Sklenice srdíček

Sklenice srdíček https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395531/bmid_sklenice-srdicek-Pd1-395531.PNG 4 289 103

Když beze stopy zmizí šestnáctiletá Angela Wongová, jedna z nejoblíbenějších dívek ve škole, nikdo si nedokáže představit, že by s tím měla cokoli společného její nejlepší kamarádka Georgina (Geo) Shawová. A určitě to nenapadne ani kamaráda obou dívek Kaisera Brodyho. O čtrnáct let později jsou Angeliny ostatky nalezeny nedaleko místa, kde Geo vyrůstala. Z Kaisera se mezitím stal detektiv, jenž konečně zjistí pravdu: Angela byla obětí Calvina Jamese, který poté zavraždil nejméně tři další ženy. Pro úřady je Calvin sériovým vrahem, avšak pro Geo je kýmsi úplně jiným. Na střední škole byl její první láskou a ona s ním prožívala vášnivý vztah až do noci, kdy byla zabita Angela. Čtrnáct let věděla, co se s Angelou stalo, aniž by o tom komukoli řekla. Pak byla zatčena a poslána na pět let do vězení. Calvin je tou dobou odsouzen na doživotí, ale nedlouho po uvěznění se mu podaří uprchnout. Krátce před Geiným propuštěním jsou nedaleko místa původního zločinu nalezena další mrtvá těla. Kaiser věří, že vrahem je opět Calvin, a obává se, že také Gein život může být v ohrožení. Kniha Jennifer Hillier je příběhem trojice dávných přátel: dívky, která byla kdysi zavražděna, ženy, jež po letech skončila ve vězení, a muže, jenž se snaží odhalit pravdu.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Baronet

Jar of Hearts , 2018

minimonisek
23.02.2022 4 z 5

Teda musím přiznat, že po dlouhé době se mi podařilo sáhnout po skvělé knize. Ke konci jsem tušila, jak to bude s těmi vraždami, ale i tak dobré. Příběh je o tom jak jedno mladické rozhodnutí dokáže zkazit skoro celý život. Líbilo se mi prolínání současnosti a minulosti, což udržovalo čtenáře v napětí číst dál a dál. Knihu doporučuji, sama si ji ještě párkrát přečtu.

KatnissEverdeen
07.02.2022 5 z 5

Tak tahle knížka byla něco! :) Přečtená za 2 dny a musím říct, že jsem ji nemohla dát z ruky. Myslím, že měla vše, co má dobrej thriller mít, napínavá, tajemná a trošku psycho. Pravda, že konec mohl být trošku lepší, ale i tak nechávám 5 hvězdiček. Knížku určitě zařadím mezi mé oblíbené a od autorky si ráda přečtu i další knihy.

Estarossa
04.02.2022 5 z 5

Prolínání minulosti a přítomnosti je dobře uchopeno a nutí vás číst dál a zjistit jak to celé dopadne. Je pravda, že konec mi také přišel trochu uspěchaný a hlavní hrdinka a některé její činy pro mě byly opravdu záhadou. Kniha je však skvěle čtivá, mrazivá a napínavá, doporučuji.

Hvězdinka
30.01.2022 4 z 5

Velmi čtivé a propracované, na rozdíl od Pronásledované. Stále se něco dělo v různých časových rovinách a z pohledu různých osob. Hvězdičku ubírám za závěr, takový typický americký happyend. Ach ty geny...

Krchnaida
30.01.2022 5 z 5

Dost dobrý!!!

marci8
19.01.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila. Byla zajímavá z pohledu hlavní hrdinky a také se mi líbil popis vězení a vztahů ať už přátelských nebo nepřátelských.

Pavlina50
13.12.2021 5 z 5

Tak toto mě dost chytlo.
Dobře vystavěný thriller říznutý teenagerovskou tématikou - příběh o tom, že důsledky činu rádoby zapomenutého z mládí se jednou přece jenom dostanou zpátky na povrch a člověk za ně musí zaplatit.
Kniha se četla úplně sama. Byla psána přímým a jednoduchým jazykem, neobsahovala nic zbytečně popisného, co by odvádělo pozornost od hlavního příběhu, takže nutí číst dál a dál až k rozuzlení. Závěrečná pointa se sice od určité doby dal vytušit, a i přesto, že se mi zdála trochu přitažená za vlasy, nepokazilo mi to vůbec celkový konečný dojem z knihy.
Velice příjemné překvapení - autorku jsem do této doby vůbec neznala a určitě se poohlédnu i po jejích dalších knihách.

Dela111
02.12.2021 4 z 5

Sklenice srdíček je nápaditý psychologický thriller. Nejen zápletka ale i hlavní postava je tady zvrácená a děsivá. Ostatně hlavní hrdinku knihy si asi oblíbí málokdo. Její postava tu není kvůli získávání sympatií čtenářů, ale svým myšlením a chováním dělá příběh zajímavým. Hned na začátku je odsouzena k pěti letům odnětí svobody a nevypadá to, že by byla obětí justičního omylu... Část děje se tak odehrává ve věznici.
Příběh má dvě dějové linky, ta z minulosti postupně odkrývá jak se odehrál první zločin a co mu předcházelo. Na konci čeká na čtenáře překvapení, ačkoli něco z toho se dalo vytušit dříve.
Thriller je nápaditý, čtivě napsaný, ke konci nechybí napětí.
Obálka je odpudivá, ale k tomuto příběhu sedne.
85 %

berila
22.11.2021 5 z 5

Takže výborný thriller, napínavý, bohužel až na ten konec. Hlavní postavě jsem pořád nějak nemohla přijít na chuť a konec vše dovršil. Přesto to nic neubralo na čtivosti a všem milovníkům dobrých thrillerů doporučuji k přečtení.

