pestrý příběh, který se skládal z několika časových rovin a v té "přítomné" rovině, nás provedl několika lety života hlavní hrdinky.
Řekla bych, že ho vystihuje i několik ponaučení.
Chybovat je lidské a za chyby se musí platit.

Pavlnka
18.06.2020 5 z 5

Kniha se dobře četla, byla napínavá, i když hodně předvídatelná. Rozhodně se podívám i na další knihy této autorky.

orinka3
13.04.2020 4 z 5

Určitě bych dala plný počet hvězdiček, nebýt toho konce. Jestli mě celá knížka držela v napětí, kdo má všecky ty hrůzy na svědomí, pak mi to konec dokonale zkazil. Celou dobu to mělo jakousi logiku a návaznost. Pak jsem získala dojem, že si autorka najednou přestala vědět rady a naroubovala tam něco naprosto praštěného a neuvěřitelného.

monci6485
27.03.2020 5 z 5

Tak to nemělo chybu. Hlavní hrdinka to měla těžké, ale vůbec jsem ji nelitovala. Zato Kaisera ano. Byl sexy, hodný a moc fajn. Jenže ty ženské to vždycky táhne k těm psychopatům a pak to dopadne takhle..

lucakuca
14.03.2020 4 z 5

Trochu temné romantiky na večer. Příběh se sloupává jako cibule. Kousek po kousku se čtenář přibližuje k cíli, který představu o konci rozseká na takhle malý kostičky! Takhle! :-)

NADEI
25.02.2020 4 z 5

Detektivní případ dávkovaný od konce, kdy víte kdo je vrah, přes vyprávění jak to všechno před lety začalo až po překvapující konec. Knížka se moc hezky četla a líbila se.

dlabikk
17.02.2020 5 z 5

Pro mě to byla jízda od začátku do konce. Velmi dobře napsaný příběh s překvapením na konci. Tak trochu jiný thriller, kdy už na začátku víte vraha, ale na konci dostanete "malý" bonus :o) Za mě zasloužilých 5*

Arcis2
30.01.2020 5 z 5

Kniha je skvělá. Líbí se mi postupné dávkování příběhu. Překvapující konec.

Olous1
28.01.2020 5 z 5

Opět skvěle napsané.Od první řádky vás kniha chytne a nepustí.A ten konec,to jsem vůbec nečekala.Rozhodně nic prozrazovat nebudu.Za mě 100%.

martoska77
18.12.2019 5 z 5

Kniha mě chytla hned na prvním řádku a nepustila až dokonce. Napínavá a děsivá zároveň. Nešlo se odtrhnout, tudíž jsem se pročela dnem i nocí, ale za ty napuchlé oči to stálo :- D Navíc skvělá obálka. Rozhodně doporučuji.