Skladatelka voňavého prádla

Skladatelka voňavého prádla https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194225/mid_skladatelka-vonaveho-pradla-8W0-194225.png 3 245 61

Autorčina autobiografická prvotina, plná vtipných a bryskních postřehů naznačuje, že nebudeme listovat stránkami milovaného deníčku smáčeného slzami lásky, vzdoru a nenávisti, ale že se nám přestaví osobnost, která s neobvyklým nadhledem, sebeironií a vtipem dokázala rekapitulovat své životní hledání, tápání, prohry i vítězství.... celý text

Tilte
07.05.2020

pozoruhodny navod, jak to daleko dotahnout

Mensa627
22.02.2020 1 z 5

Dost velké zklamání. Nejsem fanoušek Karla Gotta a i humoru se zase tolik nedostává

Jirinamac
11.12.2019 3 z 5

Moc se mi líbila knížka Snědla dětem sladkosti, kde je víc humoru. Skladatelku jsem nečetla, ale poslouchala jí v audio podání s T. Vilhelmovou a ta mi jako předčitatelka neseděla. Nikdy jsem nebyla obdivovatelka K. Gotta a příběh mi přijde dost bulvární. 2½ *

cibulka 8
01.12.2019 3 z 5

Tuto knížku jsem četla před čtyřmi roky a zařadila ji do kolonky slabší průměr. Nyní jsem si ji půjčila v knihovně jako audioknihu. Načtení Táni Vilhelmové příběhu velmi pomohlo a posunulo ho o level výš.

cleopatra11
14.11.2019 3 z 5

Dočetla jsem,ale nijakou zvláštní stopu ve mě kniha nezanechala. Víc mě bavila popisovaná doba s Karlem Gottem.

vladka321
22.10.2019 4 z 5

Tuto knihu jsem si půjčila společně s Povídkami na tělo od stejné autorky a popravdě - po oněch povídkách jsem se další autorčinu knihu vážně nutila číst. Ovšem nerada mám resty a tak jsem dočetla až do konce. Začátek bych řekla byl žalostný. Nicméně časem se vlastně všechno ustálilo, názory se začaly prohlubovat. Martina začala opravdu přemýšlet nad svým životem a ten se také rozhodla opravdu vzít do svých rukou. Utříbila si myšlenky, konání, úsudky a ejhle je z ní opravdovská ženská, která se nám tady doslova a do písmene vyznala ze svých prohřešků, vlastních lidských pudů, postojů a pomyslně se totálně odhalila, svlékla do naha své niterní teorie. A já, která má tak ráda životopisy jsem četla vlastní životopis někoho, kdo nám dal všanc sám sebe, své myšlenky, své životní teorie, svůj lidský posun. Za mě dobré, zajímavé a jsem ráda, že jsem četla o žijící osobě. I když tedy její eskapády ranného produktivního věku bych až tak nemusela. Ale za tu pravdu a obnažení dávám čtyry zasloužené hvězdy.

LenkaKa
15.07.2019 5 z 5

Mě se kniha líbila, četla jsem ji už kdysi a teď jsem pro ni sáhla pro oživení po přečtení volného pokračovaní "Snědla dětem sladkosti". Každý z nás dospěje a v 50 má na věci jiný pohled než ve dvaceti.

mirka71
11.07.2019 2 z 5

Po knížce jsem sáhla jako po odpočinkovém čtení, čekala jsem něco jako ,,Kafe a cigárko" od Marie Doležalové, ale byla jsem moc zklamaná. Styl psaní dobrý, lehko se to čte, ale ten obsah !!! Nějak nevím, jak to napsat a neurazit. Myslím si, že jsou věci, které si mohla autorka nechat pro sebe, zvlášť když píše o lidech, kteří ještě chodí mezi námi...
Myslím, že po dalších knížkách nesáhnu...
Jinak naprostý souhlas s názorem mariposky, mluví mi z duše.

knihovniceS
26.11.2018 2 z 5

Četla jsem už dřív, ale nějak moc mě nezaujala ...

Eva88
02.06.2018 1 z 5

Knížka mně byla nějakým nedopatřením doporučena. Není to úplně můj šálek čaje, ale řekla jsem si no co, pro změnu něco odpočinkového. Za mě ale ne. Nedočetla jsem. Na seznamu mám spoustu knih a nechtěla jsem plýtvat časem na tuto.

Chesterton
06.01.2018 2 z 5

Kniha (audio) mě velice zaujala a bavila. Je to červená knihovna křížená s bulvárem. Zároveň i obrázek jednoho celkem smutně ponurého normalizačního období. Nedávno jsem měla příležitost poslouchat paní Formanovou v živém rozhovoru o její zatím poslední knize a chovám k ní velice smíšené pocity. Je to oběť své doby a na druhé straně - všechna čest, na čem všem se dá vydělávat:)) V jejím životě toho pro mne není moc co by mi imponovalo, ale prodat to fakt umí!!

ddkk
21.10.2017 2 z 5

Trochu načervenalá knihovna, avšak s obecně známými a živými protagonisty. Tak jsme trochu nakoukli pod pokličku Kájovi, dověděli jsme se - jen náznakem - jak cílevědomě lze získat pozornost našeho světově proslulého režiséra (asi by nebylo úplně fér napsat "klofnout", že) a podívali se jen tak mrknutím očka do soukromí slušně si stojících amerických hospodyněk, kterým chudé, avšak dobře vychované a vzdělané děvče z východu dělalo služku...teď už je to jistě naopak...Dobře se to četlo i poslouchalo, je vidět, že autorka má to vzdělání....Moje sympatie si však nezískala.

Mermaid
30.09.2017 5 z 5

MF je cílevědomá a upřímná. Chce se mi napsat "americky" upřímná, ale tam se zase věrně a v superlativech odhalují jen ty příjemné stránky života, takže, co já vím, asi to bude mít v genetické výbavě, jít bez skrupulí s kůží na trh.
Nemusím si ani číst komentáře, abych věděla, že ji to spousta lidí dá sežrat. Hlavně těch, kterým chybí osobní odvaha a koukají přes plot na sousedovu zelenější trávu.
No asi tak, Martina má jistě do jeptišky daleko, ale napsat toto chlap, dostane se mu v nejhorším shovívavosti, v nejlepším velebení, jaký že je to kanec. Jenže MF musí mít osobně velké charisma, to je totiž TO, čemu nakonec všichni podléháme.
Navíc mě opravdu překvapila, že umí psát. Nevidím důvod těch pět hvězd nedat. I za to, že došla do cíle. A ne, nebylo to přes mrtvoly, jak se tu někdo snaží tvářit...

Jana283
25.09.2017 3 z 5

Je to jak píše Mariposka, ale chci dodat, že navzdory tomu píše MF docela dobře.

mariposka
16.10.2016 2 z 5

Milý deníčku, byla jsem mladá a hezká a všimnul si mě známý zpěvák. Měli jsme spolu poměr. Nechtělo se mi studovat ani pracovat. Když šel zpěvák o slečnu dále, odjela jsem za sestrou do USA, kde se mi taky nechtělo studovat ani pracovat, ale nakonec jsem musela, neměla jsem už známého zpěváka a tedy ani peníze. Podařilo se mi dokončit školu a všimnul si mě známý režisér. Milujeme se dodnes a mám s ním dvě děti a nemusím pracovat.

Tak to vidím já.
Přiznám se: vůbec jsem nevěděla do čeho jdu. Líbil se mi ten název, i já si tak někdy připadám. O Martině Formanové jsem věděla jen, že je manželkou Miloše Formana. Říkala jsem si, že zkusila napsat román, tak uvidím jak se jí to povedlo. Netušila jsem, že jde o autobiografii. Lehce se to četlo a lehce se to zapomene. Jako story z časopisu.

Suzynka29
04.06.2016 5 z 5

Kniha mě zaujala hned od začátku. Líbilo se mi, že si autorka nedělala hlavu s nějakým "mlžením" a napsala věci tak jak opravdu byly. Až do této doby jsem nevěděla nic o jejím vztahu s KG, bylo to pro mě příjemné zpestření. Když čtu komentáře některých "moralistek" musím se smát. Jo závist je vážně zlo...

Nikuskaaa
13.09.2015 2 z 5

Knížku jsem z vypětí všech sil přečetla, ale vůbec mě nebavila

stehlicek
17.08.2015 4 z 5

A mně se to náhodou líbilo. Autorka má skvělý cit pro češtinu a je hodně vtipná. A že je to tak trochu bulvár? No a? Vždyť ona to zažila, fakt s Gottem chodila, fakt dělala Kornovi křoví, fakt si vzala Formana. Já jí náhodou tleskám. I její knize, čte se moc dobře, doporučuji.

tisha8409
05.08.2015 odpad!

Nejde to jinak, musím dát opět odpad. Toto totiž skutečným odpadem je.
Nazvala bych tu knihu spíše asi "kterak české děvče lovilo svým pohlavím tak dlouho, až konečně přebralo a ulovilo".

Je něco jiného vtipný fejeton ze života a nebo dělání z pochybné kariéry úžasnou múzu, známou a perfektní. na rozervání, udavačku mody po Praze! K smíchu Marťo. To sis vše jen myslela, nebo ti ten kabát jednou skutečně nekdo pochválil? To ale udání trendu neznamená.

Viděla jsem ji v jednom z dílů Televarieté po převratu a nevím, jak si na "kariéře" doprovodné kočky Korna mohla zakládat, protože tam jen stála,komíhala se sem-tam a dělala "u-hůůůvááá".
( to byl totiž ten doprovod - pozadí hlasové).

marie3310
12.06.2015 4 z 5

Milá, oddechová a hlavně humorná knížka ze života. Navzdory spíše negativním komentářům, mě velice potěšila.