keiko33
08.11.2021 4 z 5

Tak zápletka bola fakt niečo. Geo je svedkom, ako jej milovaný priateľ zabije jej najlepšiu priateľku a ona mu pomôže zbaviť sa jej tela. Dlhé roky si aj napriek tomu žije svoj život, až kým sa nenájde Angelino telo. Autorka vás od začiatku drží v napätí, pomali rozplieta minulosť. Skoro celú knihu som chcela dať plne hodnotenie, no ten koniec to zabil. Bolo to také rýchle, nedomyslene. Takže pre ten záver 4*

anája
11.08.2021 5 z 5

Páni tak to byla jízda. Autorku jsem doteď neznala, takže jsem nic nečekala a dost mě to překvapilo. Bylo to čtivé, napínavé a opravdu nervy drasajici. Čtu thrillery pořad, ale tohle bylo silné kafe až mě z toho bolí žaludek. Ty pasáže řezání těla to byl teda horor.

Makyt
11.07.2021 4 z 5

Za začátku jsem se do čtení nemohla dostat vadilo mi prolínání minulosti a přítomnosti. Jmen tam padalo taky dost a ne každé bylo důležité.. Pak jsem se ale začetla. Trochu delší než bych potřebovala, byla ta část ve vězení.. daleko raději bych četla o vztahu s detektivem, o tom, jak to s nima začalo. I Calvin mohl dostat více prostoru, třeba k vysvětlení toho, jak Geo hlídal nebo jak reagoval, když se objevily "jeho" další oběti.

Wladimirski
07.07.2021 5 z 5

Velmi povedené! Napínavé, dynamické, těžko předvídatelné, zkrátka thriller jak má být! Šikovné prolínání časových období.

KajaProchy
13.06.2021 3 z 5

(SPOILER) Kniha byla čtivá a rychlá, líbilo se mi kombinování s minulostí.
Děj byl ale od půlky docela předvídatelný, jak se objevili další mrtvoly, bylo jasné, že je to buď Calvin, nebo copy cat, co má k němu vztah. Závěr, kdy se odhalí pravda, už bylo velké klišé...
Čekala jsem, že bude kniha víc zaměřená na vyšetřování, nebo bude Calvin Geo víc stalkovat a bude mezi nimi nějaký "vztah" i v současnosti. Je to ale víc psycho rozbor Georginy a trochu trileru navíc. Bylo to zajímavé, ale prostě tomu chybělo něco navíc, víc než jen osvětlení minulosti, kterou se dozvíme v podstatě celou už v anotaci. Dál s tím autorka do posledních 2 kapitol téměř nepracuje, jen vypráví o minulosti...
Knize by klidně slušelo víc stran a vic akce, takhle to bylo takové suché...

ennlady
06.04.2021 5 z 5

No tak tohle teda byla síla! Název mi připomínal příběh spíše romantický, obálka nějaký upírský horor, ovšem skutečností byl nervy drásající thriller, jaký jsem nečekala. Některé pasáže jsem musela číst hodně zrychleně a trochu přeskakovat, protože byly fakt morbidní, a to jsem zvyklá na leccos. Rozhodně nechci ale nikoho odradit, protože příběh sám je thriller především psychologický a velice čtivý. Autorku jsem do této doby neznala, ale musím říct, že je hodně dobrá, tedy mně se alespoň trefila do vkusu.

Johny_H.
18.03.2021 5 z 5

Ok tak tento knižní počin vřele doporučuji. Mě osobně to sedlo. Pokud hledáte opravdu dobré Thrillery toto je něco pro vás.

Tejuna
28.02.2021 4 z 5

Přiznám se, že knihu jsem koupila jen kvůli čtenářské výzvě (kniha se srdcem na obálce), ale vůbec nelituju. Poprvé jsem se setkala s prostředím ženské věznice a musím říct, že některé scény byly až moc barvitě popsány. Kniha má úžasný spád, je čtivá a napínavá. Autorka mě mile překvapila a určitě se chystám na její další knihy.
Ps: v případě autorky platí "nesuď knihu podle obalu"

WaN635
18.02.2021 4 z 5

Autorku vůbec neznám, četla jsem ji poprvé. Kniha se četla velmi dobře, zápletka se mi líbila. Postavy dobře napsány, závěr překvapivý :).

Prateri
14.02.2021 5 z 5

Teď jsem napsala komentář, a ztratil se mi. Tak znova - Sklenice srdíček je hezký název, ale přebal knihy tak pěkný není. Více se přibližuje k obsahu knihy. Nikomu jsem nefandila, protože se mi zdálo, že každý má máslo na hlavě. Pár jedinců trochu sympatických by se zde asi našlo, ale jinak to byl mazec. Ještě mám doma knihu Řezník od téže spisovatelky, tak jsem zvědavá, co to bude za jízdu.

sabca
08.02.2021 5 z 5

Tak, že to bude kniha na 5 hvězdiček jsem nečekala. Velice čtivé a napínavé. Hlavně překvapivý konec. Doporučuji