Skladatelka voňavého prádla

Skladatelka voňavého prádla https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194225/mid_skladatelka-vonaveho-pradla-8W0-194225.png 3 245 61

Autorčina autobiografická prvotina, plná vtipných a bryskních postřehů naznačuje, že nebudeme listovat stránkami milovaného deníčku smáčeného slzami lásky, vzdoru a nenávisti, ale že se nám přestaví osobnost, která s neobvyklým nadhledem, sebeironií a vtipem dokázala rekapitulovat své životní hledání, tápání, prohry i vítězství.... celý text

cori
08.06.2015 3 z 5

Její chlubení, že je modelka a chodí s Gottem a vystupuje v televizi, mě celkem nudilo. Čekala jsem, kdy nastane nějaký zvrat a ona dostane od života po hubě. Když se Karel nechce ženit, Martina odjíždí do USA, kde pracuje jako posluhovačka, ale opět se nespokojí s obyčejným chlapem. Jediný strach asi měla z tikání biologických hodin.

martas006
02.04.2015 3 z 5

U první poloviny jsem měla chuť jí přestat číst, ale poté, co se autorka v knize odstěhovala do Ameriky, mě teprve začala bavit.

Val
22.02.2015 4 z 5

Dle mého názoru je potřeba smeknout před upřímností se kterou je tato kniha napsaná. Zejména začátek knihy, kdy by jí spousta čtenářů za její přístup k životu zřejmě nejraději nafackovala. Mě se to celé líbilo. Nebudu soudit Martinin život, protože mi to nepřísluší.....Každopádně, ruku na srdce - kolik žen by ze zájmu Karla Gotta o jejich osobu tehdy nesedlo na zadek, že ?

sasena
08.02.2015 odpad!

Knihu bych popsala skoro stejně, jako felix6338. Jen bych ještě doplnila, že tato paní si za celý život asi neuvědomila, že vším bez nějakých podstatných šrámů a problémů procházela jen díky tomu, jak vypadala. Na čemž, kromě těch diet, neměla vlastně žádnou zásluhu. Ke konci popisuje jednoho ze svých psů a a k popisu jeho pohodlného života dodává: "...Jak k tomu ten pes vůbec přijde? Já jsem aspoň od šestnácti na dietách, o cosi jsem se snažila, on za vše vděčí jen pěkné tvářičce...." K tomu bych dodala, že ona k pěkné tvářičce za všechno vděčí také své vagíně. Jinak opravdu kniha o ničem. Vrchol všeho je ještě pasáž, kde vypráví Courtney Love o svém vztahu ke Gottovi, čímž v ní vyvolá dojem, že KG byl nějaký český Kurt Cobain. MF se za ten omyl omlouvá - Karlovi!!! Chudák Kurt. Podle všeho se MF v životě přihodily tři strašné věci - 1) nějaká nula jí na večírku řekla, že vypadá příšerně unaveně, 2) jakási známá jí řekla, že ona by teda s Karlem nemohla, 3) Karel jí nekoupil dům. Vtipu v knize není, ani co by se za ostříhaný nehet vešlo.

fruitbueno
16.09.2014 3 z 5

Na autorce je sympatické, jak umí sama sebe shodit, okomentovat a s odstupem nahlížet i poměrně nemilé či nepříjemné věci. Četba oddechová, rychlá, ale bohužel i taková trochu bez dojmů...

ivusse
29.07.2014 3 z 5

Oddechové čtení. Nic převratného, ale jde to.

felix6338
14.05.2014 odpad!

Protože víceméně o Martině nic nevím ,překvapilo mne, že se několik let stýkala s Karlem Gottem.
Záměrně píšu stýkala, ne žila nebo tvořila pár.
Podle knihy se totiž jednalo o vyspání se s ním v den jeho párty, kdy jí bylo 18 a kdy jí šlo o to, ukázat kámoškám, že ONA s ním bývá.
Poté spolu spávali dál a Martině až později došlo, že místo vedle něj zaujaly také její kamarádky a ostatní modelky té doby.
Martina žárlí, čeká jako slípka na každé Karlovo zatroubení a doprovází text haldou příběhů a popisů o tom, jak se mládež v Praze za komunismu měla. Můžeme být svědky toho, že se neustále s někým válela v posteli a oni jí říkali,že zavolají a už nikdy nezavolali. Že vyplňovala prázdno po Karlovi jinými muži,hladověním a tunami cigaret a alkoholu.

Jak úžasný kolektiv měly děvčata mezi sebou za působení u Jirky Korna ve šmešném předstírání tance a zpěvu!!
Poté,co se konečně rozhodne odjet za sestrou do Usa,kde nemá zpočátku ani prac.povolení a poté je prý nežádanější uklízečkou domů bohatých občanů, se stává svobodnou a má pocit,že tohle je přesně ono.

Vdává se za muže, kterého nechce,ale smí tím pádem v Usa zůstat a má občanství. Nějak se někde poznala s Milošem, po telefonu probírala, zda se s ní ihned vyspí a sama na něj líčila. Klaplo to..opět přeš postel ulovila bohatého,vlivného muže. Euforické nálady střídalo plakání po děťátku a kniha končí popisem toho,jak na klinice děkuje Bohu za své děti.

Neustálé dokazování toho, jak moc se jí dařilo díky tomu, že byla modelka a udávala trendy v metru a že muže oslňuje svým tělem, je pro čtenáře otravné a překáží.
Čekal jsem skutečně humorné,denní postřehy ze života a manželství...a ono to místo toho bylo bulvární vychloubačství o tom, jak moc lidem musela dát,aby byla tam,kde je.

Přišlo mi to jako zpověď dnešních modelek, které loví pro prachy a nemají soudnost ani stud.
Kniha mne zklamala svou přízemností,namyšleností a očividným zaměřením se na bohaté muže.

Siraelxy
08.02.2014

Autobiografie, která se čte jako román. Z počátku jsem byla skeptická a asi i trochu negativně zaujatá tím, jak ji media, v době kdy chodila s KG, prezentovala.....zlatokopka. V knize je ale zajímavý dialog mezi Martinou a její maminkou, která se ptá, zda nechodí s Gottem jen proto, že je slavný. A ona ji na to odpoví něco v tom smyslu, že ho zná jako slavného, nikdy ho neznala jako elektrikáře. Ano, miluje ho proto kým je teď. Lidé se přitahují z různých důvodů, a žádný není lepší nebo horší....
To se mi líbí, že to přiznala. A názor na Martinu jsem změnila :-)

Kamiliana
05.01.2014 3 z 5

Psáno elegatně a s nadhledem, ale americká část mi přijde mnohem lepší a čtivější, neboť se v ní konečně něco děje (je totiž o práci:-) a nejen o vyhlížení pana božského z okna, večírcích, tápání, lítosti... Nejpůsobivější je úplný závěr, neboť je naplněním smyslu života mateřství (stala jsem se chlebem a mlékem pro mé děti).

Vesna
28.10.2013

Moc dobře se mi tato knížka četla a pobavila mě. Doporučuji ostatním. Také mě trochu připomněla léta před revolucí a těsně po ní. Chvíli je humorná, chvíli připomene, že každý může v životě uvíznout. A taky moc přesně vystihuje pocity a touhy ženy kolem 30 let, která hledá partnera a chce rodinu. Knížka se mi dobře četla, uteklo to jak voda, příjemné.

Marčullkas
26.10.2013 4 z 5

Autobiografická kniha, milé oddechové čtení.
Věcně popsaný životní příběh p. Formanové

janucha
27.08.2013

Tak mě se tahle knížka líbila. Jak někdo píše níže, je to lehké čtení, a mě se líbí, že je to přiznané. Že to není zbytečně dušezpytné, pisatelka se ironizuje, má nadhled, nezastírá určité zištné motivy svého jednání....přestože je MF tak trochu zlatokopka, vnímám
ji po přečtení jako sympatickou ženu, a rozhodně ji neodsuzuji....nakonec muži, které si vybírala jsou charismatičtí, a určitě by si dala s nimi tzv. říci většina žen. I ostatní knihy MF mě potěšily, zejména Snědla dětem sladkosti Nevěra po americku.

Skjaninka
08.06.2013 1 z 5

Ak si chcete prečítať bezobsažnú a na nervy idúcu spoveď Martiny Formanovej, tak nech sa páči, ale tým ostatným radím, aby sa ku knihe ani nepriblížili.
Len v skratke priblížim, že odvážlivci si prečítajú o chudinke, večne čakajúcej na "božského Káju", neustále bedujúcej nad vlastným životom, ale predsa nachádzajúcej vytúžené šťastie v podobe Miloša Formana.

Aneleh
02.06.2013 5 z 5

Knížka od Martiny Formanové je zajímavá a psaná velmi poutavě a s humorem, přečetla jsem ji takřka na jeden zátah. Dozvíte se i spoustu zajímavých věcí o životě a vlastnostech slavných osobností, jako je Karel Gott a Miloš Forman. Je to druhá kniha, kterou jsem od Martiny přečetla a ani ta mě nezklamala, určitě si přečtu ještě pokračování její autobiografie "Snědla dětem sladkosti".

ajinav82
28.03.2013 5 z 5

bookcase
22.03.2013 4 z 5

Četla jsem ji už před lety, když vyšla a teď jsem si ji chtěla připomenout. Martina Formanová je chytrá holka a psaní jí jde. Dobře se to čte.

Eva P.
21.03.2013 5 z 5

Knihu jsem četla několikrát a patří k mým oblíbeným. Vtip, nadhled a sebeironie autorky se dnes jen tak nevidí.

myskula
05.03.2013 4 z 5

Knížka mně moc bavila,dobře se čte.

Janiny
15.12.2012 5 z 5

Kniha mne naprosto dostala už když jsem jí četla poprvé...není to žádné intelektuální čtení, ale má své kouzlo

Cihla
12.02.2012 5 z 5

Knížka se mi moc líbila